ekran kilitliyken telefon donuyor neden?

Sponsorlu Bağlantılar

isiyinler

isiyinler

Üye
    Konu Sahibi
ekran kilitliyken telefon donuyor neden?
selamun aleykum. benim bir sorunum var soyleki; telefonu normal kullanirken (oyun,internet vb..) hic bir sorun yok fakat bazen telefonun ekranini kilitleyip cebime yada masanin uzerine koyuyorum bir sure sonra telefonu kullanmak icin power tusuna basiyorum fakat tus kilidi ekrani gelmiyor yani telefon donmus bir sekilde kaliyor. ses kisma+power tusuna 10 saniye kadar basili tutarak telefonu resetleyerek acmak zorunda kaliyorum. arkadaslar bu neden oluyor acaba

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Arkaplanda Calisan Bir Uygulama Vardir Belki ..

serinaga

serinaga

Üye
Tel ne ?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arka planda kilit ekranını donduran yada kilitleyen (çakışan) bir uygulama vardır diye tahmin ediyorum.
Yada kilit ekranının donmasına neden olacak, kullandığın sürüm ile uyumsuz bir kilit ekranı uygulaması kullanıyor olabilirsin.
Kilit ekranı ayarlarını bir kontrol et. :hmmm

isiyinler

isiyinler

Üye
    Konu Sahibi
lumia 920

- - - Eklendi - - -

herhangi bir kilitekranı uygulaması kullanmıyorum.bu donma olayı hemen hemen hergün 1 kere oluyor bazı günler 2 kere

papakudioflu

papakudioflu

Admin
telefonda ısınma oluyor mu?

isiyinler

isiyinler

Üye
    Konu Sahibi
hayir olmuyor

papakudioflu

papakudioflu

Admin
bazı telefonlarda yazılımsal olabiliyor. Veya sonradan yuklenen bir uygulamanin uyum sorunundan kaynaklanabiliyor. Yakin zamanda gelicek olan guncellemeyle bu sorunlar ortadan kalkicak. Eger cok sorun oluyorsa telefonunuzun yedegini alarak ayarlar/hakkında bölümünden telefonu sıfırlamayı kullanabilirsiniz. Telefon fabrika ayarlarına geri dönücek.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Telefonu sıfırlama:
Ayarlar>Hakkında>Telefonunuzu Sıfırlayın
**
Fabrika ayarlarına döndüğünüz halde aynı şeyi yaparsa, hemen teknik servise götürün.

isiyinler

isiyinler

Üye
    Konu Sahibi
dediğiniz gibi sıfırlamayı yaptım. tekrar aynı sorun olursa sizlere danışırım çok teşekkür ediyorum ilginiz alakanız için

screamofcnc

Üye
Aynı sorun bende de var ama çözümünü bir türlü bulamadım, ben de yeni güncellemeyi bekliyorum inşallah düzelir yoksa servise vericem 920 yi.

dedereis123

dedereis123

Üye
Aynı bendede var 20dk ka açılmadı 1650 tl ye verilen cihaz bu kadar , kasa ekran boşluk kasa gıcırtısı, batarya sesi bakalım sıradaki ne servis olarak en berbadıda Nokia olduğu için korkuyorum servise vermeye çünkü olduğu gibi donucek . Sıfırladıgın halde ddondu ve açıldıktan sonra üst kısım ısınmıstı

isiyinler

isiyinler

Üye
    Konu Sahibi
telefonu sıfırlamama rağmen aynı sorun tekrar oldu. nokia nın sorunsuz bir model çıkardığını görsem dişimi kırıcam okadar severek aldım adamı zorla pişman ediyolar :/ çıkacak olan güncellemeyle düzelmezse bende servise götürcem başka çare kalmadı

dedereis123

dedereis123

Üye
Son Nokia alışım zaten hiç bir zaman arzasız modeli olmadıki o kadar para verdim boşa gitti teknik servisine gidiyim dedim krokisine baktım adamlar öyle bir yer yok dediler daha servisi var mı bilmiyorum bile

ecel54

ecel54

Üye
Son Nokia alışım zaten hiç bir zaman arzasız modeli olmadıki o kadar para verdim boşa gitti teknik servisine gidiyim dedim krokisine baktım adamlar öyle bir yer yok dediler daha servisi var mı bilmiyorum bile

benim aldıklarımda da hiç sorun çıkmadı :D

dedereis123

dedereis123

Üye
Kvk yazanlara bakmayın diyor çoğu servis kapatıldı kağıt eskiye göre basılmış , kvk ya gittim cihazı gösterdim beşiktada kutusuyla bırakın dedi büyük ihtimalle değişim yapar dedi , reset konusunda bilgileri yokmuş donma fln arada olabilirmiş normalmiş ,ekran boşluğunu gösterdim onlar bile şaşırdı o kadar bariz açıklık olmamalıydı fire verile ancak phone nasıl zamanında direkt değişime gittiyse böyle koklu firma önceden yapmalı eski Nokia ile çok fark var

- - - Eklendi - - -

Ya en kotusude iphone 5 ile kıyaslıyorfuk tam arkadaşın benim cihaz açılmadı bu mu Nokia dedi yani bende rezil oldum o kadar ovdugum telefon kıyaslama sırasında böyle yapınca...

Norm_Gkhan

Norm_Gkhan

Üye

Çok övdüğün , savunduğun nokia yi yerin dibine sokmak son nokia alışım demek hiç bir zaman arızasız modeli olmadıki demek sana yakışmıyor :ehe

dedereis123

dedereis123

Üye
Çok övdüğün , savunduğun nokia yi yerin dibine sokmak son nokia alışım demek hiç bir zaman arızasız modeli olmadıki demek sana yakışmıyor :ehe

ovdugum gibi yerin dibine sokarımda bu olay kim neyi güzel kim neyi yanlış yapıyorsa ona göre yapılıcak birşey , bu cihazı almak için nelerden vazgeçtim çok önemliydi o kadar savunduğum bir firma evet Nokia severim ancak servislerine önem vermesi gerekiyor kvk yla biraz daha ilglenmesi gerekiyor ekranla kasa arasında bariz açıklık var adam belki yazılımsaldır bakmam lazım dedi :D yani şimdi benim ekran açıklığım yazılımdan kaynaklıymış şimdi ne diyim ovuyim mi :D normalde cihaz 3 günlük değişim hakkım zaten var mantıklı ılarakfa değişmesi lazım çünkü bütün sorunlar mevcut cihaz resetden gıcırdamaya kadar bakalım vericem yarınn inşallah kısa surede onaylanırsa , sinirliyim arkadaş napıyım cihaza birşey kuramıyorum kurcalayamıyorum kendime göre birşeyler yapamıyorum çunku servise verme durumu ortaya çıktı . Kızıma doyamadım bile ya içim gidiyor Gökhan kardeş içimm :D

Norm_Gkhan

Norm_Gkhan

Üye
ovdugum gibi yerin dibine sokarımda bu olay kim neyi güzel kim neyi yanlış yapıyorsa ona göre yapılıcak birşey , bu cihazı almak için nelerden vazgeçtim çok önemliydi o kadar savunduğum bir firma evet Nokia severim ancak servislerine önem vermesi gerekiyor kvk yla biraz daha ilglenmesi gerekiyor ekranla kasa arasında bariz açıklık var adam belki yazılımsaldır bakmam lazım dedi :D yani şimdi benim ekran açıklığım yazılımdan kaynaklıymış şimdi ne diyim ovuyim mi :D normalde cihaz 3 günlük değişim hakkım zaten var mantıklı ılarakfa değişmesi lazım çünkü bütün sorunlar mevcut cihaz resetden gıcırdamaya kadar bakalım vericem yarınn inşallah kısa surede onaylanırsa , sinirliyim arkadaş napıyım cihaza birşey kuramıyorum kurcalayamıyorum kendime göre birşeyler yapamıyorum çunku servise verme durumu ortaya çıktı . Kızıma doyamadım bile ya içim gidiyor Gökhan kardeş içimm :D

Sana hak veriyorum daha kullanmamısın bile değişimin kesinlikle onaylanması gerek aynı sey benim n95 te basıma gelmişti 1 ay bile kullanmadan kızak gitti tus takımını çizdi söyledik ilgilenen bile yok ama ilgisiz kaldım o yüzden sen sen ol sonuna kadar devam et emin ol değiştireceklerdir sesini cıkartmazsan onlar kılını bile kıpırdatmıyor sonucta sebebi sen değilsin yani ayıplı mal göndermişler bunu değiştirmezseler daha hiçbişeyi değiştirmesinler ozaman :D

Üst Alt