Apple Yeni Arayüzünü En Az 10 Yıl Kullanacak

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Apple Yeni Arayüzünü En Az 10 Yıl Kullanacak
Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 5 ile birlikte Apple tutkunlarının hayatına yeni bir arayüz de adı attı. 30 pin arayüzden 8 pin arayüze geçen Apple bu yeni arayüzü önümüzdeki 10 yıl kullanacak.Apple 2003 yılında ilk 30 pin arayüzüne sahip cihazını tanıtmıştı. Aradan geçen 10 yılda toplamda 30 pin arayüze sahip 9 adet farklı cihazı kullanıcıların beğenisine sunan Apple, yeni akıllı telefonu iPhone 5 ile 8 pin bağlantı arayüzüne geçti. Bu arayüz 30 pine göre farklı avantajlar sunduğu gibi Apple için de yeni bir başlangıç oldu. iPhone 5’in yeni 8 pin bağlantısı kullanıcılara da alan açısından avantaj sunuyor. Bu yeni arayüzün Apple’a maliyeti 3.5 dolar. Eski arayüzün maliyeti ise yaklaşık 6 dolar civarındaydı. Apple maliyet açısından da yeni akıllı telefonunda kara geçmiş durumda.Apple akıllı telefonunun yanı sıra sattığı aksesuarlar ile de oldukça fazla gelir elde ediyor. Yeni 8 pin bağlantı ile birlikte aksesuarların bağlantıları da değişiyor. Apple’ın yeni bağlantıya sahip USb kablosu 19 dolardan ve 30 pin den 8 pine çevirici adaptör ise 29 dolardan satışa sunulacak. 8 pin adaptör Ekim ayı ile birlikte kullanıcıların beğenisine sahip olacak. Analistlerin öngörülerine göre Apple’ın bu yeni bağlantı arayüzünü 10 yıl kullanması bekleniyor. Bu da Apple’ın yeni bağlantı arayüzüne sahip cihazları alacak kullanıcıların kafası 10 yıl rahat anlamına geliyor.

ALinti: Scroll

kmesne

kmesne

Üye
Buna arayüz mü deniyor ?:hmmm

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
ben de yazılım arayüzü sandım :ah apple o konuda muhakkak bir yenilik yapmalı

aslankaplants

aslankaplants

Üye
bana aynısı gibi geldi sadece biraz daha uzun:kotu:

MrExpert

MrExpert

Üye
Eskisi kötü yenisi gerçekten daha iyi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt