Xperia T ve iPhone 5 Hız Testinde

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Xperia T ve iPhone 5 Hız Testinde
IFA Berlin’de Sony’nin en gözde telefonlarından biri olarak karşımıza çıkan Xperia T, göz doldurucu teknik detayları ve şık tasarımı ile Japon üreticinin amiral gemisi konumunda. Xperia T, Ericsson hisselerini bünyesinde topladıktan sonra yoluna Sony adı altında devam eden şirketin en büyük ekrana sahip akıllı telefonu oldu. Şık tasarımının yanında teknik detaylarıyla da dikkat çeken Xperia T bazı Avrupa ülkelerinde raflarda yerini aldı ancak ülkemiz kullanıcılarına 2012 yılında sunulması beklenmiyor.

4.55inç ve 1280 x 720p çözünürlüğünde çizilmeye karşı dayanıklı Mobile BRAVIA ® Engine ile HD Reality ekrana sahip telefon 139 gram ağırlığında. 1.5GHz hızında çalışan ve Qualcomm’un 28nm mimarisi üzerine inşa edilen çift çekirdekli Snapdragon S4 Plus MSM8260A işlemciye sahip telefon, 1GB RAM ve Adreno 225 grafik birimini bünyesinde barındırıyor. 13mp arka kamerası ile HD video çekimi yapabilen Xperia T, 16GB dahili hafızaya sahip aynı zamanda microSD kart desteği sunmaktadır. Android 4.0.4 işletim sistemi ile çalışan telefonda,1850mAh pil gücü, Wi-Fi 802.11n, Wi-Fi Hotspot fonksiyonu, DLNA sertifikası, yakın alan iletişim teknolojisi (NFC), Bluetooth bağlantısı ve aGPS diğer detaylar olarak karşımıza çıkıyor.

Apple, iPhone serisinin son üyesini 12 Eylül’de karşımıza çıkarmıştı. Daha ince ve daha hafif bir yapıyla tanıtılan iPhone 5, iddia edilene göre bünyesinde bulundurduğu A6 çip sayesinde önceki işlemci A5’e nazaran %22 oranında yüksek performans sunmaktadır. 4inç ve 1136 x 640 çözünürlüğü sahip telefonun tanıtımı esnasında işlemci frekans hızı ve sistem belleği hakkında bilgi verilmedi. Daha sonra yapılan bir dizi test çalışmalarında işlemcinin 1.3GHz hızında olduğu ve telefonun 1GB RAM’e sahip olduğu bildirildi.
Yukarıda teknik detaylarına kısaca değindiğimiz cihazlarla ilgili yayınlanan test videosunda telefon açış hızları, tarayıcı performansları ve Youtube video açma hızları test edilen telefonlarda bir hatırlatmayı yapmak yerinde olur. iPhone 5 halihazırda iOS’un son sürümünü bünyesinde bulundururken Xperia T ise henüz Jelly Bean ile tanışmadı. Sony’nin son amiral gemisinde Android 4.1.1 sonrası önemli ölçüde performans artışı beklenmektedir. Videoya aşağıdan göz atabilirsiniz

[video=youtube;r1L_j4ek-5k]http://www.youtube.com/watch?v=r1L_j4ek-5k&feature=player_embedded[/video]

Alinti: GoogleAndroid

bigmod

Üye
Kesinkle iphone 5 :oke:

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ios farkı.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Hersey iyi guzel de benim anlamadigim (veya kafamin almadigi) son cikan android isletim sistemli bir telefonu jellybean4.1.1 cikmis olmasina ragmen neden 4.0.4ics ile piyasaya suruyorlar ki:hmmm

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Hersey iyi guzel de benim anlamadigim (veya kafamin almadigi) son cikan android isletim sistemli bir telefonu jellybean4.1.1 cikmis olmasina ragmen neden 4.0.4ics ile piyasaya suruyorlar ki:hmmm

Sony abi işte :ehe .. şimdi bunu ics ile çıkarıp jb verirler cihaza destek veriyor sony derler ondan sonra da :kop2:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Fiyatları da karşılaştırsalar sevinirim. Xperia T'nin fiyatını bilmiyorum.

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
kardeşim değişmeye değişiyor da kendi haberinle ters düşen yorumları sen yapıyorsun burdan da okumadığın anlaşılıyor.

MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim değişmeye değişiyor da kendi haberinle ters düşen yorumları sen yapıyorsun burdan da okumadığın anlaşılıyor.

o kadar haber okudumkı 2012 son ceyregi ile 2013 ün ilk ceyregi ile teknoloji magazalarinda satışa cıkıcak

amcalu1

amcalu1

Üye
Xperia t daha güzel zaten jelly bean performansıni artıracaktır

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
İ phone 5 herkes ini hayal kırıklıgı oldu + cokta pahali tahminen fiyat olarak xperia t ucuz olucak İ pohne 5 ten :)

olabilir ama sony nin apple kadar prestiji ve marka değeri yok,sony gidip o cihazı burda 1600 1700 tl den satmaya kalkar yüzüne bakılmaz. videoda da xperia t birtek sayfa açmada geçiyor o da androidin güzelliği sony nin ekstra yaptığı birşey yok yani.

amcalu1

amcalu1

Üye

olabilir ama sony nin apple kadar prestiji ve marka değeri yok,sony gidip o cihazı burda 1600 1700 tl den satmaya kalkar yüzüne bakılmaz. videoda da xperia t birtek sayfa açmada geçiyor o da androidin güzelliği sony nin ekstra yaptığı birşey yok yani.

yalnız xperia t jelly bean le yetişir bence

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
yalnız xperia t jelly bean le yetişir bence

jelly beain boot olma süresi ile video açma süresini etkileyeceğini hiç zannetmiyorum :) yetişse bile dediğim gibi sony telefon piyasasında bir apple bir samsung veya bir nokia asla olamayacak. Adamlar bir haftada o kadar xperia ürettiki alfabe de harf kalmadı iki harfle adlandırmaya geçtiler artık.. Öyle olmaz o işler.

• Beğen
Tepkiler: 4PuNiSHeR
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
sony 2012 de bi sürü telefon üretti... ama neden hiç 4 çekirdekli koymadı ki??? :hmmm hep 1.5 ghz lik çift çekirdekli telefonlar ( bütün telefonlardaki çekirdeklerin işlemci mimarisi ve markasını bilmediğimden yüzeysel yadım )

mrt-06

mrt-06

Üye
iphone çok ciksss

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt