WP8 ve Adobe Flash ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
viceroy34

viceroy34

Üye
    Konu Sahibi
WP8 ve Adobe Flash ?
Windows Phone 8 ile Adobe Flash Player'ın gelme ihtimali varmıdır?
Lumia 920'i almayı düşünüyorum, sizce WP8'de flash sorunu yapılacakmıdır?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Kendinde mevcut olmasa bile sonradan gelecektir.
Microsoft'un kullanıcıları flashtan mahrum bırakacağını sanmıyorum.
O konuda içim rahat...:hmmm

papakudioflu

papakudioflu

Admin
windows8 ie10'da olmayacagi konuşuluyordu fakat gectigimiz hafta lisans anlaşmasi yapilarak guncelleme verildi. Mobil versiyona resmi olarak gelmese bile chrome,firefox,opera gibi tarayicilarla gelmesi buyuk ihtimal. Zaten unlock olayi halledildiginde bunu da mutlaka eklerler tarayiciya.

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
viceroy34

viceroy34

Üye
    Konu Sahibi
windows8 ie10'da olmayacagi konuşuluyordu fakat gectigimiz hafta lisans anlaşmasi yapilarak guncelleme verildi. Mobil versiyona resmi olarak gelmese bile chrome,firefox,opera gibi tarayicilarla gelmesi buyuk ihtimal. Zaten unlock olayi halledildiginde bunu da mutlaka eklerler tarayiciya.

wp 7.5 tango ya ekleyemediler wp8 e biraz zor diyorum yinede bekleyip göreceğiz lumia 900 kullanıyordum bir türlü cihazı jealbreak yapamadılar flash yok en dandik video formatlarını desteklemiyor bende elden çıkardım.Ama 920 yinede alacağım bakalım dediğiniz gibi olacakmı.

- - - Eklendi - - -

Kendinde mevcut olmasa bile sonradan gelecektir.
Microsoft'un kullanıcıları flashtan mahrum bırakacağını sanmıyorum.
O konuda içim rahat...:hmmm
daha önce bıraktı ama

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Lumia 800 ve 900 bir geçiş süreciydi.
Bazı aksiliklerin ve olumsuzlukların olması normal.
Elbette bu süreçte ister istemez en büyük darbeyi kullanıcılar yedi.
Bunu inkar etmemek lazım.
Yeterli desteği göremeden yeni sistem ve yeni telefonlarla farklı bir süreç başladı.

Ama WP8'li telefonlarla Microsoft daha olgun bir çağa adım atıyor.
Burada kullanıcıların taleplerini daha çok göz önünde tutacaklardır diye düşünüyorum.
Tabi sistemin hacklenebilmesi de çok önemli.
Bunun dışında flash desteği ile ekstra video ve ses formatı desteği güncellemeler yada üçüncü parti yazılımlarla gelecektir sanırım.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Burada onemli bir iki nokta var. Microsoft wp icin ucuncu parti uygulamalarda tarayicilara izin vermiyordu. Fakat wp8 ile baslayan native kod doneminde windows8 cekirdegi uzerine kurulan wp8 de ister istemez bu engel ortadan kalkmis oluyor. Tabi burada onemli olan flash playerin performansa ne kadar olumsuz etki edecegidir. Bu konudaki olumsuzlugu adobe firmasi da belirterek mobil platformlardan cekildigini aciklamisti. Bu bir gecis sureci ve mobil sektor artik masaustu icin yol gosterici durumuna geldi. Bu sebeple zamanla siteler flashi terkedecegi icin varliginin veya yoklugunun da pek bir anlami kalmayacak.

Seglopsi

Seglopsi

Üye

bencede. hatta beklentim ilk olarak opera ile geleceğidir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Evet olabilir. Zaten opera mobile wp7 lere portlandi bile. Cihani sultan hunkarim da paylasmisti xap dosyasini. Ama kurabilmek icin unlock yapmak gerekiyor.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Evet olabilir. Zaten opera mobile wp7 lere portlandi bile. Cihani sultan hunkarim da paylasmisti xap dosyasini. Ama kurabilmek icin unlock yapmak gerekiyor.
Paylaşmıştım da son zamanlarda o kadar çok şey paylaştımki arayım desem kendimi kaybederim:kıskıs:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Hunkarim profilindeki actigin konularda daha kolay bulursun:D

• Beğen
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
  • Beğen
papakudioflu

papakudioflu

Admin
hünkarim sen de mod. Olunca bulduğun bilgileri paylaşır, konu sayını arttırırsın...

ben mod olduktan sonra konu acamaz oldum.
Bu arada nuldugunuz bilgileri paylaşmak icin mod olmaya gerek yok:)

• Beğen
SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye

ben mod olduktan sonra konu acamaz oldum.
Bu arada nuldugunuz bilgileri paylaşmak icin mod olmaya gerek yok:)

biliyorum konu açmak için mod. Olmanın zorunlu olmadığını... Forumda yeniyim ama o kadar da cahil değilim canım :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
biliyorum konu açmak için mod. Olmanın zorunlu olmadığını... Forumda yeniyim ama o kadar da cahil değilim canım :)

estagfirullah kimseye cahil diyecek kadar cahil degilim. Ama soylediginden oyle bir anlam cikiyor.

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Kusura bakmayın o zaman :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Tamam sorun oluşmasın.Sonra Amerika gelir felan:D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt