İşte Yıldırım'ın çılgın projesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
İşte Yıldırım'ın çılgın projesi

[h=2]Aziz Yıldırım'ın büyük projesinin adı kondu: FENERBANK. Son hazırlıkların yapıldığı çalışma hayata geçerse kulüp bir ilke imza atacak. Ama atılımlar bununla da bitmeyecek, Fenerbahçe gayrimenkul sektörüne de girecek.[/h]
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın merakla beklenen projesi ve detaylar sonunda su yüzüne çıktı... Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, ‘büyük hamlenin’ ipuçlarını verip, “Bekleyin” diyen Yıldırım’ın, yatırım sektörüne gireceği ve FENERBANK adıyla bir banka kuracağı öğrenildi. Dev proje için kurmaylarıyla çok gizli ve yoğun bir çalışma içinde olan Sarı-Lacivertliler’in başkanının 2 hafta içinde müjdeyi Fenerbahçe camiası ile paylaşması bekleniyor.

İnşaat işine de giriyor
Ayrıca FENERBANK’a bağlı bir finans şirketinin kurulması da Yıldırım ve beyin takımının gündeminde. Ancak projeler bununla da bitmiyor. Aziz Yıldırım’ın yakın gelecek planlarından biri de gayrimenkul piyasasına girmek. Şükrü Saracoğlu Stadı’nın yanındaki Kenan Evren Lisesi’nin arazisini alacak Fenerbahçe Başkanı’nın burada büyük bir inşaata imza atacağı ve bu hedef paralelinde de Fenerbahçe Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Şirketi’ni hayata geçireceği ortaya çıktı.

Kimler banka kurabilir?

Özel ve tüzel kişilerin banka kurması için bazı şartlar aranmakta. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kurul üyelerinin en az beşinin olumlu oy vermesi halinde kuruluş talebi kabul edilmiş olur. Banka kuracak kişilerin, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan dolayı ceza almamış olması ve 300 milyon Dolar’lık nakiti de BDDK’na göstermesi gerekir.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Ooooo aziz yıldırım ...
Büyük başkan diye bosa demiyoruz . Adamsın adam ...:)

haltie

haltie

Üye
Spor kulübü bu ya tabi para kazansın ama bu proje konu adından da anlaşıldığı üzere cilgin hele ki şu ekonomik dönemde uluslararası bankalar batarken banka kurmak ne kadar mantıklı.Bu adamlar işi o kadar profesyonelce yaparken batıyor milyon dolarlık sermayeleri eriyor fenerbank nasıl idare edilecek.ya batarsa bunun hesabını taraftara nasıl verecek.

Mantık yok fb adına, fenerbahçe milyon dolarlar borcu olan bir kulüp gayrimenkul işini zaten kendi yapıyor buralarda bile arazi aldı zaten fenerbahçe adını kullanıp çok kazançlar sağladı.

Ama fenerbahçe taraftarı para sesini duyunca akan sular duruyor kimse bu adama hesap sormuyor.

Nihat özdemir bu ülkenin kaçıncı zengini ali koç ve ailesini anlatmaya gerek yok bu adamlar neden kaçtı kimse bunu sormuyor bu adam padişah gibi fenerli arkadaşlar kızacak ama gözünüz görmüyor sadece oyuncu transfer etmek kulübe para vermek iş değil bence fenerbahcenin imaji yerlerdedir hem ülke içi hem uluslararası manada. Ve bunu para çözmez bknz. Juventus.

Ben çok isterdim Ali koç baskan olsun çok düzgün iyi bir yönetici vizyonu var genç dinamik feneri çok daha iyi yerlere taşır sadece parası yok eğitim para yöneticilik vizyon ama yine yanlış anlayacaklar kıskanç diyen bile olabilir ali koçu kiskanirdim ama aziz y. Asla :)

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Halit nihat özdemir ve ali koç kaçmadılar ... Bunu nereden çıkardın anlamak harbiden güç ... Yoruldukları icin ara verdiler ... Şu an bile aziz yıldırım yönetiminde resmi olmasa da, devamlı iç içiçeler ... Yani halen yönetimdeler ... Öncelikle bunu bilmelisin ...

Fenerbahcenin imajı şu an bile Türkiye de halen en öndedir o kadar sorunlar yaşamasına rağmen ...
O kadar sorunu fenerbahce değil başka bir klüp yaşasaydı, klüp iflas noktasına gelirdi ... Bu fenerbahce nin imajının en güçlü olduğu anlamına gelir ...

haltie

haltie

Üye
Halit nihat özdemir ve ali koç kaçmadılar ... Bunu nereden çıkardın anlamak harbiden güç ... Yoruldukları icin ara verdiler ... Şu an bile aziz yıldırım yönetiminde resmi olmasa da, devamlı iç içiçeler ... Yani halen yönetimdeler ... Öncelikle bunu bilmelisin ...

Fenerbahcenin imajı şu an bile Türkiye de halen en öndedir o kadar sorunlar yaşamasına rağmen ...
O kadar sorunu fenerbahce değil başka bir klüp yaşasaydı, klüp iflas noktasına gelirdi ... Bu fenerbahce nin imajının en güçlü olduğu anlamına gelir ...

Ya ali kaçtı deyimi gerçek anlamda değil kaçacak adamlar değil zaten ama aktif değiller uzaklaştılar zaten yoruldu diyorsun en çok yorulması gereken aziz yıldirim o neden bırakmıyor burdan anla bari ;)

Nerde en önde ali ya sana öyle geliyor demekle olmuyor bu juventusu hatirla şike olayi ve öncesi olarak anlarsin nerde olduğunu.dandik romanya takımı bile sikeci olarak aşağıliyor uefa sizi men ediyor başkanıniz suçlu bulunuyor hala imaj diyorsun

Birde kimse batmaz ya nerden çıkarıyorsunuz o olsa batar bu olsa batar ne gs ne fb nede bjk ne batar ne yikilir çünkü arkasında milyonlar var bu payı tek takıma çıkartmayın.

Bak siz bu dedigimi ne zaman anlayacaksın biliyor musun gerçekten o dediğim adamlar gibi insanlar başa geçince.

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi

Ya ali kaçtı deyimi gerçek anlamda değil kaçacak adamlar değil zaten ama aktif değiller uzaklaştılar zaten yoruldu diyorsun en çok yorulması gereken aziz yıldirim o neden bırakmıyor burdan anla bari ;)

Nerde en önde ali ya sana öyle geliyor demekle olmuyor bu juventusu hatirla şike olayi ve öncesi olarak anlarsin nerde olduğunu.dandik romanya takımı bile sikeci olarak aşağıliyor uefa sizi men ediyor başkanıniz suçlu bulunuyor hala imaj diyorsun

Birde kimse batmaz ya nerden çıkarıyorsunuz o olsa batar bu olsa batar ne gs ne fb nede bjk ne batar ne yikilir çünkü arkasında milyonlar var bu payı tek takıma çıkartmayın.

Bak siz bu dedigimi ne zaman anlayacaksın biliyor musun gerçekten o dediğim adamlar gibi insanlar başa geçince.

abi spor yorumcusu olacak adamsın :ehe

• Beğen
Tepkiler: haltie
haltie

haltie

Üye
abi spor yorumcusu olacak adamsın :ehe

Yalan mi kardesim iki gün önce taraftar aykutu nasıl eleştirdi hatta ilkkez antu nun bu kadar sert çıktığını gördüm ama aziz y.bi konuştu bütün taraftar unuttu herşeyi.Ben çok iddida bulunmam ama şundan çok eminim aziz yıldirim gitsin bahsettiğim tarzda adamlar gelsin ve fbyi egolariyla degilde mantıkla yonetsin o zaman anlayacaklar oh be diyecekler

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi

Yalan mi kardesim iki gün önce taraftar aykutu nasıl eleştirdi hatta ilkkez antu nun bu kadar sert çıktığını gördüm ama aziz y.bi konuştu bütün taraftar unuttu herşeyi.Ben çok iddida bulunmam ama şundan çok eminim aziz yıldirim gitsin bahsettiğim tarzda adamlar gelsin ve fbyi egolariyla degilde mantıkla yonetsin o zaman anlayacaklar oh be diyecekler

abi zaten futbol bu değilmi 1 2 maç kazanırsın yere göğe sığdıramazlar 2 3 maçta işler yoluna gitmesin topa tutarlar başkanlarına çok güveniyolar abi ne yapsınlar

haltie

haltie

Üye
Biz şimdi böyle diyoruz ya kıskanç sanıyorlar hemen bizi kimse yıkamaz biz bize yeteriz tribine giriyorlar :D

Halbuki adam çok iyi şeyler yapmış olsada fb nın adına tarihine yakışmayacak karakterde bir kişilik ben zaten diyorum ki çok iyi yönetici olan ve ekonomik olarak çok iyi durumda olan insanların başa geçmesi kiskansam bunu demem bu adamı sevmeme sebebim sporda şiddeti arttırdı herkesi tahrik etti bakın iyi çok işi var ama eksisi bence çok fazla o koltuk kaldırmaz o kadar yanlısı.

Jitou

Jitou

Üye
Spor kulübü bu ya tabi para kazansın ama bu proje konu adından da anlaşıldığı üzere cilgin hele ki şu ekonomik dönemde uluslararası bankalar batarken banka kurmak ne kadar mantıklı.Bu adamlar işi o kadar profesyonelce yaparken batıyor milyon dolarlık sermayeleri eriyor fenerbank nasıl idare edilecek.ya batarsa bunun hesabını taraftara nasıl verecek.

Mantık yok fb adına, fenerbahçe milyon dolarlar borcu olan bir kulüp gayrimenkul işini zaten kendi yapıyor buralarda bile arazi aldı zaten fenerbahçe adını kullanıp çok kazançlar sağladı.

Ama fenerbahçe taraftarı para sesini duyunca akan sular duruyor kimse bu adama hesap sormuyor.

Nihat özdemir bu ülkenin kaçıncı zengini ali koç ve ailesini anlatmaya gerek yok bu adamlar neden kaçtı kimse bunu sormuyor bu adam padişah gibi fenerli arkadaşlar kızacak ama gözünüz görmüyor sadece oyuncu transfer etmek kulübe para vermek iş değil bence fenerbahcenin imaji yerlerdedir hem ülke içi hem uluslararası manada. Ve bunu para çözmez bknz. Juventus.

Ben çok isterdim Ali koç baskan olsun çok düzgün iyi bir yönetici vizyonu var genç dinamik feneri çok daha iyi yerlere taşır sadece parası yok eğitim para yöneticilik vizyon ama yine yanlış anlayacaklar kıskanç diyen bile olabilir ali koçu kiskanirdim ama aziz y. Asla :)

Dostum o işini çok iyi biliyor sen az O yüzden o orda sen burdasın;)

haltie

haltie

Üye

Dostum o işini çok iyi biliyor sen az O yüzden o orda sen burdasın;)

Çok harika bir yorum gerçekten sana çok yakışıyor böyle yorumlar :D düz mantığın böylesi sen nerdesin :D ben zaten ondan iyi yöneticilik yaparim demedim ki o camiada çok önemli insanlar var onlar yapsın dedim

Ama senin olayın başka birde ";)" smileyi yapmışsın bana hayatımın dersini verdin vallahi helal olsun :zuhaha:

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Halit aziz yıldırım düşmanlığını ne zaman bırakacaksın ... :D

haltie

haltie

Üye
Ne düşman olucam ona ne zaman onun hakkında olumsuz konuscaksin dersen siz gerçeği görünce

greenmile

greenmile

Üye
kimsenin kaçtığı yok ali koç'un ailesi izin vermedi sonuçta koç ailesi birbirine çok bağlı bir ailedir ayrıca yönetimde olmasada devamlı kulüpte çalışmalarını yapmaktadır.Nihat Özdemir ise bir önceki yönetimi seçilmeden bile bırakmak istiyordu.

Aziz Yıldırım'a kimse hesap sormuyor tarzında bir cümle geçti sanırım.Başkan ve yönetim kuruluna hesap her zaman için soruluyor,hesapta veriliyor.Bu projeleri de kimse kafasına göre hayata geçirmiyor genel kurul onayı diyr birşey var,onay alınmadan kimse birşey yapamaz.Sanırım bazı arkadaşlar Aziz Yıldırım'ı eski başkanlarıyla karıştırıyorlar ancak zira o dönemlerde kimse eski başkanlarından şikayetçi değildi,şimdi ise demedikleri kalmıyor adama.Bu ne yaman çelişkidir.

Kulüp başkanlarının zengin olması artık değişen uefa kurallarında hiçbir önem arz etmeyecek yani cebinden kulübe para koyma günleri bitti zaten taşıma suyla değirmen dönmez.Türkiye'de Fenerbahçe'den başka amatör sporlara destek veren kulüp bile yok,amatör sporlardan gelir elde edilmediğine göre mecbur birşeyler üreterek kara geçilecek.

Türkiye'de bankaların zor durumda olduğu falan yok,batan avrupa bankalarının ise neden battığı ortada Türkiye ise bankalar için bulunmaz nimet.Japon bankası bile şube açacak konuma geldi.

Ayrıca Fenerbahçe'nin imajı yerlerdedir diyen arkadaşın takımının da mahkemeden ceza almış olması da enteresandır.Biz Fenerbahçeliler olarak kulübümüzün imajının yerlerde falan olduğunu düşünmüyoruz,örneğin geçen yılın şampiyonlar ligi şampiyonu olan bir takımın banko orta saha oyuncusunu chelseade kazandığının yarı fiyatına alabiliyorken kendi takımı almanya 2-3.lig futbolcusunu zor bela getirebiliyor,imaj bu tarz şeylerle alakalıdır hatırlatayım;)

Hep söyledim Aziz Yıldırım'ın bu ülkede sevilmemesinin tek nedeni kıskançlıktır.Atatürk'ün yolundan giden bir adam zaten kimseye eğilip bükülmez,yalakalık yapmaz.Aziz Yıldırım'ı farklı kılan ve peşinden milyonları sürükleyen durumunun özeti de budur.

Helal olsun başkan zaten bu kulübe yaptıkların yapacaklarının garantisi,bizi devlete muhtaç edip,dövlet bize bakmiyyy diye ağlatmıyorsun helal olsun tekrardan.

Fenerbahçe taraftarını diğer takımlarla kıyaslamaya kalkmayın, şahsen böyle birşey hayata geçerse kulübümün bankasıyla seve seve çalışırım.Her fenerbahçelinin de destek vereceğine eminim biz kulüp olarak bazı şeyleri çoktan aştık,zira bir şey halka arz edilirken kulüp acaba bu satılır mı diye düşünmüyor.2.seride ne kadar satılır acaba diye düşünüyor.Fark burada;)

• Beğen
haltie

haltie

Üye
Murat sen beşiktas için biseyler dedin taraftar içinde dedin haklısın öncelikle bunu taraftar istedi en somut örneğide koyduğun resimdedir. Yani olay benim takımım iyi fenerbahçe kötüdür rezildir olayı değil.

Ben kesinlikle beşiktaşin imaji iyidir demedim çok hatalar yapılmıştır şuan net borç 520 milyon.yani ben beşiktasi eleştiririm sizinle anlaşamadigimiz tek konu bu siz kesinlikle aziz yıldirim hata yapmaz diyorsunuz öyle bisey yok her insan hata yapar.

Emenikeyi oynatmadan göndermek santos lugano kaçtı resmen avrupan men edildin parasını verip oyuncu almak imaj değil siz işte imaji para olarak görüyorsunuz bakın bu değil beşiktaşin imaji iyi.

Ali koç nihat özdemir bu ülkenin en saygin kurumlarının sahipleri yöneticileri yorulmak falan diye bisey yok adam milyar dolarlık şirketi yönetiyor fener onu yormaz onların sıkıntısı isimlerine leke gelme korkusu yoruldu falan demeyin ya yorulsa başkanınız yorulurdu :)

Benim çok yakın akrabam fenerde oynadı onun anlattıkları bizim gördüklerimiz duyduklarımız var, bunun yanında aziz yıldirim cebinden para koymaz birde atatürkün izinden gitme falan murat yakismadi sana bu yorum herkes o yolda aziz yıldirim da çok kullanıyor atatürkün adını gerek yok ya ortada öyle bir konu yok yani :)

Kıskançlık diyorsun böyle diyor bütün fenerliler ama öyle bir düşüncem yok fenerbahçe potansiyel olarak en geniş hacme sahip takım ben bunu kabul ederim taraftarı takımını en çok düşünen çok iyi kenetlenen bir taraftar gurubudur kadrosu ligin en iyi kadrosudur kiskansam bunları demem ama siz bunları sadece aziz yıldirima bağlarsaniz en büyük ihaneti kendinize yapmış olursunuz.
Ben zaten şundan eminim gelsin iyi düzgün bir başkan o zaman göreceksiniz suan feneri frenliyor aziz yıldirim:)

• Beğen
Tepkiler: greenmile ve Kingmortall
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
bence de mantıksız bir hareket başkanımızdan. bu işte ne kadar tutunabilirsin ki ne kadar bi kitleye hitap edebilirsin. çok sınırlı. bu yüzden pek mantıklı denilemez bu girişime.

greenmile

greenmile

Üye
Murat sen beşiktas için biseyler dedin taraftar içinde dedin haklısın öncelikle bunu taraftar istedi en somut örneğide koyduğun resimdedir. Yani olay benim takımım iyi fenerbahçe kötüdür rezildir olayı değil.

Ben kesinlikle beşiktaşin imaji iyidir demedim çok hatalar yapılmıştır şuan net borç 520 milyon.yani ben beşiktasi eleştiririm sizinle anlaşamadigimiz tek konu bu siz kesinlikle aziz yıldirim hata yapmaz diyorsunuz öyle bisey yok her insan hata yapar.

Emenikeyi oynatmadan göndermek santos lugano kaçtı resmen avrupan men edildin parasını verip oyuncu almak imaj değil siz işte imaji para olarak görüyorsunuz bakın bu değil beşiktaşin imaji iyi.

Ali koç nihat özdemir bu ülkenin en saygin kurumlarının sahipleri yöneticileri yorulmak falan diye bisey yok adam milyar dolarlık şirketi yönetiyor fener onu yormaz onların sıkıntısı isimlerine leke gelme korkusu yoruldu falan demeyin ya yorulsa başkanınız yorulurdu :)

Benim çok yakın akrabam fenerde oynadı onun anlattıkları bizim gördüklerimiz duyduklarımız var, bunun yanında aziz yıldirim cebinden para koymaz birde atatürkün izinden gitme falan murat yakismadi sana bu yorum herkes o yolda aziz yıldirim da çok kullanıyor atatürkün adını gerek yok ya ortada öyle bir konu yok yani :)

Kıskançlık diyorsun böyle diyor bütün fenerliler ama öyle bir düşüncem yok fenerbahçe potansiyel olarak en geniş hacme sahip takım ben bunu kabul ederim taraftarı takımını en çok düşünen çok iyi kenetlenen bir taraftar gurubudur kadrosu ligin en iyi kadrosudur kiskansam bunları demem ama siz bunları sadece aziz yıldirima bağlarsaniz en büyük ihaneti kendinize yapmış olursunuz.
Ben zaten şundan eminim gelsin iyi düzgün bir başkan o zaman göreceksiniz suan feneri frenliyor aziz yıldirim:)

Halit sakın yanlış anlama ben genel örnek verdim biraz yanlış anlaşılma oldu sanırım :)

Öncelikle biz Fenerbahçeliler olarak Aziz Yıldırım hayatta hata yapmaz demiyoruz bir kere burada anlaşalım :) her insan gibi Aziz Yıldırım'da hata yapabilir bu ayrı bir konu.

Aziz Yıldırım ve Atatürk benzetmesini liderlik vasıfları olarak verdim yanlış anlaşılmasın ancak ortada bir durum var ki,Türkiye'de kulüp başkanları içerisinde sağı solu oynamayan ve dik duran nadir başkanlardan örneğim tamamen bununla alakalı.

3 temmuz sürecinden sonra Emenike'nin gönderilmesi psikolojik ya da Luganonun gitmesi tamamen ekonomik sebeplerdendi. O zorlu süreçlerde bile fenerbahçe oyuncularının paralarını günü gününe öderken bir yandan da mevcut borçlarını ödüyordu.O dönemde bazı futbolcuları elden çıkarmasaydık maddi olarak zor duruma düşebilecek ve ileri de belki avrupadan sırf ekonomik sebeplerle men yiyebilecektik.İşte bu uygulamaların hepsi yönetim başarısıdır.

İmajı para olarak görmüyorum.Bugün Raul Meireles örneği vereyim Chelsea'den aldığının yarı parası fiyata geldi ve transferin son günüydü eğer biz almasaydık büyük ihtimalle Chelsea'de kalıp yine parasını alacaktı.

Bu tarz oyuncuları sadece parayla da getiremeyebiliyorsun bunun örneklerini defalarca gördük.

Biz bunları sadece Aziz Yıldırım'a bağlamaıyoruz tabiki Fenerbahçe yönetiminde kim varsa bunlarda katkısı vardır ancak Aziz Yıldırım'ın da hakkı yenmez.Mesela BJK sezon başı devletin yaptırdığı bir stad için Gs ile resmen kavga etti ancak FB stadını yaparken kimseden destek almadı,kimseyle kavga etmedi.Stad deyip geçme kulüp gelirlerini en başta etki eden etken unsurdur stad.

Düzgün bir başkandan kastın ne Halit :) Tüm kulüplerle iyi geçinen bir başkan falan mı? Eğer bu tarz birşeyse istediğin en başta ben kabul etmem.Çünkü Fenerbahçe en büyüktür,Fenerbahçe'nin kimseye ihtiyacı yoktur,diğerlerinin Fenerbahçe'ye ihtiyacı vardır bu mantığın dışında bir başkan gelecekse en başta ben kabullenmem.Liderlik ruhu olmayan başkanın Fenerbahçe'de işi olamaz,olmamalı.Başarılar gelip geçer,şampiyonluklar gelip geçer.İstikrarlı bir başarı için kulübü maddi yöndern,tesis zenginliği yönünden kalkındırmak şart zaten bunları tamamlamadan fazla uçmak iyi değildir.

• Beğen
hidayet02

hidayet02

Üye
Atatürk'ün Yolunda Gidenler Cumhuriyet İçinde Cumhuriyet Kurarmı? Lafını Bile Edermi? Fenerbahçe Cumhuriyeti Nedir? Böylemi Atatürk'ün Yolundan Gidiliyor?

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
greenmile

greenmile

Üye
Atatürk'ün Yolunda Gidenler Cumhuriyet İçinde Cumhuriyet Kurarmı? Lafını Bile Edermi? Fenerbahçe Cumhuriyeti Nedir? Böylemi Atatürk'ün Yolundan Gidiliyor?

Cumhuriyet söyleminin hangi amaçla söylendiğinin farkında değilsin.Bugün olimpiyatlara en çok sporcu gönderen spor kulübü Fenerbahçe.

Diğer takımlar bırakın sporcu göndermeyi,sporcularının çalışabilmesi için imkan dahi sağlamıyor.Bugün ülkede atletizm pisti olan kaç spor kulübü var? Acaba Aziz Yıldırım zevk olsun diye mi tesis yapıyor?

Bunları kendinizde sorgulayın.Cumhuriyet söyleminin hangi amaçla olduğunu biz çok iyi biliyoruz.Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlılığımız kulübümüzün yaptıklarıyla ortadadır.Keşke diğer kulüplerde cumhuriyet gibi söylemlerde bulunsada Fenerbahçe kadar vatanına,milletine hizmet etse.

"Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır" ne kadar doğru bir söz anlayana.Yapsaydınız ya bir stadta Romanya maçını orada oynasaydı milli takım? Ama nerde ne gerek var değil mi devlet nasıl olsa yapıyor,olimpiyata da sporcu göndermek için çalışmaya ne gerek var atletizmci koşsa ne koşmasa ne sizin mantığınız bu.Bizim mantığımız ise ortada.Boş konuşmayla vatansever olunmuyor ne yazık ki,bu ülke için ne yaptın diye sorarlar adama.

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
haltie

haltie

Üye

Halit sakın yanlış anlama ben genel örnek verdim biraz yanlış anlaşılma oldu sanırım :)

Öncelikle biz Fenerbahçeliler olarak Aziz Yıldırım hayatta hata yapmaz demiyoruz bir kere burada anlaşalım :) her insan gibi Aziz Yıldırım'da hata yapabilir bu ayrı bir konu.

Aziz Yıldırım ve Atatürk benzetmesini liderlik vasıfları olarak verdim yanlış anlaşılmasın ancak ortada bir durum var ki,Türkiye'de kulüp başkanları içerisinde sağı solu oynamayan ve dik duran nadir başkanlardan örneğim tamamen bununla alakalı.

3 temmuz sürecinden sonra Emenike'nin gönderilmesi psikolojik ya da Luganonun gitmesi tamamen ekonomik sebeplerdendi. O zorlu süreçlerde bile fenerbahçe oyuncularının paralarını günü gününe öderken bir yandan da mevcut borçlarını ödüyordu.O dönemde bazı futbolcuları elden çıkarmasaydık maddi olarak zor duruma düşebilecek ve ileri de belki avrupadan sırf ekonomik sebeplerle men yiyebilecektik.İşte bu uygulamaların hepsi yönetim başarısıdır.

İmajı para olarak görmüyorum.Bugün Raul Meireles örneği vereyim Chelsea'den aldığının yarı parası fiyata geldi ve transferin son günüydü eğer biz almasaydık büyük ihtimalle Chelsea'de kalıp yine parasını alacaktı.

Bu tarz oyuncuları sadece parayla da getiremeyebiliyorsun bunun örneklerini defalarca gördük.

Biz bunları sadece Aziz Yıldırım'a bağlamaıyoruz tabiki Fenerbahçe yönetiminde kim varsa bunlarda katkısı vardır ancak Aziz Yıldırım'ın da hakkı yenmez.Mesela BJK sezon başı devletin yaptırdığı bir stad için Gs ile resmen kavga etti ancak FB stadını yaparken kimseden destek almadı,kimseyle kavga etmedi.Stad deyip geçme kulüp gelirlerini en başta etki eden etken unsurdur stad.

Düzgün bir başkandan kastın ne Halit :) Tüm kulüplerle iyi geçinen bir başkan falan mı? Eğer bu tarz birşeyse istediğin en başta ben kabul etmem.Çünkü Fenerbahçe en büyüktür,Fenerbahçe'nin kimseye ihtiyacı yoktur,diğerlerinin Fenerbahçe'ye ihtiyacı vardır bu mantığın dışında bir başkan gelecekse en başta ben kabullenmem.Liderlik ruhu olmayan başkanın Fenerbahçe'de işi olamaz,olmamalı.Başarılar gelip geçer,şampiyonluklar gelip geçer.İstikrarlı bir başarı için kulübü maddi yöndern,tesis zenginliği yönünden kalkındırmak şart zaten bunları tamamlamadan fazla uçmak iyi değildir.

Yok yok yanlış anlamadım alınganlık kızma falan yok yani Murat :)

Bak şimdi sen avrupada oynuyorsun oynadığın takım her kulvarda var dünyanın en çok takip edilen liglerinden birinde oynuyorsun sadece fenerbahçe değil türkiyeye neden gelirsin amacın kesinlikle başari olamaz bu garanti.

Meireles çok zor bir transfer gerçekten başarılı ama şu var adama 4 yıllık sözleşme yaptınız 2+2 yapsaydı opsiyon olsaydı mesela performansa göre uzatılsaydi 4 yıllık sözleşme meireles eğer 23 24 25 yaşında olsaydı o zaman çok mantıklı.

Şimdi bu adam oynasın oynamasin 32 yaşında avrupa standartlarına göre iyi para alacak o garanti bakalım chelsea o parayı verecek mi adamlar drogbayi yolladı yaslandi diye hala oynardı aksini iddia edemeyiz son sezonunu hatırla:)ama para kazandılar.

Meirelesten 10 milyon kazandilar birde çok iyi para ama şu gerçek çok iyi ses getiren bir transfer.sadece para diyemeyiz ama çok büyük etken

Ben öncelikle şunu demek istiyorum Aziz yıldırım gerçekten iyi işler yapmış bir başkan fenerbahçe adına bu yönüyle bakınca evet çok iyi ve sende diyorsun bunu komple yönetim yapmıştır herkesin emeği vardır burda.

Kimseye eğilip bukulmesin ben şimdi aziz yıldırım öyle böyle demek istemiyorum çünkü olay sadece görünen kısmı değil farklı şeyler var,mesela hitler milliyetçi bir alman için çok iyi bir lider ama diğer herkes için düşün birde senin dedigin mantıkla o çok iyi bir lider.

Lider demek kavgacı olmak güç kullanip insanları bastırmakta değil sadece biz varız kimseye yaşam hakkı tanımamakta değil önemli olan ayrismamak.

Herzaman rekabet oldu fenerbahçe ben bildim bileli zengin türkiye içinde başarili ama hiç bir zaman bu kadar itici olmadi kıskançlık değil olay

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...