iPhone 5’in Yeni Benchmark Sonuçları

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 5’in Yeni Benchmark Sonuçları
Apple’ın altıncı nesil akıllı telefonu olan iPhone 5’in yabancı kaynaklı teknoloji sitelerinden Benchmark sonuçları gelmeye devam ediyor. Daha önce Ubergizmo’nun yaptığı bir GLBenchmark testini paylaşmıştık. Buna göre cihazın grafik performansı, rakiplerine kıyasla ciddi anlamda fark atıyordu. Şimdi de dünyanın önde gelen mobil cihaz sitelerinden GSMarena’nın test sonuçlarını paylaşıyoruz.

GSMarena, iPhone 5’in Benchmark sonuçlarını 5 grafik altında topladı. Geekbench 2 adlı testinde, cihazların CPU yani işlemci hızını ele alınıyor. İki adet testin yer aldığı GLBenchmark sonuçlarındaysa GPU yani grafik performansı karşılaştırılıyor. Son olarak Sunspider ve BrowserMark yazılımlarıyla cihazların tarayıcı performansı test ediliyor.

Yukarıdaki Geekbench 2 testinden görebileceğiniz üzere, CPU konusunda iPhone 5 rakiplerinin biraz gerisinde kalıyor. Öyle görünüyor ki iPhone 5’in 1,2GHz hızındaki çift çekirdekli işlemcisi, 4 çekirdekli rakipleriyle baş edemiyor. Hatta Samsung Galaxy S III’te kullanılan Exynos işlemci, CPU konusunda işin piri gibi görünüyor.

Yukarıdaki 2 grafikteyse, GPU karşılaştırmasının yapıldığı GLBenchmark testleri yer alıyor. iPhone 5, oldukça iddialı olduğu üç çekirdekli PowerVR SGX543MP3 işlemcisiyle, farkını burada ortaya koyuyor. Mali-400 kullanan Samsung Galaxy III ya da ULP GeForce kullanan HTC One X gibi üst düzey akıllı telefonlar, GPU performansı konusunda iPhone 5’in yanına bile yaklaşamıyorlar. Yalnızca Qualcomm’un üretimini üstlendiği Adreno 320 model GPU’nun ilk defa kullanıldığı LG Optimus G telefonu, iPhone 5’le kafa kafaya görünüyor.

Son olarak yukarıdaki iki grafikte tarayıcı performanslarının karşılaştırıldığı SunSpider ve BrowserMark Benchmark’ları yer alıyor. Öyle görünüyor ki iPhone 5, tarayıcı performansı konusunda da gerçekten çok iyi iş çıkarıyor. Yalnızca Samsung’un dev ekranlı Galaxy Note II cihazı iPhone 5’e biraz olsun yaklaşabiliyor.

(techno-labs)

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
iyiymiş ama ben bu benchmarklara hiç mi hiç güvenmiyorum.. gsmarena tegra 3 ü çözemediği halde hala utanmadan listeye koyuyor one x i dandik gösteriyor.

abandonware

abandonware

Üye
tamamda farklı sistemler arası benchmark bana pek mantıklı gibi gelmedi...

amcalu1

amcalu1

Üye
Jelly bean li mi android ler

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
iyiymiş ama ben bu benchmarklara hiç mi hiç güvenmiyorum.. gsmarena tegra 3 ü çözemediği halde hala utanmadan listeye koyuyor one x i dandik gösteriyor.
Gerçek gücünü hiç göremedikki.Madem o kadar güçlü neden hala bir cacık olmadı anlamadım gitti..

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
1080p testindeki sonuca bak :oha:

• Beğen
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Gerçek gücünü hiç göremedikki.Madem o kadar güçlü neden hala bir cacık olmadı anlamadım gitti..

valla cacık olamasa da baya satıyor Hünkarım telefon.. Ayrıca gerçek gücünü görmek istiyorsan Uruloki ye pm at sana birkaç video yollasın görürsün :) Mevzu şu ki Nvidia için düzenlenmiş bir kernel yok bu yüzden androidde işler karışıyor biraz.

• Beğen
aleranol

aleranol

Üye

valla thd oyunlarla bir cacık oluyor bence. S3 alana kdar one x alırım daha iyi. Hatta bir ara alıcaktım ama param yetmedi.

• Beğen
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

valla thd oyunlarla bir cacık oluyor bence. S3 alana kdar one x alırım daha iyi. Hatta bir ara alıcaktım ama param yetmedi.

valla cacık olamasa da baya satıyor Hünkarım telefon.. Ayrıca gerçek gücünü görmek istiyorsan Uruloki ye pm at sana birkaç video yollasın görürsün :) Mevzu şu ki Nvidia için düzenlenmiş bir kernel yok bu yüzden androidde işler karışıyor biraz.

Tamam yüklenmeyin beyler:D

aleranol

aleranol

Üye
Tamam yüklenmeyin beyler:D

hünkarım daha türkiye de bi kimse htcye alışmış değilki. Herkezin ağzı s3 diyo sanki allah yaratmış tövbestağfirullah. Gerçi one x in neden onun kadar çok ve boş reklamı yok bilmiyorum amma neyse (!)

- - - Eklendi - - -

seni kırdıysak affola hünkarım

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye

hünkarım daha türkiye de bi kimse htcye alışmış değilki. Herkezin ağzı s3 diyo sanki allah yaratmış tövbestağfirullah. Gerçi one x in neden onun kadar çok ve boş reklamı yok bilmiyorum amma neyse (!)

- - - Eklendi - - -

seni kırdıysak affola hünkarım

Yo estağfurullah:D

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Yav iphone gpu ile fark yaratacak deniliyordu galiba... Gsmarena ya göre de öyle yani... Zenginlerin ve oyun meraklılarının dikkatine :D

Kerim.

Kerim.

Üye
Haber için tesekkürler.ya bu optimus g de baya iyiymiş yalnız.bu telefon eger makul bir fiyatla satılırsa ortalığı karıştırabilir:hmmm

kmesne

kmesne

Üye
Ben katılıyorum şu one x işine yahu bi şu telefonun tam performansını bulamad

avcitalip

avcitalip

Üye

aynen ya tegra 3'ü çok küçümsemişler :@

- - - Eklendi - - -

ip5'in tarayıcıda alması normal çünkü tarayıcısında flash player yok ama gpu konusunda diyecek lafım yok :)

şu :apple: iPhone 5'ten bir tanede ben aldırtmak istiyorum babama :eller: pazar günü goldda inceledim çok güzel cihaz yapmış adamlar helal olsun ama 3.200 TL çok fazla pahalı olmuş :( ileride düşecekmiş ama çünkü :

iPhone 5 neden bu kadar pahalı ? diye sorduğumda adam bu cihazı Gold kendisi ithal etti Türkiye'de şuan sadece bizde var bu etiketin sebebi bu dedi birazda iphone olduğu için pahalı dedi yani elma vergisi :)

erko merko

erko merko

Üye
Tegra 3'ün şişirme olduğu bir kez daha kanıtlanmış oldu, erken çıkarmaya çalışırsan olacağı bu :D umarım tegra 4'te aynı şey olmaz.

erko merko

erko merko

Üye
Tüm testlerde tegra 3'ün rakiplerinden çok düşük performans vermesi rastlantımı :oke: Donanımdan anlayan herkes bilir tegra 3'ün çöp olduğunu, zor değil biraz araştırsan sende öğrenirsin ;)

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Lumia 920'yi listeye almamışlar :agla2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt