Galaxy s sürüm yükseltme.(yardımci olun)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bysabirsiz

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy s sürüm yükseltme.(yardımci olun)
Arkadaşlar benim tel galaxy s... şimdi ki sürümu 2.2.1 bunu nasıl yükseltirim.

emreolol

Üye
rom yukleyeceksin

OndeatD

OndeatD

Üye
yurt dışından aldıysan evet rom yükliyeceksin istersen yardımcı olabilirim

Bysabirsiz

Üye
    Konu Sahibi
Yurt dışından derken. Kaçak falan mi? Kaçak değil... Ama garantili de değil. Ikinci el aldım.

Bysabirsiz

Üye
    Konu Sahibi
Nasıl olacak o kardeşim. Sen de aynı telden mi kullanıyorsun.

emreolol

Üye

Bysabirsiz

Üye
    Konu Sahibi
Atmasınıı bilmiyorum yardım eder misin. Neler gerekli?

emreolol

Üye

Bysabirsiz

Üye
    Konu Sahibi
I9000

MXKM

MXKM

Üye
Atmasınıı bilmiyorum yardım eder misin. Neler gerekli?

Telefonu Rootlama:

1. Telefonun Ayarlardan, Geliştirici Seçenekleri kısmına giriyoruz. USB Hata Ayıklama‘yı açıyoruz.(Sahte konumlara izin ver de işaretli olsun)

2. Samsung Kies Programını kuruyoruz.

3. Kurulumun ardından denetim masasında sürücülerden birinde sarı işaretli olan varsa, özelliklerden sürücüyü otomatik güncelle diyoruz. Telefonu bilgisayara bağlıyoruz.

4. Telefonu tamamen kapatıyoruz.

5. Ses kısma butonu, Home butonu ve Güç Butonuna aynı anda basarak telefonu açıyoruz. Karşımıza bir soru gelecek ve ses açma tuşuna basarak, continue seçeneğini seçeceğiz. Daha sonra telefon Downloading mod‘a girecek.

NOT: Telefon açık iken ses açma,home ve güç buttonlarına basılınca telefon yeniden başlar ve temizlik v.b. işlerin yapıldığı menüye girer!

6. USB kabloyu bilgisayar ile telefon arasında bağlıyoruz. Direk bilgisayarımız telefonu tanıyacak. Sonrasında da indirdiğimiz Odin programını açıyoruz.

7. Odin programını açtığımızda ID:COM kısmında sarı olarak bağlantı portunun yandığını görmemiz gerekiyor. (odinde reset time ve auto reboot hariçinde hiçbiryer işaretli olmayacak)

8. Daha sonra PDA kısmından indirdiğimiz Galaxy S3 ROOT dosyasını seçiyoruz. Tar uzantılı seçtiğimiz dosyayı bulup seçtikten sonra, start tuşuna basıyoruz ve işlemler tamamlanıyor.

9. İşlem bittikten sonra sarı kutucuğun üzeri yeşil oluyor ve pass yazısı çıkıyor. Telefon kendini yeniden başlatıyor. Siz telefona sakın dokunmayın.

10. Yükleme işlemi bittiğinde telefon tekrardan başlıyor. Eğer menüde SuperUser uygulamasını görürseniz, telefonunuz root olmuş demektir. Artık her işleminizi yapabilirsiniz.

11. işlem bittikten sonra tel otomatik açılmazsa bataryayı çıkarıp teli pc den ayırıp telefonu tekrar açın.

Bysabirsiz

Üye
    Konu Sahibi
Odin nerde var peki. Bu galaxy s3 için. Benim ki ise galaxy s

Frksylyc

Üye
Bu adrese gir ama en guncel romu indirebilmen icin uyelik isteyecek uye ol sonra romu indir sonrada orada resimler ile anlatilanlari harfiyen uygula.kolay gelsin

hakanyigit27

hakanyigit27

Üye
aman oynama git ver bi program yükleyenlere yüklesin son sürüm 2.3.6 zaten galaxy s lere. ...elinde kalmasın tel cok acemi olunca olmuyo o işler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt