Neşet ERTAŞ'ı Kaybettik...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Emrgncy

Emrgncy

Üye
    Konu Sahibi
Neşet ERTAŞ'ı Kaybettik...

Türk Halk Müziği sanatçısı, besteci ve söz yazarı Neşet Ertaş, İzmir'de tedavi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti.

Ertaş, 15 gün önce kronik rahatsızlığı sebebiyle özel bir hastaneye kaldırılmış, onkoloji servisinde tedavisine başlanmıştı. Dün durumu gittikçe ağırlaşan Ertaş, yoğun bakım servisine kaldırılmıştı. Ertaş'ın bu sabah saatlerinde öldüğü bildirildi.

NEŞET ERTAŞ KİMDİR?

Kırşehir'in Çiçekdağı ilçesine bağlı Kırtıllar köyünde doğan, ozan ve Halk Müziği sanatçımızdır Babası saz ustası Muharrem Ertaş, annesi Döne Hanım'dır. İlkokula gittiği yıllarda önce keman, sonra da bağlama çalmayı öğrendi Babası ile birlikte yörenin düğünlerinde sazı çalıp türküler söylemeye başladı Etkilendiği tek kişinin babası olduğunu söyleyerek, "Babamla ben aynı ruhun insanlarıyız." derdi.

Neşet Ertaş, 1950'li yılların sonunda İstanbul'a gelerek ilk plağını "Neden garip garip ötersin bülbül?" adı ile babası Muharrem Ertaş'a ait bir türküyle çıkardı Halk tarafından çok beğenilen bu plağı, ardından diğer plak, kaset ve halk konserleri takip etti. Daha sonra Ankara'ya yerleşti. Burada yaşadığı hastalıklar sebebiyle kardeşinin daveti üzerine Almanya'ya gitti. Çocuklarının eğitimi ve sanat çalışmalarından dolayı uzun süre Almanya'da kalan sanatçı, 2000 yılında İstanbul'da verdiği konserle sahne hayatına döndü.

Sondakika.com

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Allah rahmet eylesin ne diyim üzüldüm..

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Allah rahmet eylesin.

Emrgncy

Emrgncy

Üye
    Konu Sahibi
Amin...

Allah yakınlarına sabırlar versin...

Astrosman

Astrosman

Üye
Hayır yalan söylüyonuz . Dayıı somuru: :ağla:

- - - Eklendi - - -

ALLAH rahmet eylesin dayıma.. Dayı bıraktın bizi. Yemin ederim ağlayacak durumdayım şu an..

.Murat.

.Murat.

Üye
Allah Rahmet eylesin

anılbaran

anılbaran

Üye
Allah rahmet eylesin

ahmetkaya1991

ahmetkaya1991

Üye
allah rahmet eylesin....yaşarken değeri az bilindi...

rapper28

Üye
Ne diyelim, Allah rahmet eylesin.Hepimizin gideceği yer orası.Tüm Türkiyenin başı sağolsun.:-(

esokmen

esokmen

Üye
Allah Rahmet eğlesin kimse ölmesin isteriz ama hayatın kuralı bu. Allah yakınlarına sabır versin. Mekanı cennet olsun.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Haberi duyunca yıkıldım ...:(
Nur içinde yat neşet baba ...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
Allah rahmet eylesin.Yazdıkları,besteledikleriyle büyüdük.
Büyük bir kayıp oldu sanat dünyamız adına.Mekanı cennet olsun.

Kingmortall

Kingmortall

Üye
allah rahmet eylesin

CABBAR

CABBAR

Üye
Allah rahmet eylesin gerçekten üzüldüm. Böyle sanatçılar zor gelir dünyaya.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Mekanın cennet olsun usta babamı kaybetmiş gibiyim.Senin türkülerinle büyüdüm,sevdim ,sevdalandım.Allah Rahmet eğlesin

Astrosman

Astrosman

Üye
Bugün ikindi ezanına mütakiben Kırşehir bağbaşı mezarlığında dayımı toprağa verecekler. somuru:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
orda olmayı ne kadar çok isterim :(

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Baglamalar oksuz kaldi. Kimin bozlaklarini dinleyecez artik.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...