Hızlı Bakış: Samsung Galaxy S4 vs Nokia Lumia 920

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Hızlı Bakış: Samsung Galaxy S4 vs Nokia Lumia 920

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz gün Samsung New York'ta düzenlediği etkinlikte yeni 2013 yılı Android amiral gemisi Galaxy S4 üzerindeki örtüyü nihayet kaldırdı. Cihaz birkaç küçük değişiklik dışında neredeyse S3 ile aynı ancak yine de gücü ve yazılımı bu cihazı ezici bir cihaz yapmaya yetiyor. Cihaz, dünya genelinde 155 ülkede 327 operatör tarafından satışa sunulacak.

Size S4'ün detaylarını aktaralım; öyle ki cihaz 2GB RAM, 1.8Ghz hızında çalışan sekiz çekirdekli Samsung Exynos 5410 işlemci,yine üç çekirdekli PowerVR SGX 544 ekran çipi ve dev 2600mAh batarya ile geliyor. Ayrıca gösterişli 440 PPI yoğunluğuna sahip 5 inçlik 1080P Süper AMOLED ekran ve kızılötesi hareket sensörü, sıcaklık ve nem sensörü gibi tribünlere oynayan ancak yine de güzel olan özellikler de mevcut. Son olarak, cihaz iki yönlü çekim” gibi yenilikler içeren 13MP arka ve 2MP ön kameraya sahip.

Her ne kadar karşılıklı birebir savaş şeklinde olmasa da özetle cihazı Nokia Lumia 920'mizin karşısına çıkarıyoruz. Böylece en azından Samsung'un yeni canavarının Nokia'nınkinin karşısında nasıl durduğu konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

[video=youtube;25wzEob5Qx4]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=25wzEob5Qx4[/video]

WindowsPhone ve Microsoft endişe duymalı mı?

Ne kadar kabul etmeyi istemesek de, maalesef evet. Samsung şu an pek çok yönden önemli bir güç durumunda. S3 globalde zirveye ulaşmışken, selefinden daha iyi bir yapıya sahip olan yeni versiyonu çıkarıyorlar. Bütün hatalarına rağmen, Android de 4.2.1 güncellemesiyle birlikte biraz daha stabil his veren bir yapıya kavuştu.

Her lansmanla birlikte sorun daha da belirgin hale geliyor: Samsung (ve diğer Android üreticileri) hem telefon hem de sistem güncellemeleri yönünden, Microsoft ve ortaklarının daha üzerinde manevra yapabiliyor.

Bizi yanlış anlamayın değerli okuyucular, Windows Phone'a hiç şans vermiyor değiliz ve hala onu tercih ediyoruz. Ama karşımızdaki rakibi ciddiye almayacak kadar da kör değiliz. S4'ün tanıtılmasıyla birlikte rekabet yeni bir seviyeye taşındı. Ve Galaxy S ürün hattının arkasında böylesine para ve kararlılık görseniz, eminiz siz de endişelenirdiniz.

Çeviri ve düzenleme: bulutsuzgece

• Beğen
Tepkiler: ghstr ve OttomaN TigeR

rosedaled3

rosedaled3

Üye
s4 tasarım olarak hayal kırıklığı oldu bence.htc one android tarafında bence bu senenin favorisi

Bu Mesaj Mobil Sürümden Gönderildi

pirenuri

pirenuri

Üye
Ya 8 çekirdekmiş 13Mpx miş hikaye bence bunlar bu cihazın Note 2 den çok fazla özelliği yok. Ayrıca 8 çekirdeğin yalnızca 4 çekirdek aynı anda çalışabiliyor. Bu batarya tasarrufu sağlasa da kullanıcılara şu soruyu sordurmaktan kaçamıyorlar : 4 çekirdek bile fazla fazla yeterken Ne gerek var 8 çekirdeğe ?Ben diğer kişisel özelliklerini beğeniyorum galaxy serisinin. Mesela kafanı çevirince video durması gayet güzel bir özellik . Yani S4 ü alacaksanız yok 8 çekirdekliymiş 13 mpx miş felan bakmayın . Kamera da lens önemli . İnsanlar şu düşünceyi yıkmaları gerekiyor: Megapixel i büyük olan kamera daha iyidir.Benim bu cihazı değerlendirmelerim bu kadar özetle çok süper cihaz ama bir kaç özelliğini gereksiz buldum. Okuduysanız ne mutlu bana

papakudioflu

papakudioflu

Admin
şimdi sgs3'u olan bir kullanici bu cihazi neden alsin ki:hmmm aynen iphone 4S&5 mevzusuna döndü bu durum.

TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
S3 ile S4 Arasındaki 5 farkı bulun :hmmm :tşk:

rapman

rapman

Üye
Korkulacak bir durum yok emin olun.

ozkann

Üye
işlemciden bahsedilmedi bence 8 çekirdekli falan degil olsaydı bahsederken bitiremezlerdi gece izledim tanıtımı hem s3 ten kalın duruyor bu telefon
tanıtım tam bir rezaletti kameradan kameranın lensinden falan hiç bahsedilmedi
sadece kameraya destek veren uygulamalardan bahsedildi yani markette olan tonlarca kamera uygulamasından begendiklerini alıp yazılıma eklemişler
bence yaramaz L920 aldıgım zaman pişman olur gibi oldum keşke s4 ü bekleseydim die ama iyikide L920 almısım bence lumıanın kamerası 13mp ile başedebilir

FeRhAt0152

FeRhAt0152

Üye
s5 de çıksa fark yapmaz sonuna kadar lumia 920(lumia nın Bi üst modeli çıkmadıkça)

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
bu kadar donanıma ne gerek var :(
Sent from my RM-825_eu_turkey_211 using Board Express

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
S3de olan tek özellik 920 de olsa diyorum ışık sensörü gözü takip eden 920 de nette gezerken falan sönüyor ışık bu olsa iyi olurdu

PureFood

PureFood

Üye
Bunu alacağıma Xperia Z alırım :D

tezgelegemen

Üye
Android olan hiçbir sistem beni korkutmaz. Lumia 920'me güveniyorum. Ayrıca bugün yayınlanan S4 kullanım videosunda telefonun kilit ekranının geç açıldığını farkedince güldüm bayaa. Sen o kadar lansman yap, teknoloji kas ama ekran açma tuşuna basıldıktan 2 saniye sonra ekran gelsin. Bu arada çaktırmayın ama S4 reklamında resmen lumia'dan arakladıkları şeyleri gösteriyorlar, eldivenle kullanım, hareketli fotoraf çekimi (gif) vs. Bana göre S4de fos çıktı. Günümüz android'lerinde istedikleri kadar ram, işlemci gücü arttırsınlar ama haftalık 1 kere telefonun kapatılıp açılma zorunluluğu devam edecek yoksa ram kasıyor. Ama lumiada böyle bir sorun yok 5 aydır hiç kapatmadan ilk günkü hızında kullanıyorum telefonumu. Son olarak farkettiysenin şarj süresinden hiç bahsedilmedi. S4'ün şarjı bu teknolojik özelliklerle 1 günden fazla gitsin de görelim.

PureFood

PureFood

Üye
Android olan hiçbir sistem beni korkutmaz. Lumia 920'me güveniyorum. Ayrıca bugün yayınlanan S4 kullanım videosunda telefonun kilit ekranının geç açıldığını farkedince güldüm bayaa. Sen o kadar lansman yap, teknoloji kas ama ekran açma tuşuna basıldıktan 2 saniye sonra ekran gelsin. Bu arada çaktırmayın ama S4 reklamında resmen lumia'dan arakladıkları şeyleri gösteriyorlar, eldivenle kullanım, hareketli fotoraf çekimi (gif) vs. Bana göre S4de fos çıktı. Günümüz android'lerinde istedikleri kadar ram, işlemci gücü arttırsınlar ama haftalık 1 kere telefonun kapatılıp açılma zorunluluğu devam edecek yoksa ram kasıyor. Ama lumiada böyle bir sorun yok 5 aydır hiç kapatmadan ilk günkü hızında kullanıyorum telefonumu. Son olarak farkettiysenin şarj süresinden hiç bahsedilmedi. S4'ün şarjı bu teknolojik özelliklerle 1 günden fazla gitsin de görelim.

Şu videoyu merak ettim ? Biz de gülelim :)

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye

kardeşim android sisteminin telefon u uzun süreli kullanınca şişmesinden bahsetmişsin ; bir s3 kullanıcısı olarak bu konuda kesinlikle haklısın diyorum :oke: yalnız s4 ün şarj olayında bence yanılıyorsunuz ; cihazın 8 çekirdekli olması batarya açısından çok iyi aslında , 4 çekirdek A15 1.8 ghz. hızında sadece performans gerektiren işlemlerde çalışacak ; gene 4 çekirdek A7 1.2 ghz. cihazı zorlamıyacak zamanlarda çalışacak. Samsung firması bu sistem ile bataryadan %70 oranında tasarruf sağladığını iddia etmekte. Umarım size 8 çekirdeğin asıl amacı nı anlatabilmişimdir. ...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
kardeşim android sisteminin telefon u uzun süreli kullanınca şişmesinden bahsetmişsin ; bir s3 kullanıcısı olarak bu konuda kesinlikle haklısın diyorum :oke: yalnız s4 ün şarj olayında bence yanılıyorsunuz ; cihazın 8 çekirdekli olması batarya açısından çok iyi aslında , 4 çekirdek A15 1.8 ghz. hızında sadece performans gerektiren işlemlerde çalışacak ; gene 4 çekirdek A7 1.2 ghz. cihazı zorlamıyacak zamanlarda çalışacak. Samsung firması bu sistem ile bataryadan %70 oranında tasarruf sağladığını iddia etmekte. Umarım size 8 çekirdeğin asıl amacı nı anlatabilmişimdir. ...

ben de oyle biliyordum ama bugun ortaya cikan sgs4 bench testleri hepimizi yaniltti. Oncelikle 1.8ghz diye bir şey yok. Samsung tomarrowda bile 1.9/1.6 yaziyor saat hizlari. Onu da gectim bench testinde cihaz bilgileri adreno320/1.9ghz gozukuyor.

Esendağlı

Esendağlı

Üye
L920 daha şık ve daha kaliteli bence.

_JacKoLovsKi_

_JacKoLovsKi_

Üye
s4 almayı düşünüyorum ama bir yandan da yeni lumiayı mı beklesem diyorum gerçi daha türkiye ye gelmesine çok var ama kararsız kaldım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt