Donanim savaslari;8x-ativ s ve lumia920

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Donanim savaslari;8x-ativ s ve lumia920

HTC 8X Samsung ATIV S Nokia Lumia 920
Size 132.35 x 66.2 x 10.12mm 137.2 x 70.5 x 8.7 mm, 130.3 x 70.8 x 10.7 mm

Weight 130 grams 135g 185 g
Colour Black, Blue, Red, Yellow metallic White, Black, Yellow, Red, Gray

Noise cancellation Not known Not known Yes, multi-mic

Screen 4.3 inch super LCD 2 4.8 inch (121.9mm ) HD Super AMOLED 4.5 inch IPS LCD Puremotion HD+

Resolution 1280 x 720 (341 PPI) 1280 x 720 (306 PPI) 1280 x 768 (332 PPI)

Connectivity LTE, HSDPA LTE, HSDPA LTE HSDPA- DC

Audio Beats Normal Dolby

NFC Yes Yes Yes

Wireless charging No No Yes, Qi standard

Connector Standard Micro-USB Standard Micro-USB Standard Micro-USB

Storage 16 GB 32 GB 32 GB
Expandable No microSD No

RAM 1 GB 1 GB 1GB

Processor Dual-Core Qualcomm 1.5 Ghz Dual-Core Qualcomm 1.5 Ghz Dual-Core Qualcomm 1.5 Ghz

Camera 8 megapixel 8 megapixel 8.7 megapixel Pureview camera with Optical Image Stabilization

Camera Front 2.1 megapixel with wide lens 1.9 megapixel 1.3 megapixel

Battery Life 1,800 mAh 2,300 mAh 2,000 mAh

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece ve El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Aslına bakarsan donanım açısından geride kalcagnı düsünmüstüm bu platformda da ama donanımlar arası fark çok az ve Nokia wp'de ekstra + özelliklerle daha iyi bir tercih :oke:

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Bu da 8x tanitimindan sonra abd'de bir sitenin yaptigi anket

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
920 yardırmış :D

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Savaş çok çetin geçecek sanırım :kıskıs:
Donanımlar birbirine çok yakın.
Önümüzdeki günlerde performans testleri ne gösterecek bilinmez ama Lumia 920 şuan "ekstraları" ile öne çıkıyor.
Bakalım hangisi daha hızlı, hangisinin bataryası daha uzun ömürlü ve en önemlisi özelliklerine göre fiyat olarak hangisi daha cazip? Savaşın galibini merakla bekliyorum. Şu an kağıt üzerinde çoğu kişinin ilk adayı Lumia 920 gibi görünüyor.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
fiyat olarak 8x 50€ daha ucuz ama demekki insanlar o farka ragmen nokiaya oy vermiş.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
8x cok guzel bir cihaz piyasada cogu telefonla da yarişir. Ben telefon kotu demiyorum. Htc bundan daha iyisini yapmaliydi diyorum. En azindan 1.7ghz cpu ile 2000mah ustu bir batarya kullanmaliydi. Ayrica işlemcisi desteklememesine ragmen wp7.5 titan2ye 16mp kamera koyup 20mp kadar kamera destekleyen s4 işlemciye one x'teki 8mp kamerayi koymak hata. Boyle cikar nokia pazarlama muduru biz yeni telefon uretiyoruz htc gibi yeniden isimlendirme yapmiyoruz der ki adam hakli yani.resmen 8x htc one x'in amerikadaki versiyonuyla birebir ayni donanima sahip.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR ve Cihanî Sultan
kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
8x lumia cakmasi gibi geldi bana...fiyat konusunda nokia nin duşuk tutmasina faydasi olur umarim.yoksa bence nokia yi gecemez...wp7.8 gelsin 1. Nesil lumia lar bile lg den cok satar diye duşunuyorum :)

Cihanî Sultan

Cihanî Sultan

Üye
Ben beğendim ne yalan söyleyeyim hacı... ;)

Ben de beğendim hacım(:kıskıs:) ama işte içime sinmedi.Eskiden N79'um vardı onda da böyle olmuştu.Daha sonra rahatsız eden sensörünü kapatınca ısınmıştım:D

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
8x cok guzel bir cihaz piyasada cogu telefonla da yarişir. Ben telefon kotu demiyorum. Htc bundan daha iyisini yapmaliydi diyorum. En azindan 1.7ghz cpu ile 2000mah ustu bir batarya kullanmaliydi. Ayrica işlemcisi desteklememesine ragmen wp7.5 titan2ye 16mp kamera koyup 20mp kadar kamera destekleyen s4 işlemciye one x'teki 8mp kamerayi koymak hata. Boyle cikar nokia pazarlama muduru biz yeni telefon uretiyoruz htc gibi yeniden isimlendirme yapmiyoruz der ki adam hakli yani.resmen 8x htc one x'in amerikadaki versiyonuyla birebir ayni donanima sahip.
Ben sadece tasarımı beğendim abi. ;)

- - - Eklendi - - -

8x lumia cakmasi gibi geldi bana...:)
:oke: gibisi fazla bence...:)

- - - Eklendi - - -

Ben de beğendim hacım(:kıskıs:) ama işte içime sinmedi.Eskiden N79'um vardı onda da böyle olmuştu.Daha sonra rahatsız eden sensörünü kapatınca ısınmıştım:D
Hayırlısı be hacı... :D

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt