İşlemcim Neden Yavaşlıyor ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
İşlemcim Neden Yavaşlıyor ?
arkadaşlar bildiğiniz gibi Toshiba A210-15K laptop kullanıyorum bugün tesadüfen işlemci hızının kendiliğinden düştüğünü fark ettim sizce bunun sebebi nedir ?

Resimde gördüğünüz gibi işlemci 795 MHZ gözüküyor halbuki 1.59 GHZ'ye kadar çıkıyordu normalde,zaten bilgisayarım komple bozuk bunu inkar etmiyorum ama yeni bilgisayar için 1-2 ay daha beklemem gerekebilir,işlemcinin hızının neden böyle düştüğünü merak ediyorum ?

birde bilgisayarımdan normal şekilde çalışırken bip sesi geliyor ondan sonra lkırt diye bir ses geliyor ama aynı şekilde çalışmaya devam ediyor acaba bunun nedeni nedir ?

birde bazı oyunları normalden hızlı oynuyor winrar ile büyük bir dosya sıkıştırılırken oyuna giriyorum ve oyun başlayınca alta alıp winrar'ı kapatıyorum

bazı oyunlarda da çok geri kalıyor mesela wolf-team'de oyuna geç giriyor ve bir el oynadıktan sonra 2.el i oynayamıyorsunuz oyun donuyor

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
hızını yükseltir otomatik :oke:

Teom@n

Teom@n

Üye

sürekli 1.59 GHZ'de çalışmasının bir yöntemi yok mu peki Hasan kardeş ? :)

Denetim masasindan guc seceneklerine git ve oradan laptopu degil masaustunu sec yada sana uygun baska secenek varsa onu sec. o zaman direk 1.59 ghz :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Denetim masasindan guc seceneklerine git ve oradan laptopu degil masaustunu sec yada sana uygun baska secenek varsa onu sec. o zaman direk 1.59 ghz :D

ev/ofis masası vardı onu işaretledim sanırım düzeldi,çok :tşk:abim :)

- - - Eklendi - - -

bilgisayarım kendine geldi :ehe işlemci 1.9 GHZ çalışıyor videolar falan eskisi gibi akıcı,eskiden 240p video'yu tam ekran seyredemiyordum şuanda 480p'de bile kasmadı daha 720p ve 1080p'yi denemedim :)

Teom@n

Teom@n

Üye

ev/ofis masası vardı onu işaretledim sanırım düzeldi,çok :tşk:abim :)

- - - Eklendi - - -

bilgisayarım kendine geldi :ehe işlemci 1.9 GHZ çalışıyor videolar falan eskisi gibi akıcı,eskiden 240p video'yu tam ekran seyredemiyordum şuanda 480p'de bile kasmadı daha 720p ve 1080p'yi denemedim :)

:rica: kardesim. Yeni PC almana gerek kalmadi ozaman? :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

:rica: kardesim. Yeni PC almana gerek kalmadi ozaman? :D

o olurmu ya :ehe,dikkatimi çektide bilgisayarın fanı sürekli çalışıyor sabahtan beri bir kere kesmedi :) ama ısınma yok nedense

aleranol

aleranol

Üye
eğer 2400 verbilirsen sana msi gt60 onc-o38xtryi öneririm ben de onu almak istiyorum da :) en iyi laptop bu fiyattaki haberin olsun. Gunla aynı donanımdakiler ekran kartı olarak falan tam 3400+ dan başlıyor :ehe bu laptop çok ilginç tavsiyemdir. Özelliklerine de bak istersen gerçekten çok iyi

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
eğer 2400 verbilirsen sana msi gt60 onc-o38xtryi öneririm ben de onu almak istiyorum da :) en iyi laptop bu fiyattaki haberin olsun. Gunla aynı donanımdakiler ekran kartı olarak falan tam 3400+ dan başlıyor :ehe bu laptop çok ilginç tavsiyemdir. Özelliklerine de bak istersen gerçekten çok iyi

okadar durumum yok şuanda,1.500'e kadar limitim olduğu için Lenovo Z580 almayı düşünüyorum biraz pahalı ama babam 100 TL'nin de lafını yapmaz yani :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt