Utangaçlık Nasıl Alt Edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
Utangaçlık Nasıl Alt Edilir?
Düşüncelerinin farkına var
Eğer sosyal ortamlarda geri çekiliyorsan, bunun düşünsel bir alt yapısı olduğunu unutma. Zihninden geçen düşüncelerin farkına varmakla işe başla. Neden o yerde bulunmak istemiyorsun?

Konuşmaktan çekinme
Yeni bir ortama girmenin senin için ne kadar zor olduğunu sesli bir şekilde anlat, sen de olayın farkına iyice var. Yanındaki arkadaşın sosyal ve her ortama uyum sağlayabilen biriyse, ondan seni yeni ortamlara sokmasını, yeni kişilerle tanıştırmasını, başkalarıyla konuşurken muhabbeti senin için kolaylaştırmasını rica edebilirsin!

Kalabalığa karış
Önce küçük, sonra da daha büyük gruplarla iletişime geç. Örneğin her zaman yakın bir arkadaşınla geziyorsan, bir gün onun başka bir arkadaşı, diğer gün de seninki gelsin. Bu şekilde çekingenliğini yenmeye başladığını, kendini insanlara karşı daha rahat ifade edebildiğini göreceksin.

Farkını fark ettir
Kalabalığa karışmayı başardın. Şimdi sıra diğer korkularını yenmeye geldi. Yanına gelen insanlarla konuşacak bir şeyler bulamıyorsan ve yanlış bir şeyler söylemekten korkuyorsan, o zaman muhabbeti sen başlat! Örneğin kitaplarla aran çok iyiyse, “Geçen gün yeni bir kitap okudum. O kadar güzeldi ki, hala onun etkisindeyim” diyerek konuyu açabilirsin. Konunun ilerlemesi için de soru sormaktan çekinme.

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall

Kingmortall

Kingmortall

Üye
yemin ediyorm aynı beni anlatmışın nereden grup bulacağım ben :hmmm

Geçen gün yeni bir kitap okudum. O kadar güzeldi ki, hala onun etkisindeyim ya kitabın içeriğini sorarsa kitap hakkında konuşursa sürekli benim okudugum ders kitapları kimya biyoloji flan onlardanmı bahsedeceğim :hmmm

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
allah seni napsın yha :) he sen onlardan bahset biyolojiden bahset dalak böbrek fotosentez hepsini anlat :D

• Beğen

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
bu akılla daha çok yaşarsın senn :D

• Beğen
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
konu yeri yanlış ben etmeyim sen kendi kendini şikayet et:D

x-scarface

x-scarface

Üye
bi kaç arkadaşım var utangaç du bunu mail atayım :) teşekkürler.

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
konu yeri yanlış ben etmeyim sen kendi kendini şikayet et:D

niye neresi olacak ? utangaçlıkda bi hastalık değil mi psikologlar doktor sayılmyr mu utangaçların tedavisini kim yapar doktor yapmaz mı eyyy insanoğlu :D

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
niye neresi olacak ? utangaçlıkda bi hastalık değil mi psikologlar doktor sayılmyr mu utangaçların tedavisini kim yapar doktor yapmaz mı eyyy insanoğlu :D

hastalık demeyelim kişisel gelişim sorunudur :ehe

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
psikolojik bi hastalık gelişimle alakası yok 60 yaşındaki bi dede de utanabilr :D

• Beğen

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
oluumm bak gitttt:kirbac:

• Beğen

nazlican

Üye
    Konu Sahibi
hani kişisel gelişim nerde göremedim sayfada ?

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
işte utandığı için iletişim kuramyr arkadaşım utanmayan biri bülbül gibi konşr :)

- - - Eklendi - - -

ayh pardon forumda :) facede sayfa sayfa diye diye şaşrdım
:d: ne yani sen şimdi bunun eğitimini almış birinden daha mı iyi biliyorsun :D

• Beğen
Tepkiler: tguzel7
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt