Android 4 Yaşında!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Android 4 Yaşında!
[h=2]Google'ın satın aldığı ve dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olarak lanse edilen Android'in hayatımıza girmesinin üzerinden tam dört yıl geçti.[/h]

Dünya iOS işletim sistemi ile kasıp kavrulurken ortaya çıkan bir başka işletim sistemi, Android 1.0 hayatımıza hızla girmeyi başarmış ve çok kısa bir süre içerisinde dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi haline gelmişti.

[video=youtube;x1ZZ-R3p_w8]http://www.youtube.com/watch?v=x1ZZ-R3p_w8&feature=player_embedded[/video]

İşte Android'in hayatımıza girmesinin üzerinden tam dört yıl geçti. 23 Eylül2008 tarihinde kullanıcılarla buluşan Android 1.0'ı hazırlayan Andy Rubino dönemde acele ettiklerini ve yılbaşı dönemine yetişmesi için neredeyseAndroid 0.8'i piyasaya sürdüklerini açıklamıştı.Aynı döneme baktığımızda iPhone 3G'nin piyasaya sürülmesinin üzerinden yalnızca iki ay geçmiş, Samsung Instinct ve LG Dare adlı modeller ile rekabet içerisindeydi.Herkes T-Mobile'ın piyasaya süreceği G1 modelini bekliyordu fakat cihaz birkaç ay sonra piyasaya sürüldüğünde beklentileri karşılayamamıştı.Şu anda Android'in en çok kullanılan sürümü ise Gingerbread.Kullanabileceğiniz son sürüm ise Android 4.1 Jelly Bean sürümü. Henüz her marka ya da model için hazır hale gelmese de, Galaxy S3 için 4.1 Jelly Bean sürümünün yayımlanması ile birlikte kullanım oranı da hayli artacak gibi görünüyor.Android'e mutlu yıllar diyelim ve dördüncü yaş gününü kutlayarak haberimizi noktalayalım. Umuyoruz ki daha nice senelerde hayatımızda olmaya devam eder.

maxirabit

maxirabit

Üye
Aslında uyuz eden bir olay,apple tek marka tek telefonla piyasanın üstünde kendini koruyor.
Android ise bir çok modelde bir çok farklı sürümle karşımıza çıkıyor:)

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
Aslında uyuz eden bir olay,apple tek marka tek telefonla piyasanın üstünde kendini koruyor.
Android ise bir çok modelde bir çok farklı sürümle karşımıza çıkıyor:)

İşte Android'i iPhone'dan ayıran en büyük artısı burada :oke: İnsanları tek cihaza muhtaç etmiyor :)

- - - Eklendi - - -

Video amma uzunmuş 52 dk :)

maxirabit

maxirabit

Üye

İşte Android'i iPhone'dan ayıran en büyük artısı burada :oke: İnsanları tek cihaza muhtaç etmiyor :)

- - - Eklendi - - -

Video amma uzunmuş 52 dk :)
İphone'in uyuz yanı yeni telefon çıkardıkça yazılım desteğini bir önceki modellerde kapatıyor.
Aslında bu olay androidde de var yeni yazılımı kaldıracak gücü yoksa yarı yolda kalıyor:)
Destan gibi bir video olmuş:D

.Behzat Ç.

.Behzat Ç.

Üye
videodan hiç bişey anlamadım ama olsun android iyidir ya iyidir bende kullanıyorum :pro:

trollo

Üye
4 senede sonunda stabil oldu 4.1 ile :) başarıya bak :D

amcalu1

amcalu1

Üye
4.1 ile cidden cok güzel oldu

SkyLaBTR

SkyLaBTR

Üye
Google ın 2. Doğumgünü gibi bişey :)

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
4 senede sonunda stabil oldu 4.1 ile :) başarıya bak :D
sonuçta o arada isteyenler iphone muhtacı olmadı, apple sektörün lideri olacakken birileri dur dedi. belkide bir çok firmanın kurtuluşu oldu.

yani demem o ki, bu 4 yılda iphone'a rakip olabilecek tek işletim sistemi olmakta, zamanında sadece ios'ta oynayabildiğimiz ve açabildiğimiz oyun ve uygulamaları başkalarına sunmakta gayet büyük bir başarı.

verdiğiniz cevaba katılmıyorum, bu başarılar stabiliteyi 2. plana atıyor. ilk plan stabilite değil, sektörde tutunmaktı google için.

trollo

Üye

sonuçta o arada isteyenler iphone muhtacı olmadı, apple sektörün lideri olacakken birileri dur dedi. belkide bir çok firmanın kurtuluşu oldu.

yani demem o ki, bu 4 yılda iphone'a rakip olabilecek tek işletim sistemi olmakta, zamanında sadece ios'ta oynayabildiğimiz ve açabildiğimiz oyun ve uygulamaları başkalarına sunmakta gayet büyük bir başarı.

verdiğiniz cevaba katılmıyorum, bu başarılar stabiliteyi 2. plana atıyor. ilk plan stabilite değil, sektörde tutunmaktı google için.
Oyun ve uygulamaları sunuyor diyorsunuz ama android 2.2 oyun açmak istediğinizde donma yapıyordu düzgün oyun açmamıyorsunuz 2.3 idare etti.4.0 ile batırdılar 4.1 ile düzelttiler.Ama ios hiç bu sorunlarla karşılaşmadı her sürümü stabil ve sorunsuz.

aleranol

aleranol

Üye
4 yılda bile tam adam olamadı ama neyse :ehe: şaka bir yana biraz marketi düzeltip gereksiz ram yemeyi azaltsalar iyi olacak. Sanırım son 1-2 jb gibi sağlam güncelleme yapsalar stabiliteyi hızı ve kasma biraz daha arttursalar ben bile geçerim yeminle. Ama bu kasmalar ve marketle itiyo beni.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Oyun ve uygulamaları sunuyor diyorsunuz ama android 2.2 oyun açmak istediğinizde donma yapıyordu düzgün oyun açmamıyorsunuz 2.3 idare etti.4.0 ile batırdılar 4.1 ile düzelttiler.Ama ios hiç bu sorunlarla karşılaşmadı her sürümü stabil ve sorunsuz.
Turkcell t10'da kullandım. 2.1 sürümünde.
Zaten donanımı yetersizdi, ağır oyunları oynayamıyordum. Ama kasma olayına hiç bir android'li cihazda rastlamadım. Sanırım siz çin malı bir cihazda yaşamışsınız android deneyimini.

- - - Eklendi - - -

4 yılda bile tam adam olamadı ama neyse :ehe: şaka bir yana biraz marketi düzeltip gereksiz ram yemeyi azaltsalar iyi olacak. Sanırım son 1-2 jb gibi sağlam güncelleme yapsalar stabiliteyi hızı ve kasma biraz daha arttursalar ben bile geçerim yeminle. Ama bu kasmalar ve marketle itiyo beni.

Kasma olayı hiç olmadı, olduysada ben rastlamadım.
Ama market konusunda haklısınız.

MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi

Zaten donanımı yetersizdi, ağır oyunları oynayamıyordum. Ama kasma olayına hiç bir android'li cihazda rastlamadım. Sanırım siz çin malı bir cihazda yaşamışsınız android deneyimini.

- - - Eklendi - - -

Kardeşim delinin biri taş atmış kuyuya herkes arkasından atlamış.

Bu android kasıyor diyen adamların cogu androidi eline almamış insanlar kafasından atip tutuyolar.

Bende hic rastlamadım androidn kasma sorununa.

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~ ve Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap

Bu android kasıyor diyen adamların cogu androidi eline almamış insanlar kafasından atip tutuyolar.

+1 mi demeliyim +1 milyon mu? Yani çok doğru söyledin.

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~
PriZm

PriZm

Üye

+1 mi demeliyim +1 milyon mu? Yani çok doğru söyledin.
+999999

kafadan direkt "android optimizasyon özürlü" "dandik" "kasan" diyorlar.forumda androidin A sından anlamayan çok kişi var.ardından diğer sistemleri savunuyorlar.

trollo

Üye

- - - Eklendi - - -

Kullandığım telefon htc heroydu ve arama gelirken bile kasıyordu.Donuyordu.Siz telefonu tam anlamıyla kullanmamışsınız internete girerken bile yanıyordu cihaz.

Ne diyosun sen ? ben senden çok android cihaz kullanmışımdır.Sen asıl kullanmamışsın android telefon 256mb ramli.KONUYU DOĞRU OKURSANIZ 256MB RAM VE 2.1 FROYO SÜRÜMÜNDE KASMA DONMA GİBİ SORUNLAR OLUYOR ALGILAMA SORUNUNUZ MU VAR?

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Kullandığım telefon htc heroydu ve arama gelirken bile kasıyordu.Donuyordu.Siz telefonu tam anlamıyla kullanmamışsınız internete girerken bile yanıyordu cihaz.

Ne diyosun sen ? ben senden çok android cihaz kullanmışımdır.Sen asıl kullanmamışsın android telefon 256mb ramli.KONUYU DOĞRU OKURSANIZ 256MB RAM VE 2.1 FROYO SÜRÜMÜNDE KASMA DONMA GİBİ SORUNLAR OLUYOR ALGILAMA SORUNUNUZ MU VAR?
t10 çok daha kötü bir cihaz. şu an ise annem kullanıyor. 2 yıl olacak. eğer gerçekten dediğiniz gibi cihazınız kasıyorsa ve o derece ısınıyorsa o cihaz sorunludur. servise gönderseydiniz, ya sorununu çözerlerdi, yada değişimi olurdu.

CasuS_87

CasuS_87

Üye
android candır ya :D Bide wonder a 4.1 gelseydi :) Samsung mini 2 ye 4.1 getiriyor bize bişey yok :(

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
valla ben N9 a jelly bean kullanıyorum şuan memnunum en azından oyun ve internet konusunda işimi görüyor tarayıcısı gerçekten çok iyi meredin :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt