Türkler neden Facebook'u seviyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
qirL1903

qirL1903

Üye
    Konu Sahibi
Türkler neden Facebook'u seviyor?
Webrazzi Summit'te konuşan Facebook Uluslararası İş Geliştirme direktörü Christian Hernandez, Facebook'un Türkiye'deki popülaritesinin nedenini tahmin etti.

İnternet ve teknoloji profesyonellerini buluşturan Webrazzi Summit'e Facebook Uluslararası İş Geliştirmeden sorumlu üst düzey yöneticisi Christian Hernandez Gallardo, ana konuşmacı olarak katıldı ve Türklerin Facebook kullanımına ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu. Gallardo'ya göre Türkler Facebook'u seviyor, "çünkü paylaşmayı seven, sıcak insanlar”.

Aylardır merakla beklenen “Dijital Ekonomi ve Sosyal Medya” temalı Webrazzi Summit'te konuşma yapan Christian Hernandez Gallardo Türklerin Facebook'ta dünya dördüncüsü olmasının bir nedeninin de geçmişten gelen kahve ve muhabbet kültürü olabileceğini söyledi.

Gallardo, “Dünya geneline baktığımızda Facebook'taki arkadaş sayısı 130. Ancak Türklerin arkadaş ortalamaları bu sayının üzerinde. Türkler arkadaşlık bağları güçlü insanlar” açıklamasında bulundu.

Markaların Facebook istatistikleri konusunda verdiği bilgilerle büyük ilgi toplayan Facebakers şirketinin kurucu ortağı Jan Rezab da Webrazzi Summit'te, Facebook üzerinde küresel ve yerel başarılar kazanan kampanyalar yaratmanın sırrını anlattığı bir konuşma yaptı.

Rezab, diğer Avrupa ülkelerinden farklı olarak Türklerin Facebook'ta en yoğun olduğu saatin 20:00-21:00 arası olduğunu belirtti.

• Beğen
Tepkiler: xx_anqeL** ve jejep

PhyscoDevil

PhyscoDevil

Üye
yapacak baska bi isleri olmadıkları icin.Cok arkadası olup millete hava atmak icin

backspace11

backspace11

Üye
Facebook ta 3 tane selam bile vermedigim 5 arkadasim var sade 1-i amca oglum baska kiseyi tanimam

MaxiCep 4 arkadasim var.

dufy85

dufy85

Üye
facebook sosyal yönümüzü daha iyi ifade etmemizi sağladığı için bu duruma geldi Türkiyede ;)

bay_isimsiz

Üye
Başlık yanlış!
Zira TÜRKİYE facebook'u sevmiyor, TÜRKİYE sosyal paylaşım sitelerini seviyor... Lakin dünya çapında durum değerlendirilmesi yapıldığında en büyük olarak kabul edilen facebook ve twiteer kabul edildiği için, keza twiteer türkçeleşmesi facebooktan daha geç olduğu için genellikle facebook daha çok tercih ediliyor...

Tabi bunun yanında gençlerin, aşk merakı, sevgili bulma dertleri, arkadaş oluşturma gibi düşünceleri popülerliği arttırıyor...

Bugün facebookt'an daha gelişmiş ve kullanımı daha kolay bir sosyal çöküş sitesi çıksın bizim milletimiz yine akın eder.

Zira ben o tür sitelere sosyal ÇÖKÜŞ sitesi diyorum.

Saygılar.

hoss

hoss

Üye
özellikle kızlar çok kullanıyor türkiye de facebooku , üniversite de okuyorum tenüfüs araları bütün kızlar bilgisayar odasına doluşuyor ve girdikleri tek site facebook , kimisi derse bile girmiyor face book ta takılmak için ,yazık bu gençliğin haline , o bilgisayarları ders amaclı araştırma yapmak yerine facebook a girmek amaçlı kullanıyorlar ,

• Beğen
Tepkiler: qirL1903
backspace11

backspace11

Üye
MaxiCep harika facebook adi ustunde b*k :ehe:ehe

Flo Rida

Flo Rida

Üye
Face fasafiso be. Çok gereksiz. Ben sadece arkadaşlarla msn yerine muhabbete giriyom başkada bi b*k yaptığı yok ani. Maxi aqar hepsine.:yuru

pelın_

hıc sewemedım benya

'Enver'

'Enver'

Üye
facebooktan nefret ederim

Dampierre

Dampierre

Üye
ben 4 yıl önce falan üye oldum facebook a. 15 dakika falan arkadaşlarımı ekledim. Sonra çıktım. Sonraki gün girdim. Paylaşılan şeyleri görünce anında dondurdum hesabımı ve facebook kullanan herkese lanet okuyorum.

• Beğen
Tepkiler: 'Enver'
bboyQ7

bboyQ7

Üye
ben 4 yıl önce falan üye oldum facebook a. 15 dakika falan arkadaşlarımı ekledim. Sonra çıktım. Sonraki gün girdim. Paylaşılan şeyleri görünce anında dondurdum hesabımı ve facebook kullanan herkese lanet okuyorum.

Şu anda 700 milyon kişiyi karşına aldığını biliyomusun bunlara bende dahil olmak üzere ?

-Psygnosis-

-Psygnosis-

Üye
Size illa Facebook kullanın diyen yok. Twitter veya Hi5'de kullanabilirsiniz. Facebook sadece sanal olarak bir Sosyal paylaşım sitesi olduğu gibi diğer paylaşım siteleri de bunun içine girer. Ayrıca paylaşılan ne tür birşey olabilir ki, lanet okumaya kadar gelebiliyorsunuz. Eğer telif haklarına uymayan bir video veya resim var ise, zaten şikayet ettiğiniz zaman bu Facebook tarafından kaldırılır.

Facebook'ta eski arkadaşlarınızı ararsınız, bulursunuz ve sohbet edersiniz. Resim, video ve anılarınızı koyarsanız. Sadece bundan ibarettir.

buket2

buket2

Üye
bence her önüne geleni arkadaş olarak ekledikleri, ne kadar arkadaş sayısı o kadar popülarite olduğunu düşündükleri için ''sıcak kanlı ve arkadaş canlısı(!) '' gözüküyorlar.

----------Eklendi @ 18:41:45 ---------- Yazıldı @ 18:05:47 ----------

nie deli misin?

'Enver'

'Enver'

Üye
facebookdan nefret edenler vs forumda bile kendini facebookda zannedip facebookda başlık açar gibi başlık açmaya çekinmeyenler.

Masha

Masha

Üye
evet yapılacak bı ıs olmadıgı ıcın can sıkıntısından bırde arkadas edınmek ıcın sosyal paylasım sıtelerını tercıh edıyolar

jigsaw_54

Üye

arkadaş milletin hakkına girmeyi kabullenmiş düzgün kişilerle iletişim kursaymış gayet düzgün bir face sayfası olurdu bizim neden senin bahsettiğin gibi bi face profilimiz yok?arada kaynayanlar oluyor onları da silmek zor iş değil milyonlarca kişinin hakkına gireceğime silerim gerekiyorsa engellerim daha iyi...

ayrıca facebooku seviyorum can sıkıntısına birebir komedi sayfası fıkra sayfası vs kafa dağıtabiliyorsun sonra özellikle okey,tavla vs oyunlar da oynayabilirsin ama benim için en önemlisi sevdiğim insanı buldum ve niyetimiz de ciddi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...