..::hd7850 2gb+120gb ssd+2.5TB HDD+16gb ram::..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
    Konu Sahibi
..::hd7850 2gb+120gb ssd+2.5TB HDD+16gb ram::..
Arkadaşlar 09.12.2010 tarihinde açtığım konuda aldığım bilgisayar hakkında yorumlarınızı almıştım son 1 hafta içinde bu sistemde baya bir değişiklik yaptım.

Açıklayacak olursam:

''Eski sitem''

Ankart: pagaton marka pek bir bilgi bulamadım
işlemci: intel core i5 650 3.2ghz
Ram : 4gb 1333mhz
Hdd : 500gb 7200rpm samsung
E.kartı: Ati Radeon HD 4650 1gb 128 bit Paylaşımlı
Psu : Casper kasa ile gelen
Kasa : Orj. Casper silent

''Yeni sitem''

Ankart: MSI Z77MA-G45 Usb 3.0
işlemci: İntel Core İ5 3570K 3.4ghz (MSI Auto OC ile 4.2ghz)
İşlemci Fanı: Cooler Master Vortex Plus
Ram : 4 x 4gb 1600mhz carsair (16gb)
Hdd : 500gb 7200rpm samsung + 2TB 7200 Rpm Sagate +Corsair 120gb SSD (555mb okuma-515mb yazma)
E.kartı: ASUS HD 7850 2gb 256 bit Paylaşımlı
Psu : Thermaltake 700w psu
Kasa : Dark Raptor Usb 3.0
[/URL]

[/URL]
[/URL][/IMG]

lolaman

lolaman

Üye
Bir arkadaşım kullanıyodu o memnundu AMD Radeon HD 6870 senin sisteme uyarmı bilmem ama güzel kart.

Siycey

Siycey

Üye
zotac 560 amp editon gddr5 1gb 256 bit bunu tavsiye ederim 505tl tabi v*tanda

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
hmm ilk sistem yorumu benden gelicek :)
4x4 ramlere 260-280 lira civarında para vermiş olmalısın...
+ 2tb harddiskte 250-300 TL civarı..

toplam ortalama 550 TL yapar.
bunun 135 lirasına 2x4 ram alsaydın sana fazlasıyla yeterdi..
geriye kalan 415 liranın indirimle 300 lirasına 120 GB SSD alırdın.
kalırdı 115 lira... şimdilik 500 GB harddiskle idare ederdin...

şuan 500 lira ekran kartı paran var 115 daha ekleyip güzel bir HD7850 alırdın...

500 lük disk dolunca yeni bir harddisk alırdın.. vatandan 10 taksitle sudan ucuza geliyor :)

neydi bu kadar acele olan 2 TB harddisk + 16 GB ram..
16 gb ram ile sistem uçmicak... 8 ile 16 arasında bir fark hissedemiceksin çünkü 8 GB ram üzerine çıkabileceğini düşünmüyorum.. aynı anda 10 tane oyun açsan bile 8 gb dolmicaktır.

neyse 500 liraya ekran kartı önerim... 560Ti veya 6870... ama ben derim sabrettt sabrettt indirimle HD7850 al yine.

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yorumlar ve öneriler için teşekkürler

Açıklama yapmam gerekirse:

2 Tb harddisk almanın sebebi sağlam bi film arşivi kurmak ve ekstradan 1Tb usb3.0 samsung taşınabilir harddiskimde var.
Yani kısacası depolama bence on planda..
16gb ram konusuna gelince NX8.0 adlı modelleme programını kullanmaktayim nasıl ram canavarı olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

Ekran kartı gönlümden geçen nvidia quattro 2000 ama şimdilik ne okadar para var nede gerek bu sebepten dolayı HD7850 kafama yattı

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
7850 iyi bir seçim olur.

overclocklu modellere fazladan para vermeyin düz model alın siz overclock yapın hiç bir farkı yok...

modelleme programı kullanıyorsanız 16 gb ram tamamdır :oke:

harddisk konusunda bende film arşivi kuruyorum.. şuan 600 e yaklaştı ama hala 1 TB dolmadı..
bir film genellikle 700 mb dir.
1000 tane film depolasanız.
700 GB yapar... ki 1000 tane filmi toparlayıp düzenlemek sizin en en az 1 ayınızı alacaktır :)

harddisk konusunda acele davranmişsin.. zaten 1 tb harici varmış
o paraya SSD alıp sistemi 4 katı okuma yazma hızına çıkarabilirdin.
8-10 saniyede pc açılması.. 5 GB dosyanın program tarafından işlenmesi 15-20 saniye gibi bir sürede yapılacaktı...

yinede harddisk diyorsanız siz bilirsiniz. :oke:

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
    Konu Sahibi
Film konusunda ayrı kulvarlardayız sanırım benim indirdiğim en ufak boyutlu film 14GB 1080p ve bluray indiriyorum yani 45GB bulan filim bile var 600 tane olacağına 150 tane olsun ama 1080p olsun.

Ama şunu söylerim fikrinize katılıyorum en kısa zamanda sisteme bir SSD alacağım konunun devamına eklerim.

He bu arada ekran kartı süper oldu mex payne 3 performans 106 ekran 1080p lcd de 10 numara oldu hepinize yardımınız için teşekkürler.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
:oke:

1080p HD ler iyidir de bluray aşırıya kaçmış :D

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
    Konu Sahibi
Çok fazla film seyrederim geneli alt yazı ama filmde kaliteye çok önem veririm 700 mb bi film anca cep telefonunda seyredilir o çözünürlüğü 106 ekrana açınca hersey piksel piksel gorunuyor.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
asus Dcu II 7850 :yuru:

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah kardeşim sanırım beğendin :)

A3rman

A3rman

Üye
Çok gereksiz masraf açmışssın 2.5 tb harddisk ne ya . ne gerek var 500gb harddısk yeter ram 8 gb 1600 mhz ekran kartıda l lumire nin dedği kart.Boşuna masraf.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Çok gereksiz masraf açmışssın 2.5 tb harddisk ne ya . ne gerek var 500gb harddısk yeter ram 8 gb 1600 mhz ekran kartıda l lumire nin dedği kart.Boşuna masraf.

ekran kartı bosa masraf degıldır... Sıstemın en önemlı demırbaşıdır....
2.5 tb harddıskı ne yapıcaksın dıyorsunda.. Bendekı toplam 500+1000+250 toplamda 380gb bos yer kalmıs...
Fılm ızleyen adam zevk sahıbıdır.. 720p altına düşmez... Buda mınımum 4.5gb yapar fılm başına.
1080p düşkünü ise film başına 8 gb yapar...
300 fılm ortalama 2tb yapar zaten :oke:

2.5 tb cok dıyorsunda kuzenın pc 10tb dahılı 4tb harıcı 120gb da ssd var :ehe

futbol123

futbol123

Üye
Hayırlı olsun tekrar canavar sistem olmuş ancak eski i5 650 de güçlüydü.Keşke değimeseydiniz :) o/c yapardınız

momol

Üye
Hersey mukemmel sadece paylasımsız bır ekran kartı olmus olsa daha makbule gecerdı. ayrıca ramlarde abartılı ben hala 16 gb kullanan bır home kullanıcısı goremedım sadece masraf yapmıssın ama sonuc olarak guzel bır pc toplamıssın. Gule gule kullan. Saygılarımla.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Ram konusuna deyineyim modelleme programları ciddi ram harcarlar özellikle aftereffects,cinema4D,poser3D,3Dmax vs.vs.Sisteme aşağı yukarı güzel olmuş.Güle güle kullan

Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
    Konu Sahibi

2.5 tb harddisk ne ya ne demek ya okumadınmı arkadaşım yazdıklarımı....:angry:

- - - Eklendi - - -

ekran kartı bosa masraf degıldır... Sıstemın en önemlı demırbaşıdır....
2.5 tb harddıskı ne yapıcaksın dıyorsunda.. Bendekı toplam 500+1000+250 toplamda 380gb bos yer kalmıs...
Fılm ızleyen adam zevk sahıbıdır.. 720p altına düşmez... Buda mınımum 4.5gb yapar fılm başına.
1080p düşkünü ise film başına 8 gb yapar...
300 fılm ortalama 2tb yapar zaten :oke:

2.5 tb cok dıyorsunda kuzenın pc 10tb dahılı 4tb harıcı 120gb da ssd var :ehe

Hasan burda dilimden anlayan bi sen varsın.:oke: Teşekkürler...

- - - Eklendi - - -

Tehlike ";5143602][COLOR=darkred][SIZE=3]Hayırlı olsun tekrar canavar sistem olmuş ancak eski i5 650 de güçlüydü.Keşke değimeseydiniz :) o/c yapardınız[/SIZE][/COLOR][/QUOTE] i5 650 den vazgeçmemin sebebi pin sayısı o işlemciye göre ana kart yok e bendeki anakarttada yeterli ram yok yani çektikçe çorap söküğü gibi geliyor anlayacağın.:ehe [COLOR="silver' Alıntı:
- - - Eklendi - - -[/COLOR]

Hersey mukemmel sadece paylasımsız bır ekran kartı olmus olsa daha makbule gecerdı. ayrıca ramlarde abartılı ben hala 16 gb kullanan bır home kullanıcısı goremedım sadece masraf yapmıssın ama sonuc olarak guzel bır pc toplamıssın. Gule gule kullan. Saygılarımla.

Yorumun için sağol kardeşim ram konusunu açıklamıştım ekran kartına gelince zaten mexpayn 3 ü en son limit ayarlarda oynasan 1.86 gb götürüyo benim kart 2gb neyi neye paylaştırıcaz anlamadım:oke:

- - - Eklendi - - -

Ram konusuna deyineyim modelleme programları ciddi ram harcarlar özellikle aftereffects,cinema4D,poser3D,3Dmax vs.vs.Sisteme aşağı yukarı güzel olmuş.Güle güle kullan

Hem toprağım olman hemde yazdığın yorum beni çok sevindirdi abi teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
Polymath

Polymath

Üye
KAsanın tipini begenmedım sogutması nasıldır bılmem ama :D gerisi güzel. Hayırlı olsun. Ben benim kasaya böyle hayran hayran bakabılıyorum bazen tasarımına :D Aerocool cyborgx. Aerocool kasalar gerçekten züperr :))

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
Ö_M_E_R

Ö_M_E_R

Üye
    Konu Sahibi
KAsanın tipini begenmedım sogutması nasıldır bılmem ama :D gerisi güzel. Hayırlı olsun. Ben benim kasaya böyle hayran hayran bakabılıyorum bazen tasarımına :D Aerocool cyborgx. Aerocool kasalar gerçekten züperr :))

Benimde aklımda bi haf912 plus kalmıştı ama o zamanki para durumu buna yettii fiyatı 110tl soğutması mükemmel ama sanırım benim taktığım 200mm lik mavi ledli(kasanın yanındaki) fan yüzünde ses biraz kulağa fazla geliyor kasayı değiştirmek benimde aklımdan geçiyor.Ayrıca senin kasanıda inceledim gayet kullanışlı ve güzel güle güle kullan.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Benimde aklımda bi haf912 plus kalmıştı ama o zamanki para durumu buna yettii fiyatı 110tl soğutması mükemmel ama sanırım benim taktığım 200mm lik mavi ledli(kasanın yanındaki) fan yüzünde ses biraz kulağa fazla geliyor kasayı değiştirmek benimde aklımdan geçiyor.Ayrıca senin kasanıda inceledim gayet kullanışlı ve güzel güle güle kullan.
kasa alacaksan tek önerim var aerocool sixth element... tipinin hastasıyım :yuru:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...