Vodafone 3G/İnternet Ücretlendirmesi Hakkında Önemli!!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
serif55

serif55

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone 3G/İnternet Ücretlendirmesi Hakkında Önemli!!!
Arkadaşlar Vodafone Genç Avantaj faturalı hattım var bugün intenetten faturamı kontrol ederken birşey dikkatimi çekti sizdede aynımı acaba bir kontrol etmenizi istiyorum

İNTENET KULLANIM ÜCRETİ olarak benden 1 KİLOBAYT veri için 0.35 TL gibi aşırı derecede ücret talep ediyorlarmış yeni farkettim,

Yani ben 10 KİLOBAYT veri kullanıcam ve 3.5 TL ücret ödicem, ya bildiğimiz 10 Kb bu 10 Kb ne ki 3.5 TL ücret neyin nesi be

vodafone!!!

10 Kb ile bırakın google ı açmayı inteneti açıp kapatsak bile anında gider bunlar neyin kafasını yaşıyor neyin peşindeler anlamadım :off:

Ayrıca bunları yazmışken arkadaşlar ben faturalı hatta geçerken sözleşmemde bu fiyat üzerinden anlaşmış görünmüyorum vodafone ile, bilirsiniz belki önceden bu ücret mb başına 50 kuruş muydu neydi ben bu ücret üzerinden imzaladım sözleşmemi buna itiraz etme durumum nedir bana bilgi verebilirmisiniz?

ultraslan_66

ultraslan_66

Üye
geçende 10 tl yükledim facebook durumunu güncelleyeyim dedim 4tl mi aldı...! vodafone :off:

nimeemin

Üye
Bende 2kb'ya 1 kr alıyorlar :s

Symbianize

Symbianize

Üye
Vodafon baya iyimis :)

phasan

phasan

Üye
Gunluk limit 10 tl sonra gin boyu bedava ama pahali

serif55

serif55

Üye
    Konu Sahibi
Hayır anlam veremediğim nokta şu acaba yanlış mı yazılmış 1 mb / 35 kr. olarakmı ücretlendirilio dedim bi daha internete girdim internette bana girdi :)
Bu kadar cahil bir gsm şirketi görmedim ben arkadaş 1 kilobayt ile maillerimize bakıcaz, facebook umuzu kontrol edicez, google amcaya bişiler sorucaz vs. işlemleri yapabileceğimizi düşünüyorlar heralde sizin o reklamlarınızdaki beyin takımınızın beyni komple yanmış :)

Bu dertten bir tek benmi müzdaribim acaba müşteri hizmetlerini aradım anlattım durumu bana net bi cevap veremedi kadın ortada kaldım sizlerle paylaşayım dedim

maxirabit

maxirabit

Üye
Eyer internet paketi yapmazsanız standart ücret üzerinden hesaplanır,demek ki standartıda o.
10kb'a 3.5 tl ödeyeceğinize neden size uygun bir internet paketi seçmiyorsunuz?

serif55

serif55

Üye
    Konu Sahibi
Eyer internet paketi yapmazsanız standart ücret üzerinden hesaplanır,demek ki standartıda o.
10kb'a 3.5 tl ödeyeceğinize neden size uygun bir internet paketi seçmiyorsunuz?

iyi güzel demissin tabiki mantıklı olanda paket almak ama maşallah cepnet 250 bile 15 lira seviyesinde alan var alamayan var, ayda 15 20 kere girerim internete diyen var, evde wireless iş yerinde wireless var paket almak anlamsız olduğu için almadım bakalım şikayetimi yazdım ne cevap verecekler bekliyorum

maxirabit

maxirabit

Üye
iyi güzel demissin tabiki mantıklı olanda paket almak ama maşallah cepnet 250 bile 15 lira seviyesinde alan var alamayan var, ayda 15 20 kere girerim internete diyen var, evde wireless iş yerinde wireless var paket almak anlamsız olduğu için almadım bakalım şikayetimi yazdım ne cevap verecekler bekliyorum
Aslında akıllı telefonunuz varsa,ucuzundan bile olsa internet paketi lazım çünkü bazen kendiliğinden bağlandığını düşünürsek öylelikle internetin otomatik açan bir program olsa bile fazladan paranız gitmemiş olur

Umut

Umut

Üye
Vodafone faturalıda KB başına dediğiniz gibi 35 Kuruş alıyor. Günde en fazla 5 TL fatura ediliyor. 5 TL'lik kullanımdan sonraki kullanımlar ise ücretsiz oluyor. Günlük 250 MB veri indirirseniz, hızınız bir sonraki güne kadar 128 Kbit/s' ye düşüyor. Turkcell ve Avea'daki ücretlendirmeler ise şöyle:

Turkcell:
0 - 50 KB arası : 90 kuruş
50 KB - 2 MB arası : ​5 TL
2 MB – 100 MB ​arası : 15 TL
100 MB üstü : 49 TL

Aynı fatura dönemi içerisinde toplam 1 GB indirme yaptığınızda, bir sonraki fatura kesim tarihine kadar hızınız 96 Kbit/s' ye düşüyor.

Avea:
25 KB başına 5 kuruş alıyor. Maksimum 99 TL fatura ediliyor ve hızınız bir sonraki fatura kesim tarihine kadar 128 Kbit/s'ye düşüyor.

• Beğen
Tepkiler: serif55
serif55

serif55

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone faturalıda KB başına dediğiniz gibi 35 Kuruş alıyor. Günde en fazla 5 TL fatura ediliyor. 5 TL'lik kullanımdan sonraki kullanımlar ise ücretsiz oluyor. Günlük 250 MB veri indirirseniz, hızınız bir sonraki güne kadar 128 Kbit/s' ye düşüyor. Turkcell ve Avea'daki ücretlendirmeler ise şöyle:

Turkcell:
0 - 50 KB arası : 90 kuruş
50 KB - 2 MB arası : ​5 TL
2 MB – 100 MB ​arası : 15 TL
100 MB üstü : 49 TL

Aynı fatura dönemi içerisinde toplam 1 GB indirme yaptığınızda, bir sonraki fatura kesim tarihine kadar hızınız 96 Kbit/s' ye düşüyor.

Avea:
25 KB başına 5 kuruş alıyor. Maksimum 99 TL fatura ediliyor ve hızınız bir sonraki fatura kesim tarihine kadar 128 Kbit/s'ye düşüyor.

Bilgilendirme için teşekkürler kardeşim taahhütlü olmasam zaten direk geçicem avea yada işte el mecbur katlanıcaz

esokmen

esokmen

Üye
Aynen çokmpahalı çok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt