Telefon Tavsiyesi E71 - 5800 hangisi hızlı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
    Konu Sahibi
E71 - 5800 hangisi hızlı?
Arkadaşlar merhaba. 5800 telefon kullanıyorum ve artık merağımı aldım bütün hevesimi aldım çok müzik dinleyen biri değilim ve msj yazma olayı canımı çok sıkıyor. Şimdi 2 sorum olacak:

1-) E71 hız bakımından 5800 ile kıyaslanırsa ne durumda?
2-) E71 kullanan varsa nasıl telefon memnun mu aldığımda beni çileden çıkarır mı?

cCc Maxcı cCc

cCc Maxcı cCc

Üye
5800 bende var ayrıyetten niye aldım anlamam :d:fakat 3.parti 5800larda sorun kalmamıştır ve bendede hiçbir sorun yoktur,e71 daha hızlıdır 600 galiba işlemci hızı 5800 ın ise 450 olması lazım ama ikiside alınmaz e72 yada androidli cihazlara bak ios u bile geçiyorlar her bakımdan:oke:

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
    Konu Sahibi
dokunmatik almama konusunda karar aldım dokunmatik uzak dursun benden. klavyeli modellere bakıyorum e72 de güzel ama blackberry nin güzel modelleri var onlar hakkında ne düşünüyorsunuz ? 2. el blackberry 8900 javelin ya da 9000bold bakıyorum kullananlar var mı ? bilen varsa fikir verebilir mi sizce nasıl?

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
E72 gerçekten güzel bir alet. Işletim sistemleri de aynı sayılır. V3 v V5 arasında fazla fark yok. Hatta bildiğim kadarıyla tek fark dokunmatik olması. O yüzden e72.
Işlemcisi klavyesi ve rahat kullanımıyla.
Arkadaşlarım memnunlar. Sen de olursun.
Not: düzgün kullanırsan kasma yaşamazsın. :)

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
    Konu Sahibi
Not: düzgün kullanırsan kasma yaşamazsın. :)

Düzzgün kullanımdan kasıt nedir ? Çünkü okuduğum bazı yorumlarda donmalar yaşadım tel resliyor falan diye olumsuzluklar ver birz kafamı bulandırdı açıkçası?

Remil_53

Üye
1-) E71 Hız konusun da bence 5800 dan çok hızlı.5800 çok yavaş kullandım biliyorum.
Ayrıca 5800 dokunmatiği çok kötü. bu yüzden 1 sorunun cevabı E71.
2-)E71 çok kullanışlı bir telefon hem qwerty klavyeyle mesajları çok rahat yazarsın emin ol.Ve tarz bi telefon.5800 kör kütük kalas bir telefon iki tane E71 kalınlığında :aha: E71 al pişman olmassın. :oke:

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
    Konu Sahibi
E 72 ye baktım gönlüm ona kaydı :) bu telefonu da kimi kullanıcılar yere göğe sığdıramazken kimisi de yerden yere vurmuş acayip kararsız kaldım ama hız bakımından ve donanım açısından E71 den önde olduğu açık fakat çok fazla şikayet var acaba nokiadan vaz mı geçsem diye düşünmeye başladım:hmmm

Remil_53

Üye
Nokiadan şaşma. Bence bütçeyi biraz zorla e72 al o dahada iyi. :evet:
Ayrıca Nokianın Kullanımı kolay .Hemde o yerden yere vuranların çoğu nokia düşmanı veya android fanı filandır onlara bakma sen.

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
    Konu Sahibi
blackberry ile ilgili ne düşünüyorsun javelin hoş geldi bna?

Remil_53

Üye
Onda Radyo bile yok.:kop: Ama diğer özellikleri fena değil oda bir alternatif.Benim tavsiyem E72.
Ayrıca bir bütçe sölesende ona göre telefon söylesek ?

mangdaşire

mangdaşire

Üye
e71 5800 a oranla daha iyi telefon.ama artık symbian alınmaz.ben olsam android alırdım.hem android hem klavyeli bi telefon almanı tavsiye ederim.ama eger illede nokia alcam dersen dokunmatiklere bakma.ya da hem dokunmatik hem tuşlu al.bende 5800 var 1-2 aydır ekranda bi bozukluk var.başta pek önemsememiştim ama,şimdilerde çogalmaya başladı.tuş kilidi yapıyorum,sonra tuş kilidini açınca telefonun ekranı çizgi çizgi oluyor.çok berbat bi durum.tabi sonra yine kilit yapıp açınca düzeliyor.karar senin...:oke:

Remil_53

Üye
e71 5800 a oranla daha iyi telefon.ama artık symbian alınmaz.ben olsam android alırdım.hem android hem klavyeli bi telefon almanı tavsiye ederim.ama eger illede nokia alcam dersen dokunmatiklere bakma.ya da hem dokunmatik hem tuşlu al.bende 5800 var 1-2 aydır ekranda bi bozukluk var.başta pek önemsememiştim ama,şimdilerde çogalmaya başladı.tuş kilidi yapıyorum,sonra tuş kilidini açınca telefonun ekranı çizgi çizgi oluyor.çok berbat bi durum.tabi sonra yine kilit yapıp açınca düzeliyor.karar senin...:oke:

Aslında katılıyorum eğer dokunmatik almıyıcaksa zaten çoğu klavyeli nokiaları saydık eğer beğenmediyse Blackberry , Samsunga bakmalı ama bence E72 iyi telefon.Yalnız bir bütçe söylesende ona göre iyi kötü bi tavsiye edebilsek ????

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
    Konu Sahibi
bütçe olarak elimdeki 5800 ı 300-350 TL sayıyıorum üzerine de max uç fiyat 350 TL ye kadar çıkabilirim. yani 650 TL ve daha aşağısında bir tel bakıyorum. Varsa başka önerebilceğiniz sevinirim...:oke:

Remil_53

Üye
bütçe olarak elimdeki 5800 ı 300-350 TL sayıyıorum üzerine de max uç fiyat 350 TL ye kadar çıkabilirim. yani 650 TL ve daha aşağısında bir tel bakıyorum. Varsa başka önerebilceğiniz sevinirim...:oke:

Benim sana klavyeli o fiyata önerebileceğim en iyi telefon E72.Ama o fiyata dokunmatik olarak C6-01 var dokunmatiği bir düşün istersen . Karar senin

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Düzzgün kullanımdan kasıt nedir ? Çünkü okuduğum bazı yorumlarda donmalar yaşadım tel resliyor falan diye olumsuzluklar ver birz kafamı bulandırdı açıkçası?

yani adam akıllı kullan. Telefonu gereksiz kasma. Virüsleri temizlemek için anti-virus kullan vs vsvs

Sandrake

Sandrake

Üye
5800

ilkayyy17

ilkayyy17

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bir de yukarıda yazdım ama farkedilmemiş sanırım şuan 1 yıldır kullandığım tel 5800 ve acayip nefret ediyorum bu telden. sırf bu tel yüzünden dokunmatikten soğudum o yüzden klavyeli bir model arar oldum.tavsiyelerinizi bu yönde bekliyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...