Samsung R522 Ati Radeon Ekran Kartim Yandi Yardim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
    Konu Sahibi
Samsung R522 Ati Radeon Ekran Kartim Yandi Yardim
Arkadaslar farkindayim laptop eski ama iyi kotu islerimi goruyodu. Bi aksam kapattim laptopu sabah actigimda calismadi. Teknik servise goturdum adam ekran karti yanmis dedi, degistirmeye 150 tl istedi napayim simdi ben bu durumda. Hayir bilgisayarin baska sorunlari da olsa atayim gitsin diyorum ama daha cogu oyunu oynayabiliyodum yaa ama simdi degistirtsem ekran kartini o parayi verdikten sonra ilerde problem yasarmiyim bilen arkadaslar yardimci olursa sevinirim. Simdiden tesekkurler herkese.

- - - Eklendi - - -

Ayrica arkadaslar, bu haliyle almak isteyen arkadaslar olursa tekliflere acigim.

Teom@n

Teom@n

Üye
Laptopum calismadi derken ekranan goruntu mu gelmiyor sadece ve biostan bip sesimi aliyorsun yoksa hic mi acilmiyor?

Eger sadece ekran karti sorunu varsa; 150 TL'yi anakarta entegre olan GPU lehimlerini yenileme islemi icin alacak. Bunu yaptiktan 1-3 yada 1-6 ay arasinda ayni arizayi verme olasiligi yuksek. Yapacagi islemin ayrintilarini ve yaptigi isi garantili olarak yapiyor mu sana ayrintili bilgi verebilirse durumu daha net tartisabiliriz. Sen bile elin tornavida tutuyorsa biraz dikkatle tam olarak olmasada bu islemi 2 sekilde yapabilirsin. Ya ikinci el temiz bir anakart bulacaksin (islem gormemis) yada anakart uzerindeki GPU chipini isitma islemiyle tamir etme riskine gireceksin. :D

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
    Konu Sahibi
Laptopum calismadi derken ekranan goruntu mu gelmiyor sadece ve biostan bip sesimi aliyorsun yoksa hic mi acilmiyor?

Eger sadece ekran karti sorunu varsa; 150 TL'yi anakarta entegre olan GPU lehimlerini yenileme islemi icin alacak. Bunu yaptiktan 1-3 yada 1-6 ay arasinda ayni arizayi verme olasiligi yuksek. Yapacagi islemin ayrintilarini ve yaptigi isi garantili olarak yapiyor mu sana ayrintili bilgi verebilirse durumu daha net tartisabiliriz. Sen bile elin tornavida tutuyorsa biraz dikkatle tam olarak olmasada bu islemi 2 sekilde yapabilirsin. Ya ikinci el temiz bir anakart bulacaksin (islem gormemis) yada anakart uzerindeki GPU chipini isitma islemiyle tamir etme riskine gireceksin. :D

Oncelikle cevap icin tesekkurler. Sabah actigimda bilgisayarin isiklari yandi ancak ekrana goruntu gelmedi.

Prnrml ctvty

Prnrml ctvty

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar artik laptobu parcaladim parcalarindan ihtiyaciniz olan varsa uygun bi fiyata satabilirim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt