Çin Malı Telefon Alacaklar Lütfen Okusun !

Sponsorlu Bağlantılar

gstaco

gstaco

Üye
    Konu Sahibi
Çin Malı Telefon Alacaklar Lütfen Okusun !
Çoğu kişi sırf ucuz olduğu için Çin üretimi telefon alıp kullanmakta.Ama bu Çin üretimi telefonları alan kişilerin genellikle aklında şu soru vardır ? Ya aldıktan sonra bozulursa ? İşte bu yazıyı sonuna kadar okursanız.Aklınızdaki tüm soru işaretlerine cevap bulacaksınız.

Çin malı telefon alırken ilk dikkat edeceğiniz şey mutlaka imei numarası olsun.Yurtdışından yurda kaçak olarak sokulan cep telefonları Türkiye'de eski 'takoz' diye tabir edilen eski cep telefonlarının imei numaraları kodlanarak satılmaktadır.Eğer operatörünüz bunun farkına varırsa telefonu kullanıma kapatabiliyor.İmei numarasının ne olduğuna gelince imei numarası bir telefonun kimliğidir.Eğer telefonunuz çalınırsa yada kaybolursa telefonun size ait olduğunu ispat ederek operatörünüz aracılığıyla telefonunuzu kullanıma kapatabilirsiniz.

Bir diğer husus ise acaba alacağım telefon oyun, program çalıştırır mı ? Çin malı telefonlarda işletim sistemi yani Nokia telefonlarda olan Symbian gibi bir sistem yoktur.Ama bazı telefonlar java oyun çalıştırmaktadır.Telefonun özelliklerini sorarken mutlaka java desteği var mı diye sormayı ihmal etmeyiniz.

Başka bir diğer konu ise acaba bu telefonun kamerası kaç piksel ? Çin malı telefonları kameralarının çoğunda 2 Megapixel'den tutunda 10 Megapixel'e kadar kaliteli çekim yaptığını gösteren bir yazı vardır arka kapaklarında.Buna inanmayın.Genelde bu kameralar vga'dır.Yani fazla çözünürlükleri yoktur.

Son bir not : Telefon alırken tanınmış markaları tavsiye ediyoruz.Eğer telefona bir şey olursa satın aldığınız bayi kesinlikle bir şey kabul etmez.Size tavsiyemiz General Mobile, Trident gibi az-çok duyulmuş markaları tercih etmenizdir.

CeBoZ

CeBoZ

Üye
teşekürler bilgilendirdiğiniz için bilmeyenler için güsel konu

Biyturs_OnSr

Üye
Bilgi güzel olmuş. Bizde 1 kaç tane var çin malı, hepsi iyi. 10 kere yere düştüler hala performansta 1 değişiklik yok. Benim sevmediğim 1 kaç özelliği ise: -Java Desteklememesi ki bu durum beni hasta ediyor:off:, -Kamerasının genelde 640x480 veya 800x600 olması, -Genelde pil ömrünün kısa olması, -Şarj etme veya bilgisayara bağlama kabloları bazılarında değişik olması. Ama yinede ucuz olmasına rağmen iyi telefonlar bence:evet:.

sertug_tr

Üye
İki ay önce tahtakale dokunmatik telefonlardan bıktığım için 2 tane çin e72 wifi aldım kendime ve eşime telefonda sxmobi ve umvchat diye bi program vardı kurcaladım biraz vodafone aylık cepnet var , programla video chat ve görüntülü konuşma yapılabilio eşime aldığımla bu program sayesinde aylık sınırsız görüntülü konusma ve mesajlasma yaptım çin filan ama telefon taş gibi cıktı bi dünyada oyun program filan yükledim çalıştırmadığı çok nadir tavsiye ederim :) Şimdi sorun şu ki bu sxmobi ve umvchat programını arkadasın telede yüklemek istiyoruz bulamadık bi türlübilgisiolan varmı acaba yada bu programı kullanan ..

Kingmortall

Kingmortall

Üye
çin malı alacagıma gider orjinal 3310 kullanırım daha iyi çin malından hayır gelmez

Ocean258

Ocean258

Üye
Çin malına vereceğin parayı çöpe at daha iyi hayatımda bu kadar rezalet ürünler görmedim..

surcozy

surcozy

Üye
Bilgi güzel olmuş. Bizde 1 kaç tane var çin malı, hepsi iyi. 10 kere yere düştüler hala performansta 1 değişiklik yok. Benim sevmediğim 1 kaç özelliği ise: -Java Desteklememesi ki bu durum beni hasta ediyor:off:, -Kamerasının genelde 640x480 veya 800x600 olması, -Genelde pil ömrünün kısa olması, -Şarj etme veya bilgisayara bağlama kabloları bazılarında değişik olması. Ama yinede ucuz olmasına rağmen iyi telefonlar bence:evet:.

arkadaşım pil ömrü kısa diyorsun java bile desteklemiyor diyorsun kamerası beşpara etmez diyorsun hala iyi telefon diyorsun ..
poktan ama ucuz demen lazım nesi iyi ben anlamadım seni parana kıy gzl bi nokia al hem javanı hem kamerasını hemde tüm özelliklerini gzlce kullan allah akıl fikir versin...
Bir söz vardır ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim..

murat0288

murat0288

Üye
bakıyomda herkes çin malını yerden yere vurmuş, ya arkadaşlar çin telefonundan orjinal N8 galaxy s2 gibi özellikler bekleyerek alırsan tabiki hayal kırıklığı hatta anormallik olur. çin telefonu bende kullandım anycool t 818, trident gibi. onda beklentilerim çift hatlı oluşu ve müzik sesi yüksk olduğu içindi, sen kalk bunlardan internete gir maillere bak hesaplarını yap word belge aç excelde değişiklik yap beklenmemesi lazım, sonuçta çin malı bilerek alınması lazım bozuldumu vızıklamayacaksın anycool bence çok harikaydı denize düştü , suya girdi küçük kızım var şu anda tv sini radyosunu müziklerini kurcalayıp oyun oynuyo hala aslanlar gibi çalışıyo. bence öyle bol keseden çok biliyomuş gibi atıp tutmanın bi anlamı yok herşey duygusal ne kadar paran var ona göre özellik ve telefon gerisi boş laftır..........

Üst Alt