OmegA™ v4.6 Ultimate Final C6v40 Port 5800 | 5230 | 5530 | X6

Sponsorlu Bağlantılar

de_la_vega_66

de_la_vega_66

Üye
Şarkılarını Music klasörüne attın mı? Attıysan şu yolu takip et: Menü/Ayarlar/Tercihler/Genel/Kişiselleştir/Zil Sesi/Şarkılar/Tüm Şarkılar/
aynen dediğini yaptım hafıza kartında music klasöründe hepsi ve dediğin gibi tercihler den tüm şarkılara baktım ama veri yok diyor :S

aynı sorun bende de var. ben şu şekilde çözdüm. Galeriden şarkıyı buldum. seçenekler/sesi kullan/zil sesi olarak ata diyerek hangi tercihte kullanacağımı seçtim. ama gerçekten büyük bir sorun. bence çözülmesi gerekir.

Aleksandar

Aleksandar

Üye
aynı "sorun" bende de var ama bu kadar abartılacak birşey değil. Müziklerden girip zil sesi olarak atayınca ne farkediyo.

serkan0188

Üye
evet bu şekilde zil sesini çözebiliyorsun da örneğin mesaj sesini veya alarm sesini değiştirmek istediğinde yeniden sorun oluyor

de_la_vega_66

de_la_vega_66

Üye
her zil sesi yada msj sesi değiştirmek istediğimizde galeriden gidip zil sesi olarak ata diyerek değiştirmek "benim için" önemli bir sorun.. her seferinde 2 iş yapmış oluyoruz..düzeltilmesini talep ediyorum =) bir de radio ve müzik çalar simgeleri kaldırılmış dolayısıyla ev ekranındaki kısayollara ekleyemiyoruz =/

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
aynen dediğini yaptım hafıza kartında music klasöründe hepsi ve dediğin gibi tercihler den tüm şarkılara baktım ama veri yok diyor :S

CFW tam kurulmamış olabilir. Baştan hafıza kartına format atarak cfw yi flashla ve ondan sonra dene.

Müzik çalarda problem oluyor arada. Müzik çalar widgeta girip şimdi çalınıyora girebiliyoruz ama geriye basında şarkı listesi değil de anasayfaya atıyor.
Müzik çalar menüsündeki son iki program yok
Galeride 3D resim gösterici çalışmıyor
Mobil Facebook'a girişte şifre yazarken klavyede sayı bölümüne geçtikten sonra yazı bölümüne geçiş yapamıyoruz

Müzik çalar ve galerideki eksik bileşenler için konudaki "Zorunlu bileşenler" i indirip yükleyebilirsin.

Mobil facebook sorununu yaşayan biri yanıtlarsa iyi olur.

Rambo zaten sana güvenim tam merak etme ben flash yapamam diye çekindim telefoncu bi abimden yardım istedim yaparız sen getir dedi. Şu an orijinal 32.0.002 X6 yazılımı kullanıyorum. Senin CFW'yi kurarsam demek gitmeyecek garanti :D

Yok garanti desteklemeyen bir üst versiyonu yüklersen gider. O da sadece 5230 ve 5800 da mevcut.

ustam ben denedim bende de arada sırada sorun çıkıyo genel bir sorun galiba

----------Eklendi @ 18:27:52 ---------- Yazıldı @ 18:21:59 ----------

ustam bu arada iki günlük kullanmanın sonucu: MUHTEŞEM :) ya daha hiç bi sorun çıkarmadı hele internet tarayıcısı çok güzel ya face nin gerçek sayfasında hiç bir sıkıntı çıkarmıyo daha önce kullandığım bütün fw lerde hata oluyordu bunda hiç sorun olmadı :) gerçekten çok güzel bir fw olmuş ellerine sağlık :)

Tekrar terkar teşekkürler. Güle güle kullan. Dayımın 5800'ınada nihayet nasip oldu yükleyebildim. Dayımda çok beğendi.

Furkan hocam. ışıklar eskisine göre daha iyi. yine bi iki sıkıntı var ama daha da flash atamayacağım. ama benden sonraki arkadaşlar bu sorunu yaşarlarsa diye durumu anlatayım. telefonun ilk açılışında kırmızı tuş yanmıyor. ilk tuş kilitlenmesinden sonra yanıyor. menü tuşuyla kilidi açma ekranını açtığımızda yeşil tuş yanmıyor. kilidi açınca yanıyor. ben artık sıkıntı yapmıyorum. ilk açılış önemli değil zaten bi kere kitleyince gidiyor. menü tuşuyla kilit açmayıysa pek kullanmıyorum. emeklerin için teşekkürler. Allah senden razı olsun. kolay gelsin

Allah razı olsun güvencen için. Elimde bir tane 5530 olursa 100 defa flashlardım ama ne yapar eder sorunu çözerdim. Bu konuda gerçekten üzgünüm. OmegA'yı 5530 gibi elimde olmayan telefonlar için niye çıkartıyorsun dersen; amacım forumda desteği ve CFW sayısı çok az olan telefonlar içinde versiyon çıkarabilmek ve elimden geldiğince herkese yardımcı olabilmekti. Zaten beğenmeyen olursa eski versiyona rahatlıkla dönebiliyor. Güle güle kullan.

furkan dostum bende bu sorunu yaşadım ama takmadım kafaya vazgeçtim ama nasıl hallettim hatırlamıyorum :hmmm

ayrıca üni kaydı için yoktum konua biraz fransız kaldım:naughty:

Bende üniversite kaydı ve diğer işlemler için uğraşıyorum ara ara foruma gün boyu uğrayamıyorum. Sorun değil :)

mükemmel olmuş usta ellenine sağlık ama 5530 da şarjda ve tuşlar kilitliyken beyaza bastığımızda yalnız kırmızı yanıyo... çook sorun değil nunlock kullanıyorum bu hatayı gideriyo ama yinede belirtmek istedim:yuru

nUnlock hatayı gideriyormuş. Çok teşekkür ederim, konuya bu mesajını alıntılayıp, 5530 kullanıcıları için tuş ışıkları hakkında duyuru yazacağım. Bilgilendirdiğin için çok sağol.

arkadaşım radyo donuyor bilgine
bu sistemler arasında radyosu çalışan bi cfw bulamadım
bence radyosu donmayan yapabilseniz olmayan bişey yapmış olursunuz.

Radyo hakkında ilk sorun raporu alışım :) Eğer NokiaFirmwareEditor kullanmayı biliyorsanız Radyo RDS Fix modu (forumda varsa) deneyebilirsiniz. Ayrıca radyonun donması radyo şebeklerinden kaynaklanabilir...

aynı sorun bende de var. ben şu şekilde çözdüm. Galeriden şarkıyı buldum. seçenekler/sesi kullan/zil sesi olarak ata diyerek hangi tercihte kullanacağımı seçtim. ama gerçekten büyük bir sorun. bence çözülmesi gerekir.

Bu hatayı araştırmam lazım. Sorunu çözmek için yapabilirsem yama yayınlarım. Fakat CFW lerdeki "klavyedeki silme tuşunu basılı tuttuğumuzda kendiliğinden silmemesi" gibi bir sorunsa maalesef ki çözümü yok demektir :S .

her zil sesi yada msj sesi değiştirmek istediğimizde galeriden gidip zil sesi olarak ata diyerek değiştirmek "benim için" önemli bir sorun.. her seferinde 2 iş yapmış oluyoruz..düzeltilmesini talep ediyorum =) bir de radio ve müzik çalar simgeleri kaldırılmış dolayısıyla ev ekranındaki kısayollara ekleyemiyoruz =/

Peki, bu sorunu araştırıp en kısa sürede çözüme kavuşturacağım Allah'ın izniyle. Radyo/Müzik uygulamaları için şunu dene:

Müzik çalar ve galerideki eksik bileşenler için konudaki "Zorunlu bileşenler" i indirip yükleyebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: bertek
bandobras

bandobras

Üye
Ben yükledim halen daha deniyorum x6 için ama gerçekten şuana kadar çok beğendim ellerine sağlık..

bekiy

Üye
SLM.
Yükleme sonrası telefonu güncelle dediğimde 52.0.007 sürümüne güncelleyin çıkıyor.
ben zaten 52.0.101 indirmiştim.
*#0000# ile baktığımda yazılım sürümü V40.0.021 yazıyor.
eksik bişey mi var acaba.

telefonum 5800

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yamalardan "Nokia 5800 sahipleri için versiyon düzeltme yaması"nı kullan.

bekiy

Üye
slm.
eline sağlık rambo. halletim. sayende nfe de öğrendik.
tşk.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
slm.
eline sağlık rambo. halletim. sayende nfe de öğrendik.
tşk.

Ne güzel :)

----------Eklendi @ 17:39:09 ---------- Yazıldı @ 17:04:45 ----------

OmegA v4.6 için ilk adımı attım. Uzun listelerde yaşanan "takılma"ları giderdim. Daha fazla ve kolay kolay düşmeyen RAM elde ettim. Bu ilk çalışmam sonuç verdiği için başka çalışmalarıma da hız veriyorum. OmegA v4.6 ile en azından "kendi telefonumdan" yaşadığım soru(n)ları gidermeye çalışacağım. Yeni versiyon daha çok görsellik getirecek. Sizlerin rapor ettiği hatalarıda gidermeye çalışacağım.

----------Eklendi @ 18:09:29 ---------- Yazıldı @ 17:39:09 ----------

Hata raporu aldığım noktalar:

- 5800 ve diğer cihazlarda v40 versiyonu yüzünden güncelleme sorunları yaşanıyor.
- Zil tonu tercihlerden ayarlanamıyor.
- Nokia 5530'da tuş ışıkları sorunu var (nUnlock sorunu gideriyormuş).
- Radyo donuyor.
- Orjinal tarayıcıda facebook ta "Yerini bildir" sekmesi çıkmıyor.
- Orjinal Nokia N8 teması eklenecek.
- T9 düzeltilecek.
- Wireless kaydı yapılamıyor.

Bunları düzeltmeye çalışacağım. Ayrıca yeni versiyonda yamalarda yüklü gelecek. Yeni versiyon için çok fazla uğraş vereceğim. Özellikle kendi yapımım modların sayısını arttırmaya çalışacağım. En sonunda nihayi v4.6 çıkacak.

Buhara15

Üye
kardeş acil bir konuda yardımın gerekli :( bir arkadaşımın telefonuna v52.00.101 yükledim şimdi telefonuna acil bir şekilde orjinal hale getirmesi gerekiyor alacak adam öyle istiyor ne yapmamız gerek çocuk 2 gündür bekliyor ne servise götürmüş yazılm atmışlar telefon bir daha açılmamış gözünü seveyim adım adım ne yapmam gerekiyor sen biliyorsun bu işleri yardımın gerekli :(

BonesTTeR

Üye
CFW çok güzel gerçekten eline sağlık fakat artık ekran yan yatmıyor Araçlar'da ki sensör aç kapat bölümünden AÇIK yaptım fakat bi değişiklik yok ?

saw58

Üye
cfw yeni yükledim tl 5800 hat vodafone internetten vodafone.live tam olarak desteklemiyor. Sayfayı eksik gosteriyor.lutfen yardım.

fatihveyusuf

Üye
ya sunu n97 de uyarlar mısın. N 97 cok yavas.

gülengin

Üye
harika bişi kurdum kullanıyorum,emeğine sağlık.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
kardeş acil bir konuda yardımın gerekli :( bir arkadaşımın telefonuna v52.00.101 yükledim şimdi telefonuna acil bir şekilde orjinal hale getirmesi gerekiyor alacak adam öyle istiyor ne yapmamız gerek çocuk 2 gündür bekliyor ne servise götürmüş yazılm atmışlar telefon bir daha açılmamış gözünü seveyim adım adım ne yapmam gerekiyor sen biliyorsun bu işleri yardımın gerekli :(

Forumdaki Orjinal FW bölümündeki konuları incele. 101 li versiyona telefonlarını yükseltenler, 101 çekirdeğini kullanarak orjinale dönebiliyorlar. İlgili konularda herşey adım adım yazmaktadır :oke:

CFW çok güzel gerçekten eline sağlık fakat artık ekran yan yatmıyor Araçlar'da ki sensör aç kapat bölümünden AÇIK yaptım fakat bi değişiklik yok ?

Sensör Çalıştırma yamasını yükle ya da OmegA v4.6 nın çıkmasını bekle.

cfw yeni yükledim tl 5800 hat vodafone internetten vodafone.live tam olarak desteklemiyor. Sayfayı eksik gosteriyor.lutfen yardım.

Destekliyor. Senin cihazda yanlış birşeyler var. Eksik/hatalı kurulum yapmış olabilirsin.

ya sunu n97 de uyarlar mısın. N 97 cok yavas.

N97, şuanki portlardan çok daha farklı. O yüzden uyarlayamam :( Çok üzgünüm.

harika bişi kurdum kullanıyorum,emeğine sağlık.

Güle güle kullan.

ak42

ak42

Üye
ben cok begendım bunu ama guvenlık kodu belırlemedım simdi güvenlik kodu koymak istiyorum telefona 12345 olması lazım ama kod hatası veriyor :-) önceden farklı bi güvenlik kodu mu var

stoch94

Üye
yüklerken winscard.dll hatası alıyorum acil yardımedin

-_yusuf_-

Üye
telim:5530 her şeyi yaptım yazılım atıldı ama telefonun arama tuşu olan yeşil tuşun ışığı yanmıyor arama yapılıyor ama ışık yanmıyor öbür tuşlarda sıkıntı yok...

By_Casparov

By_Casparov

Üye
dostum tel şarj oluyo dolunca tekrar yükleyecem önceki yüklemmde sensörler çalışmıyordu bu sefer yamayı da yükleip deneycem... bilgi weririm yükleyince :oke:

Üst Alt