Samsung Galaxy S III Mini Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S III Mini Geliyor
Phonearena.com'un haberine göre Samsung, çok yakında iPhone 5'in boyutlarında bir Galaxy S III tanıtmaya hazırlanıyor. Henüz cihazın adı hakkında resmi bilgiler olmasa da, teknoloji basınında bu merak uyandırıcı modelin ismi Galaxy S III mini olarak geçiyor.

11 Ekim'de Almanya'da tanıtılacağı belirtilen minik Galaxy S III'te, iPhone 5'te olduğu gibi 4 inçlik ekran bulunuyor. 8MP yerine 5MP kamera kullanılacağı söylenen telefonun, Android 4.1 işletim sistemine sahip olacağı ve 314$ civarında satılacağı vurgulanıyor.

iPhone 5 boyutunda olsa da, 5MP kamerasından da anlaşılabileceği üzere bu telefon bir iPhone 5 rakibi değil. HTC'nin yeni tanıttığı Desire X ile dişli bir rekabete gireceğini düşündüğümüz Galaxy S III mini için bir hafta daha beklememiz gerekiyor. Bakalım Samsung'un sunumundan neler çıkacak.

Firmanın mobil departman bölümünün başındaki isim olan JK Shin, 11 Ekim’de 4” boyutunda ekrana sahip bir Galaxy S III modelini tanıtacaklarını resmen açıkladı.

Shin, cihazın teknik ayrıntılarına değinmese de, mini Galaxy S III modelinin, giriş seviyesine hitap edecek bir telefon olmayacağını belirtti. Özellikle Avrupa’da artan 4 inçlik akıllı telefon talebinden ötürü bu modeli geliştiren Samsung, lansmanı yarın Almanya’da düzenleyecek.
(techno-labs)

Samsung
, Galaxy S ailesindeki tüm telefonlarında olduğu gibi yine AMOLED ekran kullanacağı Galaxy S3 Mini'de, 480 x 800 piksellik çözünürlüğü tercih etmiş. Galaxy S, Galaxy S Plus ve Galaxy S Advance ile aynı yapıda olan ekran, belki biraz daha iyileştirmeyle gelebilir fakat yine de PenTile tabanlı olacağı kesin.

Samsung Galaxy S3 Mini'ye ST-Ericsson'un U8420 çipseti eşlik ediyor. Çift çekirdekli yapıda olan işlemci, ARM Cortex A9 mimarisini kullanıyor ve 1 GHz hızında çalışıyor. İşlemciye 1 GB'lık RAM eşlik ediyor. Ayrıca 16 GB dahili hafıza ve microSD girişinin de S3 Mini'de bulunduğunu hatırlatalım.

Samsung Galaxy S3 Mini, Android 4.1.1 Jelly Bean ve en son çıkan TouchWiz Nature arayüzünü kullanıyor. Kamera özelliklerine baktığımızda 5 Megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen LED flaş ve otofokus destekli ana kamera, 1080p video kaydı yapabilir. Tam olarak bu konuda bilgi mevcut değil ama 720p video kaydı da olabilir. Görüntülü görüşme için ön kısımda da VGA kameraya yer verilen Galaxy S3 Mini, kamera özellikleri açısından biraz hayal kırıklığı oldu denilebilir.

Opsiyonel olarak NFC, Bluetooth 4.0, DLNA, WiFi, GPS / GLONASS, 3G gibi kablosuz bağlantıları destekleyen Galaxy S3 Mini, tasarım olarak Galaxy S3'ün minik versiyonu. Görsel olarak belirgin en büyük fark sensör ve ön kameranın sağ değil de sol tarafta bulunuyor olması. Bunun sebebi de büyük ihtimalle Samsung'un Galaxy S Advance board'una benzer bir devre kartı kullanması.

(SDN)

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
Güzelmiş

Peocawe

Peocawe

Üye
314$.. Türkiye fiyatı 500 doları bulur. :kop:

avcitalip

avcitalip

Üye
acaba ne tür bir donanım kullanacaklar ?,kardeşim ace 2 almayı düşünüyor ama donanımları aynı veya daha iyi olabilirse ona göre bunuda tercih ettirebilirim

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Her şey tamamda Galaxy SIII'ünde Minisi olmazki.Utanmasalar Note'un minisini çıkaracaklar :kıskıs: Tabi özellikleri SIII gibi değilse -ki öyle gözüküyor- boyutu ideal.Eğer 4 çekirdekli bir modelse 4" yetersiz bir boyut bence.2 çekirdekli falansada adı neden SIII Mini :hmmm

avcitalip

avcitalip

Üye
Her şey tamamda Galaxy SIII'ünde Minisi olmazki.Utanmasalar Note'un minisini çıkaracaklar :kıskıs: Tabi özellikleri SIII gibi değilse -ki öyle gözüküyor- boyutu ideal.Eğer 4 çekirdekli bir modelse 4" yetersiz bir boyut bence.2 çekirdekli falansada adı neden SIII Mini :hmmm

çift çekirdekli 1.2 veya 1.4 işlemcisi olsun,800 küsür s2 gibi rami olsun,GPU'su mali-400 olsun gerisi pek önemli değil işte o zaman iyi bir cihaz olur :evet:

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye

çift çekirdekli 1.2 veya 1.4 işlemcisi olsun,800 küsür s2 gibi rami olsun,GPU'su mali-400 olsun gerisi pek önemli değil işte o zaman iyi bir cihaz olur :evet:

Tamamda o zaman neden SIII Mini cihazın adı :nono:

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Dışı s3 ün küçültülmüş hali gibi göründüğü için olabilir mi?? :)

• Beğen
Tepkiler: ANIL
kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Dışı s3 ün küçültülmüş hali gibi göründüğü için olabilir mi?? :)

O zaman Galaxy Note neden Galaxy SIII+ ya da Galaxy SIII maxi değil.Hem Galaxy SIII maxi olsaydı tam olurdu. Galaxy SIII Mini, Galaxy SIII (Midi) Galaxy SIII Maxi.Ah ah şu Samsung'ta çalışsaydım şimdiye Apple kalmazdı :kıskıs:

Astrosman

Astrosman

Üye
Ucuzsa alırım.

PriZm

PriZm

Üye
Ekran haricinde butun donanımı S3 ile aynı ise benim icin alternatif olabilir.4" ekrana çok alıştım çünkü.

avcitalip

avcitalip

Üye
Ekran haricinde butun donanımı S3 ile aynı ise benim icin alternatif olabilir.4" ekrana çok alıştım çünkü.

değil büyük ihtimalle çünkü kamerası 5 MP diğer donanımları bilemiyorum ama görünüş olarak çok ideal bir cihaz donanımı eğer ace 2'den iyiyse kardeşime ondan aldırabilirim:)

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye

O zaman Galaxy Note neden Galaxy SIII+ ya da Galaxy SIII maxi değil.Hem Galaxy SIII maxi olsaydı tam olurdu. Galaxy SIII Mini, Galaxy SIII (Midi) Galaxy SIII Maxi.Ah ah şu Samsung'ta çalışsaydım şimdiye Apple kalmazdı :kıskıs:

abi galaxy note2 biraz daha keskin değil mi s3 e göre... S3 ün oval yanları da var

CasuS_87

CasuS_87

Üye
Türkiye'de 1.000 :tl: olur artık :ehe

bigmod

Üye
Tam öğrenci işi s3'ü okulda kullanmak boyutları nedeni ile zor olur bu daha iyidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt