13 Yaşındayım Ve.. ~Sadece Erkekler Buraya~ Bıyık-Sakal

Sponsorlu Bağlantılar

M3T1N2

Üye
    Konu Sahibi
13 Yaşındayım Ve.. ~Sadece Erkekler Buraya~ Bıyık-Sakal

ya aslında konuyu nereye açacağımı bulamadım ve en uygun konu dışı bölümü olacağını gördüm.
ilk önce yaşımla başlamak istiyorum. yaşım 13 8.sınıfa gidiyorum..
şimdi benim bıyıklarım 12 yaşından beri çıktı ama bu sene tıraş olmaya başladım (haftada bir kez makine ile).
ve bu aralarda bir şey farkettim yüzümde de tüyler çıkmış ilk başta boyları daha kısaydı.. ve içime sakal çıkacak gibi geliyor. ve 13 yaşında sakalımın çıkmasını düşünemiyorum.. çünkü her halde benden başka 13 yaşında sakallı kimse olmaz. bu arada bacaklarımda ve kollarımda da kıllar var. ve denize gitmeye bile çekiniyorum. ve bu aralarda vücudumda tüyler çıkmıştı şimdi ise dahada belirginleşti. yani hiç gidemem gibi gözüküyor denize. benim yaşımdakilerin bacaklarında,vücudunda kıl yok ama benim var. benim yaşımdakileri bırak liseye gidenlerin bile sakalları, vücudunda kıllar yok ve benim bacağımdaki kıllar kadar kılları yok.

-neden bu yaşta bunlar bende meydana geliyor ?

mangdaşire

mangdaşire

Üye
kıllarından utanma.ben gurur bile duyuyorum :D sakal falan çıkması normaldir.3-5 yıl bayagı bi değişim geçireceksin.ayrıca kıllar bana kalırsa daha erkeksi gösterir.birde tüylerini kesme sakalın daha çabuk uzar.

Lenneth

Üye
Genlerden kaynaklanıyor, normal bir durum. Kafaya takılacak bir şey değil. 8 sınıf öğrencisisin, böyle şeyleri kafana takmak yerine SBS'ye odaklanmanı tavsiye ederim ayrıca.

Kingmortall

Kingmortall

Üye
bende 16 yaşından sonra çıktı sakallarım :hmmm

Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Korkmana gerek yok. Aksine sevinmelisin :D hormonlarin iyi durumda :D

M3T1N2

Üye
    Konu Sahibi
kıllarından utanma.ben gurur bile duyuyorum :D sakal falan çıkması normaldir.3-5 yıl bayagı bi değişim geçireceksin.ayrıca kıllar bana kalırsa daha erkeksi gösterir.birde tüylerini kesme sakalın daha çabuk uzar.

Senin sakalların çıktı mı ? bide bir şey sorucam sakallarım çıkarsa ne yapayım ? jiletle kesiyim mi ?

V/RS

V/RS

Üye
bendede tam tersi daha bıyık bile yeni yeni telleniye 18 yaşımda olmama rağmen :D

M3T1N2

Üye
    Konu Sahibi
Genlerden kaynaklanıyor, normal bir durum. Kafaya takılacak bir şey değil. 8 sınıf öğrencisisin, böyle şeyleri kafana takmak yerine SBS'ye odaklanmanı tavsiye ederim ayrıca.

SBSyi hatırlatma.saydın iyiydi :ehe

----------Eklendi @ 20:47:36 ---------- Yazıldı @ 20:46:25 ----------

bendede tam tersi daha bıyık bile yeni yeni telleniye 18 yaşımda olmama rağmen :D

buda kötüymüş ya o kadar geç çıkmasını istemiyorum da 16 yaşında felan çıksa keşke.. :D

----------Eklendi @ 20:49:17 ---------- Yazıldı @ 20:47:36 ----------

Korkmana gerek yok. Aksine sevinmelisin :D hormonlarin iyi durumda :D

:d::d:

EFG_07

EFG_07

Üye
sakallarının bıyığının ve vücudunda kılların çıkması çok doğal kafaya takılacak hiç bir şey yok tam tersi hormonlarının düzgün çalıştığını gösterir

! AhmeT !

! AhmeT !

Üye
Evet genlerle ilgili utanmana gerek yok.Ben 8 e giderken jiletle traş oluyordum makine yetmiyordu bile :)

greenmile

greenmile

Üye
13-14 yaşında da sakal iyi değil ama ya :)

M3T1N2

Üye
    Konu Sahibi
yorumlarınız için teşekkürler de bacaklarımdaki ve vücudumda çıkmaya başlayan kıllar beni rahatsız ediyor. yazın şort,kapri giyemiyorum.
sınıftakilerin bacaklarında tüyler dışında kıl felan yok bende ise bayaa var..neyse yapcak bir şey yok.
:hmmm

----------Eklendi @ 21:17:53 ---------- Yazıldı @ 21:16:26 ----------

13-14 yaşında da sakal iyi değil ama ya :)

napalım abi ya bu kıllar söz dinlemiyor ki çıkıyor :ağlarım:

Silinen Üye 1703541

Silinen Üye 1703541

Kapalı Hesap
yorumlarınız için teşekkürler de bacaklarımdaki ve vücudumda çıkmaya başlayan kıllar beni rahatsız ediyor. yazın şort,kapri giyemiyorum. sınıftakilerin bacaklarında tüyler dışında kıl felan yok bende ise bayaa var..neyse yapcak bir şey yok. :hmmm
Doğal ol. Çok kafan da takma

Uruloki

Uruloki

Üye
ooo genç sen bunları düşünürsen ben ne yapayım her yerim kıl içinde utanmada gerek yok sanki tüm erkekler rekşamda ve ya podyumdaki erkekler gibi mi sanıyorsun şimdi açarım bira göbeğimi kıllı kıllı pozunu atarım konu kilitlenir o derece yani kafana takma

greenmile

greenmile

Üye
yorumlarınız için teşekkürler de bacaklarımdaki ve vücudumda çıkmaya başlayan kıllar beni rahatsız ediyor. yazın şort,kapri giyemiyorum.
sınıftakilerin bacaklarında tüyler dışında kıl felan yok bende ise bayaa var..neyse yapcak bir şey yok.
:hmmm

----------Eklendi @ 21:17:53 ---------- Yazıldı @ 21:16:26 ----------

napalım abi ya bu kıllar söz dinlemiyor ki çıkıyor :ağlarım:

makinayla girmeseydin iyi olurdu o yaştayken sonrasında başlar zaten ama takma öyle yada böyle çıkacaktı.Jiletle girmeni tavsiye etmem gittikçe sertleşmesin

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Arkadaşlar şu konuya bir açıklık getireyim jiletle alınınca sakallar daha gür veya erken çıkmaz. Herşey hormonlarla vücut yapısıyla alakalı. Zamanı gelince çıkar az veya çok tamamen vücudunuzla alakalı. Bu dediğim şey kanıtlanmış birşey eğer aksini iddia eden olursa.. kaç kişi üzerinde yapılmış olduğunu unuttum deneyin.. Bu insanlar daha ergenliğin başlarından itibaren koltuk altı kılları daha tüy iken sağ kolları jiletle sol kolları da makineyle alınmış. birkaç sene sonra bakıldığında kıl sayısında, kıl büyüklüğünde ve kılların uzama sürelerinde hiçbir farkın olmadığı ortaya çıkmıştır..

Özetle jiletle kesmenin bir zararı yoktur.

M3T1N2

Üye
    Konu Sahibi
peki makasın zararı varmı yani kılı kısaltınca tekrar uzarmı ? veya daha sert çıkar mı ?

gora"

gora"

Üye
kardeşim utanmana gerek yok ki koca adamaların göbek deliğinde bile kıl var denize gidiyolar sen mi gidemicen

mangdaşire

mangdaşire

Üye
Senin sakalların çıktı mı ? bide bir şey sorucam sakallarım çıkarsa ne yapayım ? jiletle kesiyim mi ?
16 yaşındayım ve yeni yeni çıkmaya başlıyor.sakalların tam anlamıyla gür olarak çıkarsa jiletle kes.ama bacaklarını göbek bölgeni falan jiletle kesme daha çok uzar.8. sınıftaysan bunlar normal şeyler.

SHS

SHS

Üye
hormonal birşey ama kestikçe daha çok uzar:oke: