Acil yardim!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Acil yardim!!
merhaba arkadaşlar. az önce kardeşim 2 tane muhabbet kuşu getirdi. ve bu kuşların 2 tanede yumurtası var. ben geri götür diyorum ama götürmüyor.. sormak istediğim bu hayvanları korkutmadan yumurtasına nasıl sadık bırakabilirim ? çünkü penceremdeki kumrulardan biliyorum penceri yavaşsa açsam bile hemen kaçıyor ve yumurtasını terk ediyor hemen. bu konuda çok hassas davranmalıyım.. yavruların yumurtadan güvenle çıkması için neler önerirsiniz? bildiklerinizi paylaşırsanız sevirim. onlara hiçbir şekilde zarar vermek istemiyorum... önerilerinizi bekliyorum... ne yapmalıyım ?.. şimdiden teşekkürler..

dr fire

dr fire

Üye
yumurtalarını yanından alman gerekirdi çünkü gagalarıyla delip yiyolar :(

larten123

larten123

Üye
fire of death doğru söylüyor benimki de yumurtasını yemişti:(

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Kuşları oldukça rahat bırak izleme bile onları tedirgin olmasınlar rahat olurlarsa strese girmeden sahiplenirler yavrularını ama bir de şöyle birşey var arkadaşım yıllardır güvercin besliyor tecrübesi oldukça fazla geçen gün altından yumurtasını aldı bana gösterdi ve kuş bu duruma çok sinirlendi bende niye eline aldı daha bakmaz dedim yok dedi bak hiç kaçmıyor dedi yani kuş eğer korkuyorsa zaten bakmıyormuş ama kuş kaçmıyordu resmen saldırıyordu bize yumurtayı koyar koymazda yattı üstüne.

• Beğen
Tepkiler: FK5896
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
bilgi için teşekkürler şuan için yumurtalar aynı şekilde duruyor ilk geldiği gün yumurtasının üstüne yatıyorlardı ama şimdi yatmıyorlar ve yavrular 18 günde çıkıyorlarmış sanırım. hala bir gelişme yok. bir sitede okumuştum yumurtayı alıp ışığa tutun içinde belirgin birşey yoksa yavru çıkmaz yazıyordu. baksam mı bakmasam mı tedirginim. artık kuşlara yaklaşınca yuvalarına giriyolar uzaklaşınca çıkıyolarlar ve karanlıkta kalınca korkup ötüyolar :S

haydaravısyon

haydaravısyon

Üye
dişi kuş sürekli yuumurtanın üstünde yatar erkek kuş gelir onu besler dışı kuş iki günde
bir tuvaletini yapmak için yuvadan çıkar tuvalaetin normalden çok çok büyük yapar
bu nu kuş nasıl yaptı diye şaşarsın :d: yuvadaki kuş zaten ürkmez dışardaki erkeyi ürkütmemek lazım
yuvanın konargasının başında nöbet tutar gibi bekler suyunu yemini degiştirirken dıkaat etmek lazım
karanlıkta görmedikleri zamana degiştire bilirsin muhabet kuşlarını kumruyla kıyaslama iki aynı degil
kumrular vahşi dogal ortamıneda yaşar muhabet kuşları evcildir

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
dişi kuş sürekli yuumurtanın üstünde yatar erkek kuş gelir onu besler dışı kuş iki günde
bir tuvaletini yapmak için yuvadan çıkar tuvalaetin normalden çok çok büyük yapar
bu nu kuş nasıl yaptı diye şaşarsın :d: yuvadaki kuş zaten ürkmez dışardaki erkeyi ürkütmemek lazım
yuvanın konargasının başında nöbet tutar gibi bekler suyunu yemini degiştirirken dıkaat etmek lazım
karanlıkta görmedikleri zamana degiştire bilirsin muhabet kuşlarını kumruyla kıyaslama iki aynı degil
kumrular vahşi dogal ortamıneda yaşar muhabet kuşları evcildir
işin garip tarafı kuşlar eve geldiğinde erkek yumurtaların üstündeydi :D

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Bizimkiler yumurtlayınca özel kutularına koymuştuk.
Benim bildiğim sahibi yumurtalarına bakınca kıskanıp reddediyorlar yatmıyorlar kuluçkaya.
Birde bizimkiler yumurtasını kırmıştı. Kuşçu boş olduğunu anlamışsa ondan kırar demişti.
Birde çiftse onlar konuşmuyor. Kelime ezberlemezler yani. Çünkü birbirleriyle konuşuyorlar.
Tek kuşu olanlar daha şanslı. Birde erkekler daha çabuk konuşurmuş. (Doğanın istisnası :))
Eğer karanlıkta teninize temas edecek şekilde tutar ve konuşursanız ve de bir gece aç bırakıp sabah elinizle yem verirseniz daha çabuk alışırlar.

• Beğen
FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi
Bizimkiler yumurtlayınca özel kutularına koymuştuk.
Benim bildiğim sahibi yumurtalarına bakınca kıskanıp reddediyorlar yatmıyorlar kuluçkaya.
Birde bizimkiler yumurtasını kırmıştı. Kuşçu boş olduğunu anlamışsa ondan kırar demişti.
Birde çiftse onlar konuşmuyor. Kelime ezberlemezler yani. Çünkü birbirleriyle konuşuyorlar.
Tek kuşu olanlar daha şanslı. Birde erkekler daha çabuk konuşurmuş. (Doğanın istisnası :))
Eğer karanlıkta teninize temas edecek şekilde tutar ve konuşursanız ve de bir gece aç bırakıp sabah elinizle yem verirseniz daha çabuk alışırlar.
evet benim bundan önceki kuşum erkekti 4. ayda konuşmaya başlamıştı meyve falan yiyincede kendi gelip bize eşlik ediyordu :D aç bırakmak pek hoş değil ama başka çare yok sanırım :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
evet benim bundan önceki kuşum erkekti 4. ayda konuşmaya başlamıştı meyve falan yiyincede kendi gelip bize eşlik ediyordu :D aç bırakmak pek hoş değil ama başka çare yok sanırım :)
Şunuda söyleyeyim marul vermesin kimse. Marulda onları öldüren bir bakteri varmış. Bağışıklık sistemleri ona dayanıksızmış. Aman dikkat :) Başka her şeyi verin ama marul koymayın önlerine.

FK5896

FK5896

Üye
    Konu Sahibi

Şunuda söyleyeyim marul vermesin kimse. Marulda onları öldüren bir bakteri varmış. Bağışıklık sistemleri ona dayanıksızmış. Aman dikkat :) Başka her şeyi verin ama marul koymayın önlerine.

bilgi icin sağolun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt