OmegA™ v4.6 Ultimate Final C6v40 Port 5800 | 5230 | 5530 | X6

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Tamam şimdi oldu.

Eskisi gibi tema kuracaksın hiçbir değişiklik yok.

• Beğen
Tepkiler: fashionchief

bjk190319033

Üye

Nasıl bir soru bu? Açıklarsan daha mantıklı olur.

5800 kullanıyorum şu an orjinal, temalari direk telefona bluetoothla direk atip kuruyordum. Bunda nasıl olcak c6 temalarınımi indirip kurcam telefona yoksa yine ayrı bir programlami telefona atcam ? Umarim açık konuşmuşumdur :D

djkeles

djkeles

Üye
5800 ı orjinal sürümü ile tv ye baglayabılıyordum ama şimdi bu fw de ve dıger fw lerde detv ye baglayınca olmuyor nedeni nedir veya cözümü varmıdır bi yardım ederseniz sevinirim.

sphynx33

Üye
5230 kullanıcısıyım CFW yi yukledim ancak ovimaps 3.06, rompatcher 3.1+ ve hatırlamadıgım bi kac program kurmaya calısırke hata veriyor. Dahili bileşen yada uyumsuz gibi. Bu Cfw hackli sanırım ve yazılım kurarken sorun yaratmaması gerekir diye biliyorum. Dahili gelen rompatcher all patches> apply secenegi var ama bunu secince hic bir tepki vermiyor. Yani c2z gibi secenekler yok. Ovi suitee bagladıgım zaman da ovi maps guncellemelerinde hata veriyor. Eger bunlar bug ise rapor olsun degilde benim cehaletimse yardım lütfen.

Tamam hallettim format atarken hafıza kartını cihazda tutmak gerekiyor sanırım, bu sekilde format atınca düzeldi bütün sorunlar...

yunus4366

Üye
nokia c7 de diğer ev ekranlarına da kısa yollar atılabiliyor. acaba c7 fw si yapılabilir mi acaba, önemli olan 2.ev ekranının kullanılabilmesi...

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
5230 kullanıcısıyım CFW yi yukledim ancak ovimaps 3.06, rompatcher 3.1+ ve hatırlamadıgım bi kac program kurmaya calısırke hata veriyor. Dahili bileşen yada uyumsuz gibi. Bu Cfw hackli sanırım ve yazılım kurarken sorun yaratmaması gerekir diye biliyorum. Dahili gelen rompatcher all patches> apply secenegi var ama bunu secince hic bir tepki vermiyor. Yani c2z gibi secenekler yok. Ovi suitee bagladıgım zaman da ovi maps guncellemelerinde hata veriyor. Eger bunlar bug ise rapor olsun degilde benim cehaletimse yardım lütfen.

Tamam hallettim format atarken hafıza kartını cihazda tutmak gerekiyor sanırım, bu sekilde format atınca düzeldi bütün sorunlar...

Bahsettiğin bileşenler yüklü olduğundan hata veriyor. OmegA CFW'sinde sorun olmasın diye ekstra program gömmedim (gömülmesi zorunlu bileşenler hariç). Onun dışındaki sorunlar çözülmüş. Güle güle kullan.

nokia c7 de diğer ev ekranlarına da kısa yollar atılabiliyor. acaba c7 fw si yapılabilir mi acaba, önemli olan 2.ev ekranının kullanılabilmesi...

C7 -> Symbian S^3 demektir. Sen bana S^3'ü portla demek istedin galiba ben mi yanlış anladım :) S^3'ün S60v5'e portlanması imkansızdır ve sadece benzetilebilir. Bende S^3'ün portlanmasını istiyorum ama olmuyor maalesef. Ancak C6 işletim sistemide güzel hiç yoktan.

bjk190319033

Üye
Bu yamalar ile CFW'yi istediğiniz ölçüde geliştirebilir, hataları düzeltebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yamaları indirdikten sonra arşivlerin içerisindeki (sys, system vs.) sistem klasörlerini Rofs2 dosyasına NFE ile atıp flashlayacaksınız. demişin ama NFE nin ne oldugunu anlamadım. Bu konularda yeniyim kusura bakmayın :D

Com1ng

Com1ng

Üye
sfw yükledim gayet hızlı ve stabil ancak Wifi ile Internete Bağlanamıyorum. Lütfen yardım edin.
şu sorunu çözsem başka birşey istemiyorum sinir bozucu çok.

Modem hemen yanımda ağı görüyor şifreyi yazıyorum. Yazdıktan sonra biraz bekliyor ve wlan ağı bulunamadı diyor. Nasıl çözebilirim.

Samsung Corby ile sorunsuz bağlanabiliyorum ama 5800 ile olmadı.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
NFE'yi bilmiyorsan forumda biraz araştır. NFE için bir sürü başlık var forumda. Ayrıca sana ve senin gibi üyelere iyilik amaçlı kısaca anlatayım:

NFE, açılımı NokiaFirmwareEditor'dür. Bununla Rofs2 dosyalarını düzenleyebilirsiniz.

Bir Rofs2'yi düzenlemek için NFE penceresi açıkken, sol sütununa Rofs2 dosyasını sürükleyip bırakmanız ve açılma işleminin bitmesini beklemeniz gerekmektedir.

Modlar denilen hazır sistem ayarlarını (veya OmegA CFW yamalarını) sağ sütundaki gezgin penceresine sürükleyip bırakmalısınız. Yalnız sürükleyip-bırakırken aynı isimli klasör vs. olmasına dikkat etmelisiniz.

Gerekli düzenlemeler bitince NFE penceresindeki butonlardan Repack'e tıklayın.

Düzenlediğiniz Rofs2 dosyasının hemen yanında bir tane daha _Rebuilt uzantılı dosya oluşmuş olacaktır. Bu _Rebuilt uzantılı dosya sizin düzenlemelerinizi içerir, eski Rofs2 ise hiçbir değişikliğe uğramamıştır.

_Rebuilt uzantılı dosyayı flashlama işleminde kullanırken, flashlamadan önce _Rebuilt uzantısını silin. Daha sonra flashlayın.

Not: Bu açıklamayı konuya da ekledim.

----------Eklendi @ 16:20:05 ---------- Yazıldı @ 16:17:26 ----------

sfw yükledim gayet hızlı ve stabil ancak Wifi ile Internete Bağlanamıyorum. Lütfen yardım edin.
şu sorunu çözsem başka birşey istemiyorum sinir bozucu çok.

Modem hemen yanımda ağı görüyor şifreyi yazıyorum. Yazdıktan sonra biraz bekliyor ve wlan ağı bulunamadı diyor. Nasıl çözebilirim.

Samsung Corby ile sorunsuz bağlanabiliyorum ama 5800 ile olmadı.

Eksik veya hatalı flashlamış olabilirsin. Tekrar ve konuyu iyice okuyarak flashla.

Böyle dememin sebebi; daha önce böyle bir hata raporu almadığım içindir.

Aleksandar

Aleksandar

Üye
kardeşim uzun bi süredir uğrayamadım konuya uzak kaldım :) O Kadar zaman geçti hala sorunsuz devam ediyo ve hiçbir bölümde sorun almıyorum , birtek çekilen fotoğrafı silmeye kalktığımızda aldığımız kamera kullanlıyor hatası ki o da 3sn bekleyince düzeliyor. Ayıca attığım müzikleride music player kendisi buluyo yani actıgımda ayriyeten kutuphaneyi yenileme olayı yok super :D tek sorun ki C6 ların en berbat sorunu şarj olayı, mesela online oyun oynuyorum telefonda, 2 saat sürekli oynamada şarj küt :D umarım bunada bi çözüm bulunur kısa zamanda. saygılar

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
kardeşim uzun bi süredir uğrayamadım konuya uzak kaldım :) O Kadar zaman geçti hala sorunsuz devam ediyo ve hiçbir bölümde sorun almıyorum , birtek çekilen fotoğrafı silmeye kalktığımızda aldığımız kamera kullanlıyor hatası ki o da 3sn bekleyince düzeliyor. Ayıca attığım müzikleride music player kendisi buluyo yani actıgımda ayriyeten kutuphaneyi yenileme olayı yok super :D tek sorun ki C6 ların en berbat sorunu şarj olayı, mesela online oyun oynuyorum telefonda, 2 saat sürekli oynamada şarj küt :D umarım bunada bi çözüm bulunur kısa zamanda. saygılar

Ben EFSANE CFW falan demedim, dinamik CFW dedim. Ben hatalarını kabul edebiliyorum çünkü CFW yi ben sıfırdan yazmıyorum sadece modluyorum :) . Eleştiri ve hata kabul ettiğim için CFW sorunsuz hale geldi. Bunda sizlerin payı çok büyük. Telefonda aylarca uğraşıp bir CFW çıkarıpta çıkan hatalar karşısında pes etmek yerine, sizlerinde test etmesine olanak sağladım. Sizler sayesinde bütün hataları giderebildim. Geriye yine ufak tefek can sıkmayan, kronik olmayan hatalar kaldı.

Sana şarj sorunu için pil modlarını kullanmanı tavsiye ederim. OmegA ile bütün pil modları uyumludur. Yani Rofs'a atıp flashladığında sorun çıkarmaz. Ama flash gerekiyor bak :D

Aleksandar

Aleksandar

Üye
Kaderin kötü bi cilvesidir ki bu pazartesi Xperia X10'a geçiyorum :D ama bu telefondan kopmuycam, ya ben o pil modu gömülü sandıydım o yüzden ellememiştim. O zaman onuda eklerim + bir kaç bişey daha paylaşmışsın onlarıda eklerim renk katar. Baba'nın da dediği gibi hatasız kul olmaz, hatasız cfw hiç olmaz, asıl biz sana cfw yapıp yüklettirip kaçmadığın için, herdaim bu işin peşinde, kullanıcılarının yanında olduğun için teşekkür ederiz. Başarılarının arkası kesilmez inşallah. Bu forumun sen ve senin gibi adamlara ihtiyacı var.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Pil modu var ama içinde işlemci modları filanda var. Yani yarısı pil modu yarısı işlemci modu olacak şekilde. Ben bu haliyle 3 gün şarj etmeden pasif olarak kullanabildim telefonu. En sonunda "vay be demekki orjinalinde olduğu gibi telefonla uğraşmasan şarjıda kendiliğinden aniden bitmiyor" dedim. Sen pil modlarını kullanarak telefonu sadece pil modlu haliyle kullanabilirsin.

Desteğin için bir kez daha teşekkür ediyorum. Demekki benim bu foruma bu forumunda benim gibi üyelere ihtiyacı var. Bunu farketmek ve farkettirmek güzel :)

• Beğen
Tepkiler: Aleksandar
Aleksandar

Aleksandar

Üye
Aynen pasif modda bendede 3 gün gidiyo ama müzik dinledin, internete girdin 3-4 saat en fazla gidiyo. Oyun oynadın 2-2.5 saat gidiyo. E zaten oyun amaçlı üretilen Sony PSP lerin şarjı bile 3.5 saat falan gidiyo. Bu durumda müzik telefonu olan 5800'a haksızlık etmemek gerekir. Neyse ben bu pil modlarını falan yükleyeyim bari sana da kolay gelsin kardeşim, iyi çalışmalar :tşk:

kendir

kendir

Üye
jaf senin verdiğin dosyaları görmüyor

buyukkaptan90

Üye
S.a emeğine sağlık usta ama bende sorun var senin cfwyi flashlerken Yüklemenin son kısımlarında telefonun ekranı renkten renge giriyor ve program telefon yanıt vermiyor hatası veriyor. Bi türlü snn cfw yi yükleyemedim en sonunda farklı bir cfw yükledim ama seninkini kullanmak istiyrom?. :) Bu sorun neden olur ki?

PuGatorY

PuGatorY

Üye
dostum eline sağlık güzel olmuş teşekkür ederim profilde yaşıt gözüküyoz inşallah eleştiri kaldırırsın yoksa kusura bakma hemen silerim:oke:

orijinal yazılımdan bıkmış biri olarak şu ana kadar sırasıyla 4 cfw kullandım

1-Symbian^3 TURBO! V6.1 C6v20[v52]Hızlı & Stabil & Sorunsuz(05.04.2011)By UnderTaker:hmmm
2-11.08.2011]SUNRISE V3.2 RTL 5800 için C6V40 CFW |DAHA İYİSİ YOK|EFSANE CFW!:vur:vur:vur:kotu::kotu::kotu:
3-~VEGA~ By Openstar RM-356 OFW 5800 v52.0.007 (YAYINDA):ehe:yuru
4- [Tamamlandı] OmegA™ v4.5 Final C6v40 Port 5800√ | 5230√ | 5530√ | X6√ "Orjinal Türk Yapımı":alkis:alkis:oke:

geleyim görüşlerime

1-açılış filan güzel olmuş değişiklik iyidir:good:

2-telefonu açtığımda yan dönmedi yok bozdum dedim ama ayar vermişsin çözdüm(bana telefon yan çok lazım oluyo ondan):P:

3-ram max. 50 mb. oldu daha iyilerine gördüm:good: (opera mobile kullanan biri olarak çok işime yarıyordu):bilmm

4-resimlere baktığımda iconlar hoş durmuyodu ama telefonda güzel duruyo(ama bu tür iconlar hoşuma gitmiyor):pro:

5-efektsiz bi telefon olmaz efekt teefona hava katıyo olmalıydı(benim düşüncem):aha:

6-smile'ler güzel olmuş aradığım bişeydi ve hoşuma gitti:aha:

sonuç olarak;

sunrise nin berbat ötesi hatalı, sorunlu o kadar övdüğüyle bahsettiği cfw ye 1000 ceker.(h)

ama; güzel dostum ram malesef işimi görmüyo opera bildiğiniz gibi süper ram tüketiyor:off:

en iyi rami vega da gördüm ve inanamadım 70 mb:aha: ve süper işimi görüyor:oke:

ve cfw en güzel olmuş sorunsuz ama dostum yok ben eleştiri sevmem özür diler mesajımı silerim:good:

:tşk::tşk::tşk::tşk::tşk::tşk::tşk:

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
jaf senin verdiğin dosyaları görmüyor

Dosyaları doğru yerlere attın mı? Mesela Windows 7 64 Bit Kullanıyorsan Program Files değilde Program Files (x86) olacak.

S.a emeğine sağlık usta ama bende sorun var senin cfwyi flashlerken Yüklemenin son kısımlarında telefonun ekranı renkten renge giriyor ve program telefon yanıt vermiyor hatası veriyor. Bi türlü snn cfw yi yükleyemedim en sonunda farklı bir cfw yükledim ama seninkini kullanmak istiyrom?. Bu sorun neden olur ki?

Sanırım JAF ya da USB sorunun var. Tekrar başka USB portlarını kullanarak flashlamayı dene bakalım.

@PuGatorY: Eleştiri konusunda ne düşündüğümü merak ediyorsan şu mesaja bakabilirsin:

5530 kullanıcıları şuana kadar "kullandığını" dahi yazmadığından ve elimde 5530 telefonu olmadığından OmegA CFW si 5530'da nasıl duruyor diye bakma imkânımda bulunmadığından test ve hata raporu almadım. Bana 1 değil 10 sayfa hata yazsan düzeltmek için elimden geleni yaparım.

Tekrar özetlersek; eleştiri yaparak CFW yi en iyi hallere taşıyan yine sizlersiniz. Mutlaka eleştiri/hata/eksik rapor etmelisiniz. Ben asla çekinmem. Benim görevim bu.

Gelelim sorularına:

1- Açılış arkaplan resmini kendim yaptım, hiçbiryerde yok. Bir ara Windows arkaplanına verdiğim resim hoşuma gidince telefona ekledim.
2- 4 telefon için ayrı ayrı OmegA çıkardığım için bazı ayarlar diğer telefonlarda çalışmayabiliyor. Bunlar için formatsız yüklenebilen yamalar hazırlıyorum. Seninde işine yaramış. Sevindim.
3- Vega bir OFW Editidir. Yani 5800'ın orjinal yazılımı düzenlenmiş halidir. Bende OmegA OFW Edit'de 78 MB Ram görmüştüm. Fakat buradaki OmegA bir C6 işletim sistemi portudur ve RAM oranı biraz daha düşüktür. Bu sorun tüm C6 portlarında mevcuttur ve bence bu bir sorun değil, işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. Normalde 256 MB RAM'imiz olsa asla sorun olmayacaktı.
4- Anna ikonlarını artık Anna/Belle işletim sistemlerinde, yeni Nokia modellerinde görmeye alışacağımız için bu bir ön hazırlık . Ayrıca Anna ikonları bir çok görsel güzelliğide beraberinde getiriyor (ikonlar dışındakini bahsediyorum).
5- Telefonun efektlerini kendin açıyorsun. Telefon efektsiz daha fazla RAM ve hız kazanıyor diye varsayılan olarak açmadım.
6- N8'deki gülücükleri kullandım. Gerçekten güzel.

Opera aslında çok güzel bir tarayıcı ama yinede sanki biraz abartılmış gibi geliyor bana. Opera belki 12. versiyon ile RAM sorununu kökten halleder. Varsayılan tarayıcı kullanmanı tavsiye ederim. Ya da ilerde çıkaracağım RAM, Pil, İşlemci yamalarından istediğini yükleyerek biraz daha telefonu rahatlatabilirsin.

Varsa başka isteğin vs. mutlaka bildir.

PuGatorY

PuGatorY

Üye
sunrise isimli kişiyi eleştirdiğimde başıma gelmeyen kalmadı ondan ötürü ön yargılı yaklaşıyorum teşekkür ederim olgunluğun için ama sorun yok güzel olmuş genel olarak beğendim de ben 0.101 i yükledim vega 0.007 idi o yüzden eskiye dönüş yapamadım verdiğin yamaları kullandım V 52.0.007 oldu ama vega yı kabul etmedi sorun değil benim için kullanırım bunu yeter ki orjinal yazılım olmasın bide orjinalden geçmeyi denedim bu sefer de phonex programı çalışmadı öyle kaldım yani ama memnunum orjinal yazılıma benzemyor:)

hata bendeymiş efektleri açmamamışım:) kusura bakma:oke:

bide şu dahili tarayıcının ismi ne güzele benziyo da:))))))

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Web Browser 7.3, Anna tarayıcısı orjinal yani.

Üst Alt