Telefon Tavsiyesi iPhone 5 ve HTC One X karşılaştırma!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 5 ve HTC One X karşılaştırma!
Apple'ın iPhone 5 akıllı telefonu en son teknolojiyle donatıldı ve yeni özellikler ile geldi. Ayrıca cihaz iOS'un son sürümü ile piyasaya sürüldü. HTC One X ise henüz geçtiğimiz ay Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich işletim sistemi güncelleştirmesini aldı.

HTC One X, güçlü dört çekirdekli işlemci sayesinde webde ışık hızında dolaşma imaknı sunuyor. Cihaz, göz kamaştıran görüntü kalitesi ve sorunsuz oyun görsellerine sahip. Minimalist tasarımı ve (yetersiz ışıkta bile) her anı net, canlı, güzel fotoğraflarla yakalayan kamerayı beğeneceksiniz. Ayrıca HD video çekerken fotoğraf da çekebilme olanağı tanıyor. Kısacası 6 ay önce çıkmasına rağmen iPhone 5 ile yarışabilecek kalitede bir telefon.

Artılar ve eksiler

HTC One X Artıları
Geniş 4.7-inç ekran
Android 4, esnek, güçlü bir işletim sistemidir
NFC
Ses Beats
Cheaper
Özel ROM'lar üreten başarılı geliştiricileri

HTC One X Eksileri
Android güncellemeleri yavaş ve öngörülemeyen
IPhone 5'e göre daha büyük ve daha ağır - bazıları için bir sorun olabilir

iPhone 5 Artıları
Hafif ve ince
Sağlam ve şık tasarım
IOS için basit, net güncellemeler
Büyük destek
Büyük ekosistem

iPhone 5 Eksileri
Bugünün standartlarına göre küçük ekran
iOS güncelleştirmelerinde uzun zaman geçmesi
Apple Haritalar kötü
Fiyat olarak daha pahalı

[video=youtube;IitKIDikGEE]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IitKIDikGEE#t=0s[/video]
(Alıntı)

• Beğen
Tepkiler: codblackops2

codblackops2

codblackops2

Üye
:tşk: güzel karşılaştırma olmuş..

şansi fikrim ikisinden de yana değil ama :ehe

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869 ve ANIL
Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Belki HTC One X daha iyi , fiyatı da neredeyse 3 katı ama yinede iPhone daha çok satılacak ve tutulacak çünkü iPhone Alıcıları bilmeden alıyorlar sırf hava olsun diye zaten bu yüzden 207 dolarlık aletler 3.299 :tl: ye satılıyor kimse bunun önüne geçemez.

Kerim.

Kerim.

Üye
one x iyi bence

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Bence iphone 5
ama fiyati çoh yuksek.

acuxx

acuxx

Üye
one x çok büyük ya

cm0091

cm0091

Üye
Neyle neyi karsilastiriyosunuz kardes kafaniz mi guzel..apple diye diye ios diye bi marketten bahsediyoruz burda

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Düşünüyorum da, Galaxy SIII ile, HTC One X ile eşit veya daha düşük donanıma sahip bir telefon çıkıyor üstelik bu ikisinden kat ve kat pahalı. En düşündürücü yanı ise diğerlerine oranla yok satması. Ülkemiz (Türkiye sınırları içerisi) için konuşuyorum.

Belki HTC One X daha iyi , fiyatı da neredeyse 3 katı ama yinede iPhone daha çok satılacak ve tutulacak çünkü iPhone Alıcıları bilmeden alıyorlar sırf hava olsun diye zaten bu yüzden 207 dolarlık aletler 3.299 :tl: ye satılıyor kimse bunun önüne geçemez.

+1.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye

207 dolar?? Kontratsız fiyatları 600 doların üstünde. Ayrıca 3300 tl resmi fiyatı değil. Sadece Türkiye'de vergiler biraz daha fazla o kadar. Avrupa ve Amerika fiyatları arasında fazla fark yok.
Hem, bütün iPhone kullanıcıları hava için almıyor. iOS ve market için alanların sayısı oldukça fazla.

- - - Eklendi - - -

Düşünüyorum da, Galaxy SIII ile, HTC One X ile eşit veya daha düşük donanıma sahip bir telefon çıkıyor üstelik bu ikisinden kat ve kat pahalı. En düşündürücü yanı ise diğerlerine oranla yok satması. Ülkemiz (Türkiye sınırları içerisi) için konuşuyorum.

donanımla bitmiyor her şey kaç kere daha söylemek lazım bunu?

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap

207 dolar?? Kontratsız fiyatları 600 doların üstünde. Ayrıca 3300 tl resmi fiyatı değil. Sadece Türkiye'de vergiler biraz daha fazla o kadar. Avrupa ve Amerika fiyatları arasında fazla fark yok.
Hem, bütün iPhone kullanıcıları hava için almıyor. iOS ve market için alanların sayısı oldukça fazla.

- - - Eklendi - - -

donanımla bitmiyor her şey kaç kere daha söylemek lazım bunu?

Donanımla bitmiyor ama donanımda önemli :)

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Apple'ın cihazlarına büyük bir kâr farkı koyduğunu bizlere gösteren IHS iSuppli, şimdi de iPhone 5'in Apple'a ne kadara malolduğunu ortaya çıkardı. IHS iSuppli'ye göre iPhone 5'in 16GB'lık sürümü
Apple'a 207 dolara maloluyor. Bu sürümün kontratsız yurtdışı fiyatı ise 442 dolar. Şirkete
göre 32GB'lık iPhone 5'in Apple'a maliyeti 217
dolar iken, 64GB'lık sürümün maliyeti 238 dolar. IHS iSuppli'nin rakamlarına göre Apple için en
pahalı iPhone, 246 dolar ile ilk iPhone'du. Bu fiyat,
iPhone 4S ile beraber 188 dolara düştü. iPhone
5'in bileşenlerinin ise iPhone 4S'e göre biraz daha
pahalı olması dikkat çekiyor. iPhone 5'deki fiyat
artışının nedenleri arasında daha büyük ekran, ekranında kullanılan hücre içi dokunmatikler, 4G
LTE gibi işlevler var. iPhone 5'de, 4S'dekine göre daha hesaplı olan tek
bileşen, NAND flaş depolama bileşeni. iPhone 4S'de 19.20 dolara malolan bellek, iPhone 5'de
sadece 10.40 dolara maloluyor.

Alıntı : Chip.tr

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Apple'ın cihazlarına büyük bir kâr farkı koyduğunu bizlere gösteren IHS iSuppli, şimdi de iPhone 5'in Apple'a ne kadara malolduğunu ortaya çıkardı. IHS iSuppli'ye göre iPhone 5'in 16GB'lık sürümü
Apple'a 207 dolara maloluyor. Bu sürümün kontratsız yurtdışı fiyatı ise 442 dolar. Şirkete
göre 32GB'lık iPhone 5'in Apple'a maliyeti 217
dolar iken, 64GB'lık sürümün maliyeti 238 dolar. IHS iSuppli'nin rakamlarına göre Apple için en
pahalı iPhone, 246 dolar ile ilk iPhone'du. Bu fiyat,
iPhone 4S ile beraber 188 dolara düştü. iPhone
5'in bileşenlerinin ise iPhone 4S'e göre biraz daha
pahalı olması dikkat çekiyor. iPhone 5'deki fiyat
artışının nedenleri arasında daha büyük ekran, ekranında kullanılan hücre içi dokunmatikler, 4G
LTE gibi işlevler var. iPhone 5'de, 4S'dekine göre daha hesaplı olan tek
bileşen, NAND flaş depolama bileşeni. iPhone 4S'de 19.20 dolara malolan bellek, iPhone 5'de
sadece 10.40 dolara maloluyor.

Alıntı : Chip.tr

Büyük kâr farkı olduğu görülüyor :hmmm Demek ki haklıymışım.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Aynen ama ben 207 dolar demişim de arkadaş yok 600 demiş ondan koydum .

Kerim.

Kerim.

Üye

+1.

ulkemizde iphone alanlarin belki yuzde50si veya daha fazlasi hava atmak aliyor iphone'u.tanidigim 9kiside iphone var.bunlardan sadece biri telefonu gercekten kullanmak icin almis.digerleri hava icin.ama tanidigim 2 kiside s2,2kiside s3var.ve bunlar telefonu gercekten kullaniyor.yani hava atmak icin almamislar.fark bu yani.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Konu başlığına dikkatinizi çekerim:

iPhone 5 ve HTC One X karşılaştırma!

iPhone 5 ile HTC One X'i karşılaştırmayın demek istiyor :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt