N96 Beyaz Ekran Sorunu Lütfen Yardım =((

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
burak1606

burak1606

Üye
    Konu Sahibi
N96 Beyaz Ekran Sorunu Lütfen Yardım =((
Arkadaşlar , N96 kullanıcısıyım , forumu araştırdım ama böyle bi konu yok varsa şimdiden afedersiniz ama ben göremedim. Neyse gelelim sorunumuza , arkadaşlar telefonuma bi program yükledim daha sonrasında beyaz ekran geldi durup dururken. Filme hiçbir problem olmadığına eminim cünkü yeni değiştirdim , ekranı yatay moda alınca hiçbir şekilde sorun olmuyor ama düz tutunca beyaz ekran geliyor .s Yatay moddada hiç mesaj yazılmıyor. Lütfen bilen anlayan biri yardım etsin çok dua ederim valla :(((

deforze

deforze

Üye
programı kaldır halen düzelmezse fabrika ayarlarına dön o da olmazsa en son çare format

akdenizahmet

akdenizahmet

Üye
hafıza kartına kurduysan programı (ki umarım öyledir) telefonu kapat kartı çıkart telefonu aç sorun düzelecektir.. Bende bir program kurmuştum n73 ekran kaydı ters döndü yattı battı filan bir süre. Ekrana biraz bastırınca düzeliyordu. Format atıyordum düzeliyordu sonra geri aynı oluyordu telefoncu "bunun ekran gidik" dedi kısaca. Meğer kartda virüs gibi bişey neden oluyormuş ekran değişti düzelmedi. Sonra kartı çıkardım sorun düzeldi. Boşa bi ekran parası verdim anlayacağın..

burak1606

burak1606

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar benim telfnda hafıza kartı yok .s 10kerede format attm ama sorun hala düzelmedi.s

bayon

Üye
hard format denedin mi

burak1606

burak1606

Üye
    Konu Sahibi
hepsini denedim kardes *#7370#de yaptm *3aramatuşu power tuşuda yaptm degişen birşey yok .s

bayon

Üye
valla o zaman donanımsaldir hani içini açabileceksen bi filmini çıkar tak derim ama eğer açmam felan dersen bi telefoncuya ver ama oda büyük ihtimal hiç uğraşmadan parça değiştirecektir 50 tl felan diyecektir

maxirabit

maxirabit

Üye
valla o zaman donanımsaldir hani içini açabileceksen bi filmini çıkar tak derim ama eğer açmam felan dersen bi telefoncuya ver ama oda büyük ihtimal hiç uğraşmadan parça değiştirecektir 50 tl felan diyecektir
Kızaklı telefonları açmak çok hassaslık ister normali gibi civataları sökünce açılmıyor,daha fazla dikkat istediğinden hata oranı oldumu telefona daha fazla zarar veriliyor:)
Zaten tamire vermesi daha doğru olacak:)
Eğer flash olarak bir program yüklediyseniz doğru bir şekilde yapınız ama düştüyse veya darbe aldıysa flex kablosu kopmuş olabilir:)

burak1606

burak1606

Üye
    Konu Sahibi
Kızaklı telefonları açmak çok hassaslık ister normali gibi civataları sökünce açılmıyor,daha fazla dikkat istediğinden hata oranı oldumu telefona daha fazla zarar veriliyor:)
Eğer flash olarak bir program yüklediyseniz doğru bir şekilde yapınız ama düştüyse veya darbe aldıysa flex kablosu kopmuş olabilir:)

Hayır hayır , kesinlikle düşme veya sıvı temas yok . Flex yeni değiştirmiştim daha 1 hafta olmadı ondan olmadığına eminim , telefonu yatay modda kullanınca bi problem olmuyor , ekranı düzeltince ekran yine göstertiyor ama simgele gelmiyor. Yalnız şu var , telefonda herhangi bir program açtığım zaman hem yatay modda hemde normal şekilde kullanabiliyorum. Programı kapatınca ekranda gidiyor yatay moda gecmek zornda kalyrm .s

bayon

Üye

Hayır n95 kullanıyorum cıvatalari sokuyorum ve açılıyor :) ve sürekli de kızak bakımi yaparım

- - - Eklendi - - -

Hayır hayır , kesinlikle düşme veya sıvı temas yok . Flex yeni değiştirmiştim daha 1 hafta olmadı ondan olmadığına eminim , telefonu yatay modda kullanınca bi problem olmuyor , ekranı düzeltince ekran yine göstertiyor ama simgele gelmiyor. Yalnız şu var , telefonda herhangi bir program açtığım zaman hem yatay modda hemde normal şekilde kullanabiliyorum. Programı kapatınca ekranda gidiyor yatay moda gecmek zornda kalyrm .s

En son yazılımi tekrar yüklemeyi denedin mi peki

burak1606

burak1606

Üye
    Konu Sahibi
evet denem ama sorun hala devam ediyor.s

g1gfe4ds2

Üye
bak kardeş kısaca anlatayım.

pc'ye nokia suite yükle, telefonu kablo ile pc'e bağla.

nokia suite'den güncellemeyi aç, orada cihazın son sürümse, 'aynı sürümü tekrar yükle' gibi bi seçenek olmalı. ona tıkla. 10 dakkada alet fabrika çıkışı haline döner.

burak1606

burak1606

Üye
    Konu Sahibi
phoneixle dedgn işlemi yaptım ama sonuç aynı .s donanımsalmı acaba , cok yogun oldgm icnde tamircye götrmek istemyrm.s

- - - Eklendi - - -

Arkadaşlar hepinize yardımlarnz için çok teşekkür ediyorum , ben sorunu buldum. Eger ki bnm yaşadgım sosunu yaşayan varsa , telfnu söküp ekranın kablolarnı biraz karştırsın sorun düzelecektir. Ben öyle yaptım ve şuan gayet iyi şükürler olsum , eger siznde telefnunuz yatay ekranda calsp ekranı düzelttgnzde görüntü donuyorsa , dedgimi uygulayın ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt