n8'in işlemcisi çok mu kötü ?

Sponsorlu Bağlantılar

macocan

Üye
    Konu Sahibi
n8'in işlemcisi çok mu kötü ?
arkadaşlar gördüğüm çoğu yerde n8'in işlemcisinin yetmediği , bu yüzden telefonun çok yavaş olduğunu ve kullanıcının arzularını karşılamadığını söylüyorlar . Bu ne kadar doğrudur ?

futbol123

futbol123

Üye
hayır neden işlemci kötü olsunki 680mhz işlemci hızı var..

macocan

Üye
    Konu Sahibi
yani işlemci telefona yetmiyormuş , başlığa yanlış yazmışım pardon :ah

ibo_Star

ibo_Star

Üye
işlemci Yetersiz Kelimesi Bence Mantıklı
Symbian 4inch lik SonyEricsson Vivaz bile 720mhz işlemci Var.
Bu N8 deki Symbian Daha Yeni Vivaz dan öyleyse xp-Vista Hesabı işlemci En Az 1 GHZ olmalıydı
Kaeraya bakıp aa12 Megapixel telefon 1200 TL diye Alıp
Fazla Kurcalayıp 1 ay sonra neden yavasladı veya yavas kitlendi diye mesajlar çıkar forumda yakında

Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
kıritik bir durum desenize bende bayağı ümitlendim o telefona

ibo_Star

ibo_Star

Üye
Şimdi Gsm arena sitesine baktım
680 Mhz işlemci Symbian 3 yazılımlı
Para edecek Tek Yanı 12 Megapixel Kamerası
Yani Hızlı olması nerdeyse imkansız

Silinen Üye 737108

Silinen Üye 737108

Kapalı Hesap
Belki güncelleme ile overclock yapılabilir, bu sayede 800 mhz ya da 1 ghz gibi bir işlemcisi olabilir. 5800'a da güncelleme ile overclock yapılmıştı. N8'e hayli hayli yapılır bence.

ibo_Star

ibo_Star

Üye
Belki güncelleme ile overclock yapılabilir, bu sayede 800 mhz ya da 1 ghz gibi bir işlemcisi olabilir. 5800'a da güncelleme ile overclock yapılmıştı. N8'e hayli hayli yapılır bence.
Saka Gibi O Kadar yükseklere Uçamaz
330 mhz den 434 mhz ye Çıktı yani belli bi yüzde oranda yükseltilebiliyor iki katı yani yüzde yüz değil.
680 mhz den 700 veya 750 mhz Olabilir.
Ama Overlok Edilmiş işlemcili Telefon Uzun Süre Kullanmak Belli Anlamd Zararlı Riskli
Kendim 5800 ve 5230 Kullandım Ordan Biliyorum. Isınma-Bataryanın Çabuk Bitmesi
Hatta Zorlamadan Dolayı Isınma nedeniyle işlemci yada Anakart (board) yanması
Bu Saydıklarım KVK dn geçerken merak edip sorduğum Öğrendiğim Fabrikasal Problemler
Eee adamlar overlok etmeseler Symbian Bir Cihaz 330mhz de ancak galeri Açılabilirdi :-)
Overlok Sayes,nde b,rden fazla işlem yapabiliyor Muzik Artı Mesaj yazmak gibi
Ama overloksuz 720-800mhz olsaydı süper olurdu

zerhos458

zerhos458

Üye
1 ghz olması konusunda sizlere hak veriyorum fakat nokia N8i bir basamak olarak kullanmak istedi gibi gelior bana,yani meego işleim sistemine türkiye bazlı piyasalarda geçişde sertlikle yaşayabilir,oysa N900 avrupa pazarında hiçbirşey olmamış gibi piyasasını yaptı,galiba nokia türkiyede bu geçişi en az zararlı yapmak istiyorki gelen duyumlarda bu yönde.

ibo_Star

ibo_Star

Üye
Nokia Nedense Maliyeti Ucuza Getirtmek için Hep Eski yada Yavaş işlemci Kullanıyor
Mesela E71 Güzel ama 390 Mhz yani 5800 dan bile yavas
5800 işlemcisi 390 mhz Civarı Overlokla 400 Küsür ama ısınma Bataryanın bitmesini hesaba katmıyorlar

Bakın SonyEricsson Vivaz
Symbian Dokunmatik 4 inch Ekran 8 Megapixel Kamera 720 Mhz işlemci Var Overloksuz

SonyEricsson X10
Android Dokunmatik 4 inch kran 8 Megapixel Kamera 1 gHz işlemci Overloksuz

bozok6666

bozok6666

Üye
ben 5800 kullanıyorum nokia sağlam parça kullanıyor fakat yeterli kapasitete değil işlemci yavaş, kamera piksel yüksek ama bu pikselin hakkını veremiyor kablosuz ağ bulma yetersiz falan gidiyo nokia rakiplerine ayak uyduramıyor böyle giderse bedelini ağır ödeyecek nokia severnlerinde sabrıda parasıda biyere kadar aynı telefonların ismini değiştirip bir özelliğini yükselterek bu iş yürümez x6 ne farkı var n8 çok bi artısı yok

WebStyle

WebStyle

Üye
Peki bu nedir arkadaşlar bilgisi olan var mı?

Uruloki

Uruloki

Üye
Peki bu nedir arkadaşlar bilgisi olan var mı?<br />
<br />
<a href="http://moneyexpertsteam.blogspot.com/2011/01/how-to-overclock-nokia-n8-cpu-to-1000.html" target="_blank">Tips&amp;Advice: How to overclock a Nokia n8 cpu to 2000 mhz</a>
<br />
<br />

şaşırdım ama aslı olsa yayılırdı bence ki 2000mhz diyor ama orda 1000mhz var belkide olabilir adam betatester ise yapabilir ama armv7 platformu yermi bilmem

Ocean258

Ocean258

Üye
gercekten o telefona bu işlemci yetmiyor.. bende cok duydum bu sorunu..

Uruloki

Uruloki

Üye
gercekten o telefona bu işlemci yetmiyor.. bende cok duydum bu sorunu..

duydun peki kullandın mı ve yani gelip buraya açacağına buraya konuyu symbian 3 kullancılarına sorsa çok daha mantıklı olucaktı ve cihazda broadcom bcm2727 olduğunu söylemiyor bunu sadece işlemci yavaş ve hatırlatırım donanım hızlandırma özelliği symbian 3 de mevcut

eaagent

eaagent

Üye
arm 11 max 850 mhz e ckar 1000 e mumkun dgl. ve rakiplerinin sadce mhz dgl islemci modelleride daha yuksek oldugu icin gpu da kurtarmio bazen

axpe

axpe

Üye
arkadaşım git mediamarkt fln hızına bak yok öle bişi gayet kulanışlı bi tel 1 ghz hikayeside yalan 1 ghz işlemciler 1ghz hepsini kulanamıo 600-700mhz arası bir bölümünü kulanıo n8 680mhz hepsini kulanıo ayrıca grfaik işlemciside ayrı brodcomun bir işlemcisi ama çok uygulama yüklücem diosan androidli bir tel al derim

----------Eklendi @ 02:35:48 ---------- Yazıldı @ 02:28:02 ----------

işte dediğim dava arkdaş linkte vermiş linkteki yazıyı oku ve sonra karar ver.

hüseyinyalcin

Üye
680 mhz işlmci 256 ram var yeterli bence

pRime.

pRime.

Üye

duydun peki kullandın mı ve yani gelip buraya açacağına buraya konuyu symbian 3 kullancılarına sorsa çok daha mantıklı olucaktı ve cihazda broadcom bcm2727 olduğunu söylemiyor bunu sadece işlemci yavaş ve hatırlatırım donanım hızlandırma özelliği symbian 3 de mevcut

Hacı konudaki ilk mesajlara baksana şaka gibi vivazla falan karşılaştırmışlar, milletin gpu'dan haberi yok, herşeyi işlemci sanıyorlar. :ehe

Üst Alt