bios gelmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
    Konu Sahibi
bios gelmiyor
Arkadaşlar Patition Magic ile HP-pavilion dv5 marka laptopta disk akratma işlemi yaptık. D üzerinde sistemin kurulu olduğu c üzerine. İşlem bittikten sonra bilgisayar kendini resetledi. Tekrar açılmadı. Bios menüsü gelmiyor. Ne yapabiliriz ?

- - - Eklendi - - -

Yardımcı olabilecek yok mu ?

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
    Konu Sahibi
ula kimse mi görmez abooo bizde yardım bekleyelim hööhh bee

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
laptoplarda kapalı iken f1 mi neydi (olmazsa netten bak) telefonlardaki gibi hard format atılıyordu bildiğim kadarıyla. Olmazsa harddiski başka pc de biçimlendir.

abandonware

abandonware

Üye
donanım haber'e konu aç.. burada yardım edeilecek birinin çıkacağını sanmıyorum..

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
    Konu Sahibi
laptoplarda kapalı iken f1 mi neydi (olmazsa netten bak) telefonlardaki gibi hard format atılıyordu bildiğim kadarıyla. Olmazsa harddiski başka pc de biçimlendir.

basmadığım tuş kalmadı :/ onu yapamam ya nasıl sökecem. Ana kart falan yanmamıştır inşallah, ondan korkuyorum.

- - - Eklendi - - -

donanım haber'e konu aç.. burada yardım edeilecek birinin çıkacağını sanmıyorum..

orda da gören olmadı abi :(

- - - Eklendi - - -

gene abi dedim .d

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
anakart en az 100tl dir. Yukarıya doğru gidiyor...

Pc yi açtığında tam olarak ne oluyor?

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
    Konu Sahibi
hacı laptop bu 100 liraya anakart ne arar :D açılıyor hp yazısı geliyo kalıyo öyle bios turları cevap vermiyo orada takılı kalıyo boot da etmiyor. windows cd si takıyorum onu da okumuyor çözümü bulamadık bir türlü :/

MarjinaL -TR

MarjinaL -TR

Üye
hacı laptop bu 100 liraya anakart ne arar :D açılıyor hp yazısı geliyo kalıyo öyle bios turları cevap vermiyo orada takılı kalıyo boot da etmiyor. windows cd si takıyorum onu da okumuyor çözümü bulamadık bir türlü :/

Yukarı doğru gidiyor diyorum. :zzz:

hmmm sorun biosda sanırım. Biosu bir şekilde resetlemen gerekiyor. :)

harddisk den kaynaklı bir sorunda olabilir. (başka pcde kontrol et)

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
    Konu Sahibi

Yukarı doğru gidiyor diyorum. :zzz:

hmmm sorun biosda sanırım. Biosu bir şekilde resetlemen gerekiyor. :)

harddisk den kaynaklı bir sorunda olabilir. (başka pcde kontrol et)

Anladım :hmmm
Yarın bi tamirciye göstereceğiz bakalım :hmmm

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
    Konu Sahibi

Uyanık ol çarpmasınlar... :ehe Sorun şunda bunda deyip fazla para almaya çalışırlarsa hayır de. :D

Aynen ya anakart yanmış bilmem bios değişecek falan diyorlar. Neyse ki olayı kendim çözdüm. Çok basit bi yöntemle hatta :ehe

Symbianize

Symbianize

Üye
Anakart ustundeki kucuk pili sok tak

ugur1000

ugur1000

Üye
bilmeyenlere söliyim hp pc lerde bios kurtarma için ok tuşlaına basılı tutup pc yi ole açılıyo

ecel54

ecel54

Üye
aynı şey bendede oldu harddiski çıkarttım çalıştı. Şuan öyle duruyor. Sen nasıl yaptınki bendr bi deniyim belki çalışır :D

ia.phlvn

ia.phlvn

Üye
    Konu Sahibi
aynı şey bendede oldu harddiski çıkarttım çalıştı. Şuan öyle duruyor. Sen nasıl yaptınki bendr bi deniyim belki çalışır :D

Buradan bakabilirsin :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt