Video Çekim Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
    Konu Sahibi
Video Çekim Sorunu
Bugün 1080 P kalitesinde bi konser alanında çekimler yaptım . Resmen şok oldum desem yeridir . Bu kadar berbatlık ve hata bu fiyattaki başka bi telefonda yoktur diye tahmin ediyorum .

Çekimlerde devamlı bi atlama ve takılma söz konusu . Ve renk ayarı ; misal sahne kırmızılaştığında pastel renklere bürünüyo birden ve çok kötü bi hal alıyo . Aynı durum fotoğraf içinde mecvut .

Gündüz çekimlerinde böyle bi sorun yok . Ve daha önce kullandığım Lumia 800 dede böyle bi sorun vardı .

Nedir bu kamera sizce dostlar ?

Çünkü kronikse telefonu kelepir fiyata satıp android yada iosa kesin dönüş yapıcam . bu ne böyle yani paramızla rezil olmaktır bu . şu eksik şu arıza şu güncellemeyle gelecek şu 1 sene sonra atlayacak . böyle iş olmaz

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Video çekiminde takılma ya da atlama genelde belleği yada işlemciyi meşgul eden başka uygulamalardan kaynaklanır.
Diğer arkadaşlardan bu sorunu yaşayan var mı bilmiyorum, eğer yoksa sisteminde arka planda çalışan birşeylerden kaynaklanmış olabilir.

Renk ve ışık düzeyinin değişken olduğu ortamlarda fotoğraf ve video çekimlerinde renk yumuşaması yaşandığı biliniyor. Ancak pastel derecesinde de olmaması lazım :hmmm

İstersen bir de GDR2 güncellemesi geldikten sonra dene, olmaz mı? :allalla:

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
    Konu Sahibi
Evet öyle yapıcam çünkü kıyamam satmaya henüz çok yeni ve bu sistemin hızlılığını ve özellikle görünüşünü ve kolaylığını çok seviyorum .

Ama böyle çok önemli sorunlar olursa ve düzelmezse muhtemelen bide ne nokia yada wp 8 e yönelirim . Dediğiniz gibi gdr2 güncellemesini beklicem kamerada düzelmeler olacakmış .

Bu arada arka planda çalışan hiçbirşey yoktu ve telefon uçak modundaydı .

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Evet öyle yapıcam çünkü kıyamam satmaya henüz çok yeni ve bu sistemin hızlılığını ve özellikle görünüşünü ve kolaylığını çok seviyorum .

Ama böyle çok önemli sorunlar olursa ve düzelmezse muhtemelen bide ne nokia yada wp 8 e yönelirim . Dediğiniz gibi gdr2 güncellemesini beklicem kamerada düzelmeler olacakmış .

Bu arada arka planda çalışan hiçbirşey yoktu ve telefon uçak modundaydı .

kamera ayarlarinda konum bilgisi ekleme acik miydi. Eger aciksa ve ucak modunda cekim yapiyorsan konum bulmakta zorlandigi icin cekimde kesiklikler oluşmuş olabilir. Bunun dişinda gdr2 ile bariz gozle gorulur bir gelişme var kamerada.

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
    Konu Sahibi
Güzel yakaladın ali abi :) konum bilgisi açıktı evet . ama sony de bunu hiç yapmıyodu ordada uçak moduna alıyodum ve konumlar açıktı kamera ayarlarında . yinede bundan sonra dikkat edicem

yeminli06

yeminli06

Üye
Ben video çekmeyi seven biriyim çok video çekerim telefonumla hiç bir problem göremedim muhteşem çekimlerim var bence

conquer_or

Üye
Aynı sorunu ben de yaşadım l820 ile. Resim ve müziklerin kaydedilmesini istediğin yeri hafıza kartı yapınca oluyo bu anlattığınız sıkıntılar. Bi kaç deneme yaptım seçilen hafıza telefon hafızası olunca Bi sorunla karşılaşmadım. Bi de öyle deneyin isterseniz benim bayağı Bi canımı sıkmıştı doğrusu;-(

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Bugün pes oynarken video kaydettim telefonda gayet hd gösteriyordu face'e attığım anda ise görüntü 240p gibidi çok kötüydü şahsen şaşırdım videoyu sildim faceden :hmmm

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
    Konu Sahibi
Kamerası problemli ve şu gelecek güncellemeyle düzelmesini umuyorum . Yoksa yani yazık olucak verdiğim onca paraya . paralarımıza

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Bugün 1080 P kalitesinde bi konser alanında çekimler yaptım . Resmen şok oldum desem yeridir . Bu kadar berbatlık ve hata bu fiyattaki başka bi telefonda yoktur diye tahmin ediyorum .

Çekimlerde devamlı bi atlama ve takılma söz konusu . Ve renk ayarı ; misal sahne kırmızılaştığında pastel renklere bürünüyo birden ve çok kötü bi hal alıyo . Aynı durum fotoğraf içinde mecvut .

Gündüz çekimlerinde böyle bi sorun yok . Ve daha önce kullandığım Lumia 800 dede böyle bi sorun vardı .

Nedir bu kamera sizce dostlar ?

Çünkü kronikse telefonu kelepir fiyata satıp android yada iosa kesin dönüş yapıcam . bu ne böyle yani paramızla rezil olmaktır bu . şu eksik şu arıza şu güncellemeyle gelecek şu 1 sene sonra atlayacak . böyle iş olmaz
atlamalara sadece bir iki kez denk gelmiştim.
gece çekimlerinde hele ki video çekiminde basriz bulanıklaşma oluyor özellikle 1080p sürekli odaklanmayı kapatınca bu sorun düzeliyor. konu açmıştım bende :)
güüncelleme ile düzeleceğini düşünüyoruz

braayn

braayn

Üye
bana kalırsa tamamen yazılımla düzeltilecek bir durum

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
    Konu Sahibi
Bu düzelsede ben devamlı sorunlarla boğuşmayı biraz saçma bulduğumdan dolayı telefon biraz eskidikten sonra satıp apple ıphone alıcam

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
tamm sonuca ulaşıldı sanırsam arkadaşta kararını vermiş konu locked

tezgelegemen

Üye
Güncelleme olayına fazla güvenmeyin, iphone çıkalı 6-7 yıl oldu hala ios güncelleme bekleyen var :D Bu durum diğer telefon sistemleri içinde geçerli, symbian, android farketmez tüm sistemlerde güncelleme bekleyenler var. Her sistemin kendine göre eksikleri var ve mükemmel sistem diye bir şey yok şu anda. Ama tek bildiğim Fotoğraf ve video çekimi konusunda en iyisi Nokia.

musicianfaruk

musicianfaruk

Üye
    Konu Sahibi
En iyisi nokia değil işte yanlış biliyosun malesef . Yani derken içim acıyo ama ben bundan önceki Sony xperia S ile çok daha kaliteli fotoğraflar ve videolar çektim . ve bu aralar çıkan Sony xperia Z ve şu ultramp li Htc one sağlam rakipler .

Eksik konusuna gelirsek evet her sistemde eksik var vs vs vs ama windowstaki eksikliklere bi bakarmısınız ?

Kamera , Karşıya giden seste sorun , Notificitionların geç gelmesi ve daha bi kaçtane çok noktasal çok böyle oha buda olamaz artık denebilcek şeyler .

Ah microsoft ah..

- - - Eklendi - - -

Ayrıca konu locked olması için benim değil konudaki sorunun hallolması gerek . Sonuçta belki çözümü bilen gelicek ve yazıcak yani buraya . Her konuyu locked yapmaya meraklımıyız neyiz biraz

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Konudaki sorun, henüz çözülmediği ve GDR2 güncellemesi sonrası denenip sonuçlara tekrar bakılacağı için şu an açık arkadaşlar.
Ancak konu sahibinin bu yönde bir talebi olursa veya güncelleme sonrasına kadar geçici olarak kilitlenmesini isterse kilitleriz.

• Beğen
Tepkiler: musicianfaruk ve Nextman
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt