Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak

Sponsorlu Bağlantılar

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Yeni Nesil Nokia 603, 700, 701 ve 808 Pureview Telefonlara Flash Atmak
Herkese Merhaba!

Önemli: Bu konu hakkında hem konudan hemde özel olarak mesajlar aldım ve konuya bu açıklamayı koyma gereğini duydum. Arkadaşlar buradaki flash kelimesinin karşılığı telefonunuzdaki işletim sisteminin baştan kurulması anlamına gelmektedir. Bir nevi bilgisayarınızı formatlayıp tekrar windowsu kurmak gibi. Flash player daha farklı bir yazılımdır. Onunla karıştırmayın.

Bu anlatım Windows 8 ve Nokia 603 ile yapılmıştır.

Bu konuda sizlere Nokia telefonunuza nasıl flash atarsınız bunu anlatacağım. Yaklaşık 5 ay önce açtığım bu konuyu şimdi FP2 anlatımı ile güncellemek istedim. Bu anlatım eşliğinde yeni nesil 603, 700, 701 ve 808 Pureview ve hatta diğer Nokia telefonlarınıza rahatlıkla flash atabilirsiniz. Olabildiğince basit anlatmaya çalışacağım. Flash için NaviFirm ve Phoenix programlarını kullanacağız.

Öncelikle temiz bir flash işlemi için telefona önce soft sonra hard format atmanızı öneririm daha sonra flash atınız. Direk flash işleminide uygulayabilirsiniz tercih sizin.

Gerekli iki program için
Güncel Linkler:
NaviFirm+ 1.7

Phoenix tüm sürümler ve son sürüm için:

Programları indirip kurun. NaviFirm kurulu haldedir direk açabilirsiniz Phoenix linkinden son sürümü indirip kurun.

Programları indirip kurduktan sonra hazırsanız gerekli işlemlere başlayalım.
Anlatım genel olarak resimler üzerinden olacak.

Öncelikle NaviFirm programını açıyoruz.

Burada program hakkında genel bilgileri inceleyiniz. Sırayla uygulayacağınız adımlarıda 603 (daha ayrıntılı), 700 ve 701 için ayrı ayrı resimler ile göstereceğim.

Nokia 603 için:

Nokia 700 için:

Nokia 701 için:

Flash dosyalarını indirdikten sonra dosyaların olması gereken dizin bu:

***Dosyalar indikten ve gerekli dizine attıkdan sonra artık flashı telefona uygulamak için telefonu USB ile bilgisayara bağlayın.***
***Rehberinizi, diğer önemli bilgi ve belgelerinizi Nokia Suit ile yedeklemenizi ayrıca hafıza kartınızı telefondan çıkarmanızı öneririm.***

Şimdi Phoenix programını açın.

Bu programa genel bir bakış.

Şimdi sırasıyla resimlere göre ilerleyiniz.
1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-

Reburfish dedikten sonra bir süre bekliyorsunuz ve flashed succeded (flash tamamlandı) gibi bir uyarı aldıktan sonra tamam deyip programı kapatabilirsiniz. Olabildiğince basit anlatmaya ve resimlerle bire bir anlatım yapmaya çalıştım umarım yardımcı olabilmişimdir.

Dip not: Lütfen bilgisayar bilgisi az olanlar veya bu konu hakkında çekinenler denemesinler yapacakları eksik yada yanlış bir uygulamada telefona kalıcı hasarlar verilebilir. Yapacağınız işlemlerden kendiniz sorumlusunuz ve bunun bilincindesiniz. Teşekkürler iyi günler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: zuhtu0909, kadir4169, DeV/AsA ve 24 diğerleri

MasteLaa

MasteLaa

Üye
Ellerine sağlık :tebessüm:

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Teşekkürler

majorty

Üye
bunu yapmanın herhangi bir zararı var mı?

matrixliozkan

Üye
sağol dostum işime yarayacak

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim umarım ihtiyacı olan herkesin işine yarar

matrixliozkan

Üye
olur ama ya cuma günü yada pazar günü müsait olurum

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Sorun değil ben burada olmassamda konudan gerekli açıklamaları adım adım izleyerek uygularsan yapabilirsin.

StaLKeR-190E

StaLKeR-190E

Üye
kardesim ben bu konu acilmadan once telefonuma flas atmistim fakat bilmedigimden 112.10.1404 yerine 112.10.1406 olan ofw yi yukledim ve telefonum ingilizce . Sana sormak istedigim sorun su.. Ben telefonumu nasil 112.10.1404 yukleyecegim.. Telefonum 603siyah .. Fark ettiysen telefonumda foruma yazi yazarken i u g c turkce karakterleer yok. Yardim et lutfen bana

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
kardesim ben bu konu acilmadan once telefonuma flas atmistim fakat bilmedigimden 112.10.1404 yerine 112.10.1406 olan ofw yi yukledim ve telefonum ingilizce . Sana sormak istedigim sorun su.. Ben telefonumu nasil 112.10.1404 yukleyecegim.. Telefonum 603siyah .. Fark ettiysen telefonumda foruma yazi yazarken i u g c turkce karakterleer yok. Yardim et lutfen bana

Konuyu incelersen yanlış yüklediğin sürüm gibi bu sefer doğru sürümü yükleyerek sorununu düzeltebilirsin. Zaten flash atmışsın sadece yanlış sürümü kurmuşsun. İlk mesajımdaki anlatımım ve resimler eşliğinde doğru yüklemeyi yapabilirsin. Yani tam olarak anlayamadımda nasıl yükleyeceğim derken? :ehe

StaLKeR-190E

StaLKeR-190E

Üye
Kardeşim Su anda Telefona Flaş Atıyorum 25 ten geriye sayıyor

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Downgrade hakkında bilgim yok fakat anladığım kadarıyla downgrade eski sürümlere dönmek anlamına geliyor. Sizde 112.10.1406 sürümünden geri dönüp 112.10.1404 kurmak için downgrade gerekiyor galiba evet. Downgrade yapmayı bilmiyorum ama şimdi araştırıcam.

StaLKeR-190E

StaLKeR-190E

Üye
napmam gerek şimdi

- - - Eklendi - - -

Senin dediğin şekilde Flaş attım telefon da NOKIA yazıyo Sonra Kapanıyo telefon

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
flash attın ve cihaz açılmıyormu? o zaman flash başarıyla gerçekleşmedi. Yukarıdaki hatada USB kaynaklı cihaza bağlanamamak yazıyor.

StaLKeR-190E

StaLKeR-190E

Üye
KARDEŞİM ACABA 112.10.1404 OFW dosyasının isimlerini 112.10.1406 Ofw nin Dosyalarının isimleri ile aynı yapsak olmaz mı

serdar_gs

serdar_gs

Üye
    Konu Sahibi
Olacağını sanmam farklı dosyalar öncelikle sakin ol telefon kapalı şekilde dursun downgrade nasıl yapılır bakacağım birazdan

Üst Alt