Beklenen Gün Geldi Samsung S4

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ulubeyli64

Ulubeyli64

Üye
    Konu Sahibi
Beklenen Gün Geldi Samsung S4
Samsung Galaxy S4 ABD’nin New York şehrinde görkemli bir törenle tanıtıldı. Birçok mizansenle
sanki bir tiyatro oyununa gitmiş hissi veren ve
son derece keyifli bir törene sahne olan tanıtımla
Galaxy S4’e merhaba dedik. Öncelikle cihazın fiziksel özelliklerinden bahsedelim. 136.6 x 69.8 x 7.9 milimetrelik boyutlara sahip cihaz 7.9 milimetrelik inceliği ile oldukça iddialı. Zira S3’e göre neredeyse 1
milimetrelik fark bulunuyor. Diğer yandan Galaxy
S4 sadece 130 gram ağırlığında. 4.99 inçlik ya da 5 inçlik de diyebileceğimiz Super AMOLED ekran teknolojisinin yer aldığı telefonda 1080p tam HD ekran çözünürlüğü bulunuyor. Üründe inç başına düşen piksel sayısıysa 441. Telefonda karşılaştığımız en güzel yeniliklerden bir diğeriyse cihazın ekranının Corning Gorilla Glass 3 tarafından korunacak olması. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle kullanıcılara merhaba diyecek ve bu işletim
sistemi Samsung’un diğer Galaxy serisi akıllı telefonlarında olduğu gibi TouchWiz arayüzüyle sunulacak. Galaxy S4’ün kullanacağı yonga seti ve işlemci
modeli en çok merak edilen konulardan biriydi. Üründe Exynos 5 yonga seti yer alacak ve yonga setinin tam model numarası da 5410. Bu yonga setinde 8 çekirdekli bir işlemci yer alıyor. ARM mimarisini kullanan bu işlemcide 4’ü 1.6 GHz
frekansında çalışan Cortex A-15, diğer 4’ü de 1.2
GHz frekansında çalışan Cortex-A7 model
çekirdek bulunuyor. Bu sayede telefondaki yükün boyutuna göre iş gücü dağıtımı
gerçekleşiyor. Hem bu sayede pil tüketiminde de
tasarruf sağlanabiliyor. Ancak hemen şu
belirtelim bu yonga setinin kullanılacağı model belli pazarlarda satışa çıkacak. Cihazın diğer modelinde de 1.9 GHz frekansında çalışan dört
çekirdekli bir işlemci kullanılacak. Söz konusu işlemcilere eşlik edecek ara bellek yani RAM birimi ise 2 GB değerinde. Galaxy S4 üzerinde bulunacak kamera özellikleri de beklenildiği gibi. Ana arka kamera 13 MP değerinde. Ön kamera ise 2 MP. Kameraya eşlik edecek yazılımların orijinal isimlerine göz atacak
olursak; Dual Camera: Dual Shot / Dual
Recording/ Dual Video Call, Drama Shot, Sound
& Shot, 360 Photo, Cinema Photo, Eraser, Night,
Best Photo, Best Face, Beauty Face, HDR (High
Dynamic Range), Panorama, Sports yazılımlarıyla karşılaşıyoruz. Samsung Galaxy S4 16, 32 ya da 64 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneğiyle gelecek. Tabii ki mikro SD kart desteği bulunan cihazda bu destekten faydalanacak 64 GB’a kadar
ulaşmak mümkün. Telefonda 2600 mAh değerinde çıkarılabilir batarya kullanılacak. Ürünün bağlantı teknolojilerine göz atacak olursak 4G LTE, 3G, yakın saha iletişimi yani NFC gibi üst seviyede bağlantı yetenekleriyle karşılaşıyoruz. WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, GLONASS destekli GPS, Bluetooth 4.0 ve IR LED (kızılötesi)
bağlantı teknolojileri de yer alıyor. İvmeölçer, barometre, jiroskop, dijital pusula,
nemölçer, işaret algılayıcı ve RGB ışığı gibi
algılayıcılar yani sensörler bulunuyor. Galaxy S4 üzerinde desteklenen video formatları:
MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11, VC-1, VP8,
WMV7/8 ve HEVC. Galaxy S4 üzerinde desteklenen ses formatları:
MP3, AMR-NB/WB, AAC/AAC+/eAAC+, WMA, OGG,
FLAC, AC-3, apt-X. Galaxy S4 Üzerinde Yer Alan Samsung Yazılımları Group Play, fotoğraf, müzik doküman ve oyun paylaşmaya dayanıyor. Story Album isimli uygulama sayesinde metinler eklenebilen gelişmiş fotoğraf albümleri
oluşturabiliyorsunuz. S Translator, Samsung’un anlık çeviri servisi. Bu serviste Türkçe dil desteğinin olup olmadığı
henüz belli değil. Samsung Smart Scroll, telefon sizin göz hareketinizi algılayarak ekranı ya da sayfaları
yukarı veya aşağı yönde hareket ettirmesini
sağlıyor. Örnek olarak okuduğunuz metni
gözünüz yukarı doğru hareket ettikçe yukarı
doğru kaydırabiliyorsunuz ve okuma sürekliliği
sağlanıyor. Samsung Smart Pause ise video izlediğiniz anda başınızı başka bir yöne çevirmeniz halinde
videonun duraklaması sağlanıyor. Air Gesture ve Air View yazılımları da el hareketlerinizi ve işaretlerinizi algılayarak cihazın
tepki vermesini ya da bir işlem yapmasını
sağlıyor. S Travel, Samsung’un Trip Advisor isimli seyahat servisini Galaxy S4’e taşıyor. S Voice Drive isimli yazılım da var olan S Voice yazılımın araçlarda da kullanılabilmesine olanak
sağlıyor. Artık araç kullanırken “Hi Galaxy”
diyerek S Voice daha aktif ve işlevsel bir şekilde
kullanabileceksiniz. S Healt ise birçok sağlık servisini akıllı telefona taşıyor. Samsung Galaxy S4'ün fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

- - - Eklendi - - -

Samsung Galaxy S 4 Samsung Galaxy S 3 Ekran 4.99 inç, 1080 x 1920 piksel, Super AMOLED kapasitif dokunmatik 4.8 inç, 720 x 1280 piksel, Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekran İşlemci 1.6 GHz sekiz çekirdekli Exynos 5 Octa 5410 1.4 GHz dört Cortex-A9 çekirdekli Exynos 4412 Quad RAM 2 GB 1 GB Dahili Bellek 16 GB / 32 GB / 64 GB 16 GB / 32 GB / 64 GB Kamera (Arka) 13 megapiksel, otomatik odak, LED flaş, 1080p / 30fps video kaydı 8 megapiksel, otomatik
odak, LED flaş, 1080p / 30fps video kaydı Kamera (Ön) 2 megapiksel, 1080p / 30fps video kaydı 1.9 megapiksel, 720p / 30fps video kaydı Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, çift bant, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot 802.11a/b/g/n, çift bant, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Hotspot Bluetooth Bluetooth 4.0 Bluetooth 4.0 NFC Var Var GPS Var, A-GPS ve GLONASS desteği Var, A-GPS ve GLONASS desteği Mobil Veri HSDPA, 42.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL HSDPA 21 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps Boyut 136.6 x 69.8 x 7.9 mm 136.6 x 70.6 x 8.6 mm. Ağırlık 130 gr. 133 gr. Batarya 2600 mAh 2100 mAh İşletim Sistemi Android 4.2.2 Jelly Bean Android 4.0 Ice Cream Sandwich (Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesini aldı)

R.A.M

R.A.M

Üye
:tşk:

aleranol

aleranol

Üye
Iyiymiş. Ekran kaydırma yine gereksiz olacak kaç kişi dik turarki telefonu?

pirenuri

pirenuri

Üye
Ya 8 çekirdekmiş 13Mpx miş hikaye bence bunlar bu cihazın Note 2 den çok fazla özelliği yok. Ayrıca 8 çekirdeğin yalnızca 4 çekirdek aynı anda çalışabiliyor. Bu batarya tasarrufu sağlasa da kullanıcılara şu soruyu sordurmaktan kaçamıyorlar : 4 çekirdek bile fazla fazla yeterken Ne gerek var 8 çekirdeğe ?Ben diğer kişisel özelliklerini beğeniyorum galaxy serisinin. Mesela kafanı çevirince video durması gayet güzel bir özellik . Yani S4 ü alacaksanız yok 8 çekirdekliymiş 13 mpx miş felan bakmayın . Kamera da lens önemli . İnsanlar şu düşünceyi yıkmaları gerekiyor: Megapixel i büyük olan kamera daha iyidir.Benim bu cihazı değerlendirmelerim bu kadar özetle çok süper cihaz ama bir kaç özelliğini gereksiz buldum. Okuduysanız ne mutlu bana Konu için :tşk:

MaxipmaN

Üye
hava atmak için ideal

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Tasarim dan dolayi bu cihazi almam ...

behzatinbirasi

Üye
arkadaşar yardımcı olursanız sevinirim artık günümüz şartlarına ayak uydurmak için androide geçiş yapmak istiyorum aklımda sadece s3 var ama s4 çıkınca kafam karıştı s4 alınır mı yoksa bana s3 yeter mi??:hmmm ayrıca monteden geçiş yapacağım için s3 şimdilik bana yeter :oke:

SilentOne

SilentOne

Üye
tasasrım cidden cok kotü kendimi s5 e yada i6 ya saklıyacam

Samet.25

Tasarimi guzel bence ama fazla satilmaz millet s3 note 2 aldi buna gerek duymaz bosa para vermez s serisini s3 de birakip baska seriler cikarsaydi bence cunku s3 satislari zirvedeydi bazen tadinda birakmak gerek

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
ya kamera konusunda hiçbir şartta ve koşulda kesinlikle nokianın bırak rakibi yanından bile geçemezler :tşk:

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar türkiyede 4 çekirdekli versiyon satışa sunulacak.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
arkadaşar yardımcı olursanız sevinirim artık günümüz şartlarına ayak uydurmak için androide geçiş yapmak istiyorum aklımda sadece s3 var ama s4 çıkınca kafam karıştı s4 alınır mı yoksa bana s3 yeter mi??:hmmm ayrıca monteden geçiş yapacağım için s3 şimdilik bana yeter :oke:

Cevabı sorunun içine gizlemişsin :kop2:

SilentOne

SilentOne

Üye
nasıl yani 4+4 octa gelmiyecek mi

mcnpl4

mcnpl4

Üye
hiç gelmesin oyleyse

ka_za

ka_za

Üye

Soruya bak s3 bana yeter mi? 1 cümle sonra monteden gececem s3 bana yeter

Akıncı

Akıncı

Üye

Byceom

Üye
Exynos octa 5 versiyonu gelicek bize ayrıca bence çok daha iyi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt