nokia lumia820 ilgili bilinmeyenler ( resmi aciklama)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
nokia lumia820 ilgili bilinmeyenler ( resmi aciklama)
Nokianin lumia820 proje sorumlulari Tuukka Jarvenpaa ve Camilla Lindman lumia820 ile ilgili bilinmeyenleri soru cevap soyleşisinde acikladilar.

•Lumia 820 64gb'a kadar microsd karti destekliyor
•kart girişleri icin bataryanin cikarilmasi gerekiyor
•lumia900'un kamerasi kullanildi fakat yazilim olarak cok gelişmiş bir sistem oluşturuldu
•Ekran gorilla glass degil fakat cizilmeye dayanikli cok sert bir materyal kullanildi
•Snop on kapaklar uni-body cok yonlu kullanima uygun yapildi. Kablosuz şarja hazir.
•Nokia,cihaz uyku modundayken bekleme ekraninda saat kullanimi konusunda bir calişma yurutmektedir.
•Nokia henuz teslim tarihleri ve fiyatlandirma konusunda bir bilgi vermedi.
•Nokia gelişmiş guc yonetimi ve Nokia guc yonetim sirlarini kullanarak snapdragon s4 chipset ile duşuk gucteki batarya ile daha buyuk bataryalara gore daha yuksek performansi test ettik.
•Nokia lumia820 ekrani clearblack ve nokianin ozel teknikleri kullanililarak guneşışigi altinda net goruntu vermesi saglanmiştir.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

yasirtaha

yasirtaha

Üye
bu telefon çok satmaz türkiyede eğer 800 tl den yukarı bir fiyat çıkarırsa boşuna ümitlendim ben de bütçemi 800 tl olarak bu telefona ayırmıştım ozaman yaza kadar beklerim

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
bu telefon çok satmaz türkiyede eğer 800 tl den yukarı bir fiyat çıkarırsa boşuna ümitlendim ben de bütçemi 800 tl olarak bu telefona ayırmıştım ozaman yaza kadar beklerim

o kadar da abartmayalim lutfen. En azindan lumia820nin rakibi olabilecek cihazlarin fiyatlarina bir bakalim mesela iphone 4s,htc one s,8s,sony xperia s falan bunlarin fiyatlari hep 1000tlnin uzerinde.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye

O paraya bulursan temizinden garantisi devam eden ikinci el Galaxy S2 al bence...

Ülkemizde Lumia fiyatları muhtemelen şu şekilde olacak:

Lumia 820 = 1100-1200 civarı (en düşük)
Lumia 920 = 1500-1600 civarı (en düşük)

Fiyatları da kolay kolay düşmez.

Ama madem acelem yok diyorsun bekle bakalım.
Ülkeye 800-900'den gelmese de belki kısa sürede istediğin fiyata düşer.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi

O paraya bulursan temizinden garantisi devam eden ikinci el Galaxy S2 al bence...

bir galaxy s2 var 350tl istiyor ekrani degişicekmiş alsam mi acaba:D

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
alacaklar için 64 gb a kadar desteklemesi iyi ancak bataryanın çıkması kötü olmuş.... bi arkadaş vardı ismini hatırlamıyorum ha bire niye lumia820 de gorilla yok diye yazıyodu... okumasını isterim :D

Mazlum Somer

Mazlum Somer

Üye
Aslinda Iyi Bir Cihaz Gunumuz Telefonlarina Yine Rakip Olabilecek Bir Kalitede ..

Tabikide .. 'Daha Iyi Olabilirdi' ..

En Buyuk Eksigi Ise Caminin Gorilla Glas Olmamasi Bence ..

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye

yok ekrani kendim takicam 105$ orjinal ekrani. Servisler 400tl istemişler

Valla bilmiyorum. Yıllar önce benim de bir Nokia telefonum vardı. Sanırım açılır kapaklı/çift ekranlı 6125'di modeli.
Kapağın üstündeki ekranı KVK'da değiştirmişlerdi. Solgun, hiçbir şeye benzemeyen bir ekran takmışlar.

Kendin takacak olman güzel ama 105$'a alacağın ekran gerçekten orjinal mi yada birebir aynı kaliteyi verecek mi acaba:hmmm
Eğer aynı kaliteyi veriyorsa 350 TL + 105$'a güzel fiyat aslında, alınır yani :D

yasirtaha

yasirtaha

Üye
alacaklar için 64 gb a kadar desteklemesi iyi ancak bataryanın çıkması kötü olmuş.... bi arkadaş vardı ismini hatırlamıyorum ha bire niye lumia820 de gorilla yok diye yazıyodu... okumasını isterim :D
sürekli soran arkadaşın benim ama bu haksızlık olur çünki ondan ucuz olan telefona gorilla ekran takip buna takmama kötü bir tercih bence yurt dışından lumia 900 getirtebilirim bu şartlarda

- - - Eklendi - - -

zaten benim ilk aklındaki türkiyeye getirselerdi 900 ü almaktı bunlarda gözüm yok bu arada türkçe yükleme şansımız varmı lumia 900 e

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
valla ben yinede almam yani... Alanada hayırlı uğurlu olsun :ehe

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
gorilla glass olayina bu kadar takilmayin bence. İphone da da yok ama ekrani cizilmiyor.şahsen lumia820 makul bir kampanya ila Turkcellden cikarsa almayi duşunebilirim.

yasirtaha

yasirtaha

Üye

arkadaşım ben nokia dışı telefon kullanmadım hiç 15 senedir nokia kullanırım o yüzden bana helede samsung hiç deme ;)

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
gorilla glass olayina bu kadar takilmayin bence. İphone da da yok ama ekrani cizilmiyor.şahsen lumia820 makul bir kampanya ila Turkcellden cikarsa almayi duşunebilirim.

abi sen amerikadan 920 getirtmeyecek miydin ??? 900 e abi olarak :D

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
arkadaşım ben nokia dışı telefon kullanmadım hiç 15 senedir nokia kullanırım o yüzden bana helede samsung hiç deme ;)

Hayırlı beklemeler diyeyim o zaman :kıskıs:
Ama söylediğin fiyatlara Lumia 820 çok zor...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
abi sen amerikadan 920 getirtmeyecek miydin ??? 900 e abi olarak :D

belli degil yani kuzen gelicek ama paskalya tatiline gelirse yilbaşindan once lumia920 olmazsa hazirana quad core lumia.

yasirtaha

yasirtaha

Üye

Hayırlı beklemeler diyeyim o zaman :kıskıs:
Ama söylediğin fiyatlara Lumia 820 çok zor...
nokia genelde alt segment çıkarır dı ama neden böyle yaptı bu sefer anlamadım yani neyse beklerim kardeş acelem yok benim bu kadar bekledim bi altı ay daha c01 kullanabilirim yada lumia 900 ü getirtirim yani :D

Toros542

Toros542

Üye
bu lumia 820 bence gayet iyi.1000 tl nin altinda olursa kesin alacam.wp nun gelecegi parlak görünüyor.umarım bekledigim fiyat aralıgında gelir.bu arada wp kullananlar memnunmu acaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt