Google Nexus 7, 2 GHz'e Çıkartıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MoonLife01

MoonLife01

Üye
    Konu Sahibi
Google Nexus 7, 2 GHz'e Çıkartıldı
[h=2]Google'ın Asus'a ürettirdiği Nexus 7 tabletinde kullanılan 4 çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemcisi, 1.3 GHz'den 2.0 GHz'e çıkartıldı. Bu yüksek artışa yakından bakalım.[/h]Nvidia'nın daha uygun fiyatlı bileşenler kullanarak hazırladığı Kai platformu, daha düşük hızlarda çalışan ve uygun fiyatlı Tegra 3 çipseti diyebiliriz.Nexus 7için yayınlanan Kernel sayesinde hem işlemci hem de dahili grafikişlemci üst seviye hızlara ulaşabiliyor.Standart olarak 416 MHz'de çalışan 12 çekirdeli GeForce GPU'suna sahip olan Tegra 3 işlemcisinin grafik işlemcisi 650 MHz'e kadar çıkartıldı.Kullanıcılar çeşitli grafik hızlara sahip kernelleri deneyebiliyorlar. GPU'nun416 MHz yerine 484, 520 ve 650 MHz'de çalıştırıldığı kerneller internettemevcut.

Değiştirilen kernel, yeni voltaj düzenlemeleriyle geliyor ve 2.0 GHz gibi iddialı bir hıza ulaşıyor. 2 GHz CPU, 650 MHz grafik hızlarındaQuadrant'ta 8000 puan seviyesini rahatlıkla aşan işlemci için Clemsynkullanıcıları uyarıyor. Zaten normalde fazla ısınan Tegra 3 çipseti, bu işlemlerden sonra epey ısınma yapıyor.

Tegra 3 işlemcisinin daha önce incelediğimiz Transformer Pad Infinitygibi modellerde 1.7 GHz'de çalıştığını biliyoruz. 1.7, 1.8 GHz gibi hızlardaNexus 7 kullanıcıları rahatlıkla kullanabilirler.Nexus 7 için mod dosyalarına ve sayfalara da ulaşabilirsiniz.

avcitalip

avcitalip

Üye
sadece yuh diyorum başka birşey demiyorum :ehe

Kerim.

Kerim.

Üye
:ohannes:

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
devenin nali:oha:

Emma-Watson

Emma-Watson

Üye
Oha Falan Oldum Yani :D

MrExpert

MrExpert

Üye
2GHZ havaya uçucak yakında :D 2ghz azmı yaw ....

___kaptan___

___kaptan___

Üye
2 GHz miii? Alev alev olacak tablet yani :D

msy2017

msy2017

Üye
ben de nexus "7,2 ghz"e çıktı diye okumuştum yazıyı okuyunca anlaşıldı.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Benim pc 2.6 ghz :D
Caleron olduğunu belirterekte çektiğim ızdırapı anlamanızı isterim :D

Türe

Türe

Üye
:oha: :ohannes: Cihaz Ekmek fırınına dönmüştür :ehe

TheCower

TheCower

Üye
Koy üstüne mısırı patlasın :D

Symbianize

Symbianize

Üye
10 dk sarj gitme

Uruloki

Uruloki

Üye
Haha ben diyordunuz kimse sallamiyordu olacağı buydu ayrıca quadrant ında işlemci hızına baktığı gerçeğinide görmüş olduk ilk testlerde bu cihaz 3500 kusur puan alıyordu ve bu arada bu tüm tegra 3 ler için geçerli ve çokda ısınmıyor sadece oyunlarda ısınıyor

PriZm

PriZm

Üye
650 Mhz GPU oha :D benim eski Geforce fx5500 karttan daha fazla :D

saruman_me

saruman_me

Üye
:tşk:

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Benchmark'ı gördünüz mü umarım benim dikkatimi çeken sizin de çekmiştir :)

R.A.M

R.A.M

Üye
:ohannes: benim pc'den daha iyi utandım valla :'(

MaxipmaN

Üye
650 mhz gpu pc kartı gibi neyse daha gerideler destop 2.80 , lap top 2.50 :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt