LG, Windows Phone'dan Vazgeçti

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
LG, Windows Phone'dan Vazgeçti
[h=2]LG Mobile, Windows Phone ekosisteminden resmen çıktığını onayladı. Şimdilik Windows Phone 8 üreten 4 firma bulunuyor. Bunlar HTC, Nokia, Samsung ve Huawei.[/h]
Mobil pazara geçtiğimiz sene hızlı bir giriş yapan LG, Windows Phone 7tabanlı Optimus 7 modelini piyasaya sürmüş, Android tarafında daOptimus 2X ve 3D gibi modelleri çıkartmıştı.Ülkemizde satılan tek Windows Phone 7 modeli olan Optimus 7, ilkWindows Phone tabanlı modellerdendi.Android tarafında bugün Qualcomm ile Optimus G modelini tanıtan LG, Windows Phone ekosisteminden çıkacağını onayladı. Firma Windows Phone 8 ekosisteminde olmayacak.
Optimus G modelinin Kore'deki tanıtımı esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan LG Mobile patronu Park Jong Seok, diğer platformlar için özel bir planları olmadığını açıkladı. Böylece Windows Phone tabanlımodellerini iptal eden ve yeni model duyurusu yapmayan LG'nin, ekosistemden çıkacağı kesinleşmiş oldu.Şimdilik Windows Phone 8 platformu sadece 4 üreticiden oluşuyor. BunlarHTC, Nokia, Samsung ve Huawei. Bakalım ekosistem zamanla genişleyecek mi?

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan

Kerim.

Kerim.

Üye
Zaten tutmazdı.

kullanıcıadları

kullanıcıadları

Üye
Haber neredeyse yıllık haber ve daha önce Wp bölümünde okuduğuma adım gibi eminim.Haber çok eski yaz başlamadan açıklamıştı LG telefon üretmeyeceğini.Zaten şuan istese bile üretemez çünkü 4 üretici dışında 2013. 6 ayına üretim yapamıyor firmalar.

ANIL

ANIL

Admin
Haber neredeyse yıllık haber ve daha önce Wp bölümünde okuduğuma adım gibi eminim.Haber çok eski yaz başlamadan açıklamıştı LG telefon üretmeyeceğini.Zaten şuan istese bile üretemez çünkü 4 üretici dışında 2013. 6 ayına üretim yapamıyor firmalar.

Nisan'da verilmişti bu haber galiba. Teknoloji siteleri bugün tekrardan paylaşmış o zaman. :hmmm

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
Kerim.

Kerim.

Üye
Ben görmemiştim şahsen

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Ben de düşünmüyor diye görmüştüm haberi de neyse sağol.

amcalu1

amcalu1

Üye
Optimus g ile satış patlaması yapacağıni düşündüğünden wp ye gerek duymamış olabilir

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Lg hele bi androidle iş tutsun da ondan sonra

• Beğen
Tepkiler: kullanıcıadları
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Tutmaz...

papakudioflu

papakudioflu

Admin
lg zaten wp icin telefon uretmeyecegini nisan ayinda aciklamişti. O aciklamadan sonra microsoftun karalistesine girdi. Ayni şekilde sony de bu tarz bir dedikodu cikti ama resmi olarak dogrulanmadi. Şimdiki durumda ise lg istese de wp telefon uretemez cunku microsoft izin vermiyor. Ha ileride uretebilir miydi belki butun firmalar sistem ve modellerini oturttuktan sonra olabilirdi. Ayrica wp platformu lg'nin yarişabilecegi farklilik yaratabilecegi bir platform degil. Wp os'de donanimi en ust duzeyde tutarak yarişamazsiniz. Teknoloji ve tasarim olarak fark yaratmaniz lazim veya huawei gibi fiyat avantajiniz olmasi lazim. O yuzden lg'nin lutfetmiş gibi davranmasina gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan ve kullanıcıadları
Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
lg zaten wp icin telefon uretmeyecegini nisan ayinda aciklamişti. O aciklamadan sonra microsoftun karalistesine girdi. Ayni şekilde sony de bu tarz bir dedikodu cikti ama resmi olarak dogrulanmadi. Şimdiki durumda ise lg istese de wp telefon uretemez cunku microsoft izin vermiyor. Ha ileride uretebilir miydi belki butun firmalar sistem ve modellerini oturttuktan sonra olabilirdi. Ayrica wp platformu lg'nin yarişabilecegi farklilik yaratabilecegi bir platform degil. Wp os'de donanimi en ust duzeyde tutarak yarişamazsiniz. Teknoloji ve tasarim olarak fark yaratmaniz lazim veya huawei gibi fiyat avantajiniz olmasi lazim. O yuzden lg'nin lutfetmiş gibi davranmasina gerek yok.
Vay be şu an çok heyecanlandım hünkarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...