2013 Audi R8

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
2013 Audi R8

[h=3]2013 Audi R8′de Gelen Yenilikler[/h]2013 Audi R8′e ilk bakışta LED farların standart olarak sunulduğunu görüyoruz. Ayrıca gövde tipine daha çok uyan jant seçenekleri, yeni gövde renkleri ve hafif ovalleşen arka tamponu ile bu tampona uygun hale getirilen yuvarlak egzoz çıkışları yeni R8′de öne çıkan değişiklikler olarak göze çarpıyor.Arabanın iç mekanında çok fazla değişiklik yapılmamış, gösterge çubukları gibi ufak ayrıntılara bakıldığında bazı değişiklikler gözleniyor.2013 modelden itibaren sunulacak olan Plus donanım paketinde, karbon seramik fren diskleri öne çıkıyor. Arabanın iki farklı motor tipinden birincisi olan sekiz silindirli motor seçeneğinde 18 inç jantlar, on silindirli motor seçeneğine sahip olan modelde ise 19 inç jantlar sunuluyor.[h=3]Motor ve Şanzuman Seçenekleri[/h]Kendi sınıfında tercih edilmesinin en önemli kriterlerinden olan motor gücüne baktığımızda daha da güçlendiğini görüyoruz. Motor gücündeki bu artışlar ile süperspor segmentinde dahada iddialı hale geleceğe benziyor. Güncel modelde de bulunan 4.2 litre hacimli sekiz silindirli motorun gücü 430 beygir gücüne çıkartılmış, tork üretimi 430 Nm’ye yükseltilmiş. Diğer yandan 5.2 litre hacimli on silindirli motorunda değişiklik bulunmuyor, güncel modelde olduğu gibi 525 beygir gücünde ve 530 Nm tork üretebiliyor. Ancak Plus donanım paketinde aynı hacimli motor üzerinde güç verileri değişmiş; günü 550 beygir gücüne çıkartılırken, tork üretim değeri 540′a çıkartılmış.Arabanın 6 ileri manuel şanzumanı önümüzdeki yılda piyasada olacak, buna ek olarak 6 ileri R tronik vites yerini, çift kavramalı 7 ileri vitesli S Tronik şanzumana bırakıyor.[h=3]Performans Verileri[/h]Arabanın en çok merak edilen performans değerlerine baktığımızda ise kendi segmentinde bile tatmin edici olduğunu görüyoruz.Sekiz silindirli motora sahip versiyonlar maksimumda 302 km/s hıza yükselebiliyor. S Tronik şanzumana sahip versiyonlardan coupe olanı 4.3 saniyede 0-100 km/s hıza erişebilirken, Spyder 4.5 saniyede erişebiliyor. Manuel şanzumana sahip versiyonlarda ise bu rakamlar biraz artıyor ve Coupe’da 4.6 saniyeye, Spyder’da 4.8 saniyeye çıkıyor.5.2 litre hacimli ve on silindirli versiyonlarda manuel şanzuman seçeneği ile Coupe 0-100 km/s hıza 3.9 saniyede erişirken maksimumda 316 km/s hıza çıkabiliyor. Aynı araba S tronik şanzumanla ise 3.6 saniyede 0-100 km/s hıza erişebilirken maksimumda 314 km/s hıza çıkabiliyor. Spyder ise manuel şanzumanda 0-100 km/s hıza 4.1 saniyede erişirken maksimumda 313 km/s hıza yükselebiliyor, S Tronik şanzumanla ise 3.8 saniyede 0-100 km/s hıza erişebiliyor ve maksimumda 311 km/s hıza erişiyor.2013 Audi R8′in tavan donanımı olan Plus paketi sadece Coupe versiyonunda bulunuyor. En yüksek verilerin elde edildiği bu araba sadece süperspor otomobil üreten makrakalara bile uykusuz geceler geçirtecek türden değerlere sahip. Manuel şanzumanı ile 0′dan 100km/s hıza 3.8 saniyede çıkabiliyor ve maksimumda 319 km/s hıza erişebiliyor. Bu versiyonun S Tronik şanzumana sahip olanı ise serinin en iyi performans değerlerini sunuyor; 0-100 km/s hıza sadece 3.5 saniyede çıkabilirken maksimumda 317 km/s hıza erişebiliyor.[h=3]2013 Audi R8 Fiyat Bilgisi[/h]Şu anda sadece Almanya pazarı fiyatları açıklanan yeni R8 113.500 ile 173.200 Avro arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Ülkemizde ise durum bu arabayı düşünenler için biraz kötü. Çünkü R8 Almanya’ya göre iki katından bile yüksek fiyatlarla satılacak. Güncel modelin 635.000 TL ( 280.000 Avro ) ile 867.000 TL ( 382.000 Avro ) arasında değişen fiyatları yaklaşık olarak yeni modelde de sunulacaktır.[h=3]Lansman[/h]Yeni Audi R8, Eylül ayında düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarında otomobil severlerin beğenisine sunulacak ve ardından bir çok ülkede satışına başlanacak.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3 ve Reşwan

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Aşık oldum

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
harkulade ...!

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Hastasıyız dedeee:dondum:

Silinen Üye 440290

Silinen Üye 440290

Kapalı Hesap
bende :D

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
İlk çıktığında hoşlanmıştım baya şimdi aşık oldum ama malesef platonik.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
yaa ben zaten audi hastayım da bu r8 bende saplantı oldu.tabi alamam o ayrı bir mesele ama s-line a4 alıp audiden hevesimi köreltebilirim.bir de mercedes yeni series a cıkarmış fiyatları da uygun 72.000tl den satılacak ülkemizde.

x-scarface

x-scarface

Üye
benz a serisi de muazzam yaw :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt