Kadına Yönelik Şiddete Hayır!

Sponsorlu Bağlantılar

minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Kadına Yönelik Şiddete Hayır!

Sadece ülkemizde değil bütün dünyada pek çok kadına fiziksel ve psikolojik şiddet uygulanmakta. Bugünden haberli, habersiz yüzlerce, binlerce kadın aynı günde şiddetin çeşitli şekillerine maruz kaldılar ve kalmaya da devam ediyorlar. Sebepleri ne olursa olsun dünya genelinde her 3 kadından 1′i eşinden, erkek arkadaşından ya da aile bireylerinden kötü muamele görüyor, fiziksel ya da duygusal şiddetin kurbanı oluyor.

Son günlerde daha da artan kadına yönelik şiddet artık son bulsun istiyoruz!
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR!

Duyarlı olan herkesi gruba bekliyoruz.
Kadına şiddete son!

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ, Uzmandede, huri$ ve 21 diğerleri

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
Kadına YöneLik Şiddete Hayır ...!​

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', s@hr@, Tuba ve 5 diğerleri
Yasminozz

Yasminozz

Üye
aklını kullanıp 2 kelimeyi bir araya getiremeyen kuş beyinli insanlar hazımsızlıklarını kaba kuvvete başvurarak yenmeye çalışıyorlar..böylelikle büyüdüklerini sanıyorlar ama aslında küçüldükçe küçülüyorlar...Allah akıl fikir versin ve böyle insanlardan uzak tutsun bütün kadınları...

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ, fly cat, zaza ve 9 diğerleri
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
Kadına Uzanan Eller Kırılsın

• Beğen
Tepkiler: fly cat, 'Şeref', s@hr@ ve 7 diğerleri
Godfather

Godfather

Üye
Varol dayı,Mehmet abi :) Yıllardın süren bir şey zaten bu , ne kadar çok çalışma yapılsada bitiremediler fakat bu konuda yapılan çalışmalar, hapis cezası ve para cezası gibi şeyleri getirerek , 3 kadında 1 ise 6 kadında 1 e düşürdüğüne inanıyorum :)

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', Tuba, Reşwan ve 4 diğerleri
buketcik

buketcik

Üye
gerçekten değinilmesi gereken önemli bir konu açtığın için teşekkürederim canım.kadına şiddet her geçengün arttığı bir gerçek buna dur diyeceğiz.olmazsa olmaz olan kadınlarımıza gereken tüm desteği bu ve bunun gibi konularla azda olsa duyurmak dileğiyle tekrar teşekkürederim

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ, 'Şeref', s@hr@ ve 6 diğerleri
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
gerçekten değinilmesi gereken önemli bir konu açtığın için teşekkürederim canım.kadına şiddet her geçengün arttığı bir gerçek buna dur diyeceğiz.olmazsa olmaz olan kadınlarımıza gereken tüm desteği bu ve bunun gibi konularla azda olsa duyurmak dileğiyle tekrar teşekkürederim

Ben teşekkür ederim canım.

• Beğen
Tepkiler: Reşwan ve buketcik
Reşwan

Reşwan

Emekli Yönetici
eti belli kemiği belli kadınların, anlam veremem bazen bu şiddet içerikli dayaklara. Varsa bir sorun git şiddeti duvara taşa yap. Ama herşeyden önce sabır derim. Karşılıklı konuşmak, anlaşmak, uzlaşmak, müzakere etmek gerek. Zaten kadın hakları yasası gündeme geldi şiddete yönelik birşey olursa sonuna kadar hakkını savunabilir. Ama hakkını savunmasını bilmeyen mağdur çaresiz kadınlar içinde dileğim odur ki iyi olur inşallah.

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ, kol@j, 'Şeref' ve 7 diğerleri
buketcik

buketcik

Üye
Varol dayı,Mehmet abi :) Yıllardın süren bir şey zaten bu , ne kadar çok çalışma yapılsada bitiremediler fakat bu konuda yapılan çalışmalar, hapis cezası ve para cezası gibi şeyleri getirerek , 3 kadında 1 ise 6 kadında 1 e düşürdüğüne inanıyorum :)

inşallah bizlerde bu inaçla destek olacağız.

• Beğen
Tepkiler: jejep, minoo ve Reşwan
Revengeful

Revengeful

Emekli Yönetici
Gücü kadınlara yeten o aciz yaratıklardan nefret ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: FatoŞ, Dafny, fly cat ve 9 diğerleri
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi

• Beğen
Tepkiler: fly cat, s@hr@, Tuba ve 5 diğerleri
'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye
geçenlerde kadının birini arabadan indirp de dövüyordu sözde erkeğin biri.görmüşsünüzdür.

onu alıp yere yatıracaksın üstüne de fili oturtacaksın.sonra getirip taksime bırakacaksın.millete ibret olacak.

böyle olayların %100'ünü bilgisiz gelişmemiş beyinli cahil insanlar yapıyor zaten.doğuda bile hâla kan davası oldugu gbi "biz adam olmayız" demekten baska bisy yapmıyoruz.sadece yapmak istiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: s@hr@, Tuba, jejep ve 4 diğerleri
buketcik

buketcik

Üye
günden güne artan kadın cinayetleri neden .intiharlar ,bunalıma girmeler neden . koca şiddetine karşı sadece eşler değil nişanlı, eski nişanlı, sevgili ve nikahsız eşler de şiddet görüyor bunada dur.
her ne olursa olsun kadına şiddete Hayırr

• Beğen
Tepkiler: fly cat, s@hr@, Tuba ve 5 diğerleri
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
Bu konuya duyarlı olan herkes avatarlarını da değiştirdi. Bir kadın olarak çok mutlu oldum. Teşekkür ediyorum hepinize :)

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', Tuba, Mehmet ve 4 diğerleri
buketcik

buketcik

Üye
Kadın bizim anamızdır
Kadın bizim bacımızdır
Kadın bizim ninemizdir
Kadın bizim teyzemizdir
Kadın bizim halamızdır
Kadın bizim sevdiğimizdir
kadın herşeyimizdir

kadın dövülürmü yaa

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', s@hr@, Tuba ve 4 diğerleri
Tuba

Tuba

Üye
çok önemli ve çok güzel bir konu Pınarcım teşekkürler konu için :oke:

Gelişmiş ve gelişmemiş tüm ülkelerde ve ailelerde şiddet uygulanıyor bu şİddet ne zaman biter bilmiyorum dileğim bitmesinden yana çünkü öyle bir şiddet uygulanıyor ki bazı ülkelerde kadına kalıcı zarar verecek şekilden oluyor ( yüze kezzap bıçakla çizme gibi ) Allah kadınların yardımcısı olsun... fiziksel güçlerinden dolayı hiç bir erkeğin bu şiddeti kadına uygulaması gerekmez...
Öyle ki çoğu kadın hakkını savunamayıp susuyor ve eziliyor...
Kadınlar öyle varlıklar ki ailesine en ufak zararın gelmesin diye ailesini korurken kendini harcayabilecek bi yapıya sahip...
Bu yüzdendir susmaları ve ödül olarak yine Şiddet uygulanıyor....

Kadına Şiddete Hayır....

• Beğen
Tepkiler: fly cat, s@hr@, 'Şeref' ve 5 diğerleri
minoo

minoo

Üye
    Konu Sahibi
çok önemli ve çok güzel bir konu Pınarcım teşekkürler konu için :oke:

Gelişmiş ve gelişmemiş tüm ülkelerde ve ailelerde şiddet uygulanıyor bu şİddet ne zaman biter bilmiyorum dileğim bitmesinden yana çünkü öyle bir şiddet uygulanıyor ki bazı ülkelerde kadına kalıcı zarar verecek şekilden oluyor ( yüze kezzap bıçakla çizme gibi ) Allah kadınların yardımcısı olsun... fiziksel güçlerinden dolayı hiç bir erkeğin bu şiddeti kadına uygulaması gerekmez...
Öyle ki çoğu kadın hakkını savunamayıp susuyor ve eziliyor...
Kadınlar öyle varlıklar ki ailesine en ufak zararın gelmesin diye ailesini korurken kendini harcayabilecek bi yapıya sahip...
Bu yüzdendir susmaları ve ödül olarak yine Şiddet uygulanıyor....

Kadına Şiddete Hayır....

Rica ederim canım benim, ben teşekkür ederim duyarlılığınız için.

• Beğen
Tepkiler: buketcik
jejep

jejep

Üye
Konu için teşekkürler,kadına el kaldıran zihniyeti kınıyorum,ALLAH akıl fikir versin.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', s@hr@, Tuba ve 3 diğerleri
buketcik

buketcik

Üye
Kadın güçlüdür
Kadın sevgilidir.
Kadın yalnızdır
Kadın çılgındır.
Kadın hayattır.
Çünkü hayatın içinde olan her şey ancak kadınlar olduğunda anlam kazanıyor.
Hiçbir zaman kadını bütünüyle elde edemezsiniz
İçinde her zaman sevgiyi taşır.
Çocuk gibi davranmayı sever.
kadın cennet meyvesidir.

böyle sunulmuş bir nimet üzülür kırılır dövülürmü.
kadına siddet bitsin bitsin artık

• Beğen
Tepkiler: fly cat, s@hr@, Tuba ve 3 diğerleri
Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici

• Beğen
Tepkiler: Tuba, s@hr@, jejep ve 2 diğerleri