Palm pre oyunlarını mydocsta çalıştırın opt dolmasın.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
    Konu Sahibi
Palm pre oyunlarını mydocsta çalıştırın opt dolmasın.
Palm pre oyunlarını mydocs da çalıştırma çok basit
dosyayı indirip rardan çıkartıp fileboxla n900 e kopyalayın yeniden başlatın ve oyunları mydocs a atın ve xterminalle kurun.
Bizzat kendim denedim çalışıyor.Yapanlar mesaj yazsın.

OğuzcanAbi

Üye
kardeş 0 MB yazıoo
:hmmm

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
    Konu Sahibi
0 mb degil 760 bayt

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
malesef kardes islem basarisiz..
bir ust konuyada yazmisin o verdigin adrese girip ordaki islemleri bile denedim sonuc alamadim.
belki preenv olayini gerceklestirmeden once yapilmis olsa netice alinabilirdi diye dusunuyorum.
sen ilk once preenv yi kuruptami bu dosya islemleri yaptin yoksa sonrami yazarsan bir ulcude bir yere variriz.
cunku ne yaparsan yap kurulumlar direkt preenv klasoruna kuruluyor.

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
    Konu Sahibi
Hayır sonra yaptım once opt deki oyunları sıldim sonra yaptım oldu.n900 rootfs klasöründeki komutla oynama yapınca yükleniyor.etc/default/mount-opts dosyası ve usr/sbin/mmc-mount dosyasında notpadle açııp değişiklik yapıyorsun.linkteki dosyayı indir eskisini sil benim verdiklerimi yerine kopyala fileboxla, reset yap ve artık yüklenmesi lazım.Yapamazsan mesaj yaz.Birde oyunları debian uzantılı yüklersen tabiki opt ye kurar oyunları deb dosyasının içinden 7zip proğramı ile çıkart önce data.tarı sonra onuda aç ve com.gameloft.app.... dosyasını çıkart ve mydocsa kopyala ve xterminal ile dosya yolunu göster ve chmod 777 komut vererek yükle kesin olacaktır.Benim versiyon pr1.3 seninki pr 1.2 ise pr 1.3 yükle.ben bütün oyunları mydocsa yükledim 2.5 gb tutuyor oyunlar. opt boş 700 mb boş yer var daha.yaparsan haber ver.

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
Hayır sonra yaptım once opt deki oyunları sıldim sonra yaptım oldu.n900 rootfs klasöründeki komutla oynama yapınca yükleniyor.etc/default/mount-opts dosyası ve usr/sbin/mmc-mount dosyasında notpadle açııp değişiklik yapıyorsun.linkteki dosyayı indir eskisini sil benim verdiklerimi yerine kopyala fileboxla, reset yap ve artık yüklenmesi lazım.Yapamazsan mesaj yaz.Birde oyunları debian uzantılı yüklersen tabiki opt ye kurar oyunları deb dosyasının içinden 7zip proğramı ile çıkart önce data.tarı sonra onuda aç ve com.gameloft.app.... dosyasını çıkart ve mydocsa kopyala ve xterminal ile dosya yolunu göster ve chmod 777 komut vererek yükle kesin olacaktır.Benim versiyon pr1.3 seninki pr 1.2 ise pr 1.3 yükle.ben bütün oyunları mydocsa yükledim 2.5 gb tutuyor oyunlar. opt boş 700 mb boş yer var daha.yaparsan haber ver.

valla dediklerini yaptim fakat bir yerde yanlislikmi yaptim yada normali boylemi bilemicegim.
MyDocs un iceregini filebox ile gostermez oldu remen gizledi.
pc de anormal bi durum yok dosyalari gosteriyo ama n900 de filebox ile mydocsun iceregini goremiyorum.
sanki usb kablosu takilmista hafizayi gostermiyor gibi oldu.
ardindan tekrar eski haline getirim dedim ,orginal dosylari yedeklemistim geri yerine koydum ama
degisen bisey olmadi bildigim bildik halen mydocsun iceregi gizli kaldi ha oyle kulllan yukle dersen bu benim isime yaramaz bir suru lazim olan dosylarim var ,onlara ulasmam icin pc takmam gerek oda is degil.
suan format attim ve gereken programlari tekrar yukluyorum.

ayrica opt yi doldurmam neticede butun cikan oyunlari yukleyecek halim yok.
begendigimi yukler oynarim biktim zaman siler digerini yuklerim.
suan icin bu sekil bence daha olumlu. saglam bir islem ortaya cikana kadar eskisi gibi devam etmek en dogrusu benim iicin.
usak bir hata sonucu olmuyacak isler basa geliyo o yuzden ,bir soz vardiri..
oluyu fazla yikamiyacaksin yikarsan ya ...:aha:
ilerliyen zamanlarda opt nin dolma olayina daha saglam bir cozum cikar diye umuyorum.

kisaca ben pes ettim bu durumda cunku format isi basit fakat o kadar programi tekrar yukle felan uzun is.
genede yardim etme davranisindan oturu tsklr ettim.

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim.backupmenu diye proğram var onu kur ve telefonu açarken klavye açık kalsın backupmenu ile sistemin rootfs ve optnin yedeğini komple alıp geri yükleyebiliyorsun.tekrar tekrar format atıp proğramları yeniden yüklemek zorunda kalmıyorsun.Bende mydocs gizlenme yada hiçbir sorun yok niye öyle oldu bilemiyorum.

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
hallettim sonunda...
fakat senin dosyalardan bu mydocsu gizleme sorunu cikariyor.
inceledim bir kac yanlis var..
ben buraya detaili yapilis seklini yazim sende dosyalardakini karsilastirirsin.
yeni yapacak olanlarda takip ederek yaparlar..

Gerekli olan programlar...
Filebox
leafpat

1. bu islemi yapmadan once kurdugunuz oyunlari siliyoruz..

2.filebox ile /usr/sbin/ buraya girip mmc-mount yazanin solundaki beyaz kisima isaret koyup ardindan uzerine basili tutup edit secenegini seciyoruz..
leafpad ekrana gelir ve.alttaki yazilanlar ile sizdeki ayni olmalidir..

#!/bin/sh
mount -t vfat -o $3,noauto,nodev,nosuid,noatime,nodiratime,utf8,uid =29999,shortname=mixed,dmask=000,fmask=000,rodir "$1" "$2" > /dev/

karsilastirin ve burda ne yaziyorsa sizdede o yazmalidir. kafaniza gore herhangi bir seyi silip yazma islemi yapmayin.
sadece ,noexec silinecek ve 0133 yazani 000 olarak degistirilecektir..
noexec silerken vurgulu de silin digerleri gibi her yazinin arasinda bir tane virgul olsun.

degisikligi yapin ve save edin.. leafpadi kapatin..

3. filebox ile /etc/default girin.. mount-opts sagindaki beyaz kisima isaret koyun ve mount-opts uzerine parmaginizla basili tutun Edit secin.. leafpad acilir ve...
sizeki yazilanlar ile alttakini karsilastirin.

home_opts="rw,noatime,errors=continue,commit=1,data=writeback"

fat_opts="noauto,nodev,nosuid,noatime,nodiratime,u tf8,uid=29999,shortname=mixed,dmask=000,fmask=000, rodir"

burda sadece ,noexec silinecek ve 0133 yazani 000 olarak degistirilecektir..

degisiklikleri yaptintan sonra save edip leafpadi kapatin.
leafpad yerine baska programda kullanabilirsiniz. arzulara bagli..

yazma isi buraya kadar. simdi cepi kapat ac...

preenv oyunlardan birini kur..
kurduktan sonra fileboxu ac...

oyunun kurulu oldugu yer -->> /opt/preenv/usr/palm/applications/ filebox ile buraya kadar gel
Burda kurulu oyunu kopyala, solundaki beyaz kisima isaret koy oyun dosyasinin uzerine basili tut listede copy secenegini sec..

MyDocs kismina klasor ac Oyunlarim gibi..
Oyunlarimin icine gir ve filebox la yapistir islemini yap kopyaladigin oyun klasoru buraya kapyalamis olacagiz..

bu islemden sonra..
filebox ile yeni actigin klasore gir girdigin kisimda oyun dosyasini gordugun zaman , sag yukaridaki anahtar ikonuna tikla listeden open terminal here sec..
xterminal acilir ve sunlari yaz..
chmod -R 0777 oyundosyaninismi entere bas..

filebox ile /opt/preenv/usr/palm/applications/ burdaki kopya ettigin oyun dosyasini sil.. (diger tarafa kopyaladik..)

sildikten sonra ,, sag yukaridaki anahtar resmine tikla ve create new symlink yazani sec...
burdaki oyunu nereye koyaladin ise? ornek: Mydocs/Oyunlarim gibi ara bul...
oyun dosyasinin icine gir ve ustteki serite tikla ve oyun burda kurulu demis oluyoruz..
kisayol olusturmus oluyoruz.

hepsi bu kadar artik opt den aldik oyunu mydocs ta herhangi bir dosyaya koymus oluyoruz..
benden bu kadar Mutlu kardes bu yazdigimi gerek gordugunde daha yapici veya detai vermek sana kalmistir:)
top sende kisaca..

mutlu 1452

mutlu 1452

Üye
    Konu Sahibi
Hallettiğine sevimdim.Detaylı anlatım için teşekkürler:oke:

altar38

Üye
kardeş noexec silinecek ve 0133 yazani 000 olarak degistirilecektir..

degisiklikleri yaptintan sonra save dedikten sonra salt okunur dosya uyarısı geliyor ve dosyayı kaydetmiyor. nasıl halledebilirim sorunu

Kara-vicdanli

Kara-vicdanli

Üye
kardeş noexec silinecek ve 0133 yazani 000 olarak degistirilecektir..

degisiklikleri yaptintan sonra save dedikten sonra salt okunur dosya uyarısı geliyor ve dosyayı kaydetmiyor. nasıl halledebilirim sorunu

yukarida yazdiklarimi aynen uygulasan bu sorun ile karsilasmaz idin.
filebox programini ayar yapman lazim.
fileboxu ac
sag alt kisimdaki yildiz isaretli ickona tikla
ekranda text editor olan yerde leafpad programi bulunmasi gerek baska bisey yaziyorsa,o yazana tikla ekrana secenekler gelir ve leafpadi sec .
ekrani assagina cek sol taraftaki beyaz kutularin hepsini isaretle.
hic birini es gecme hepsi isaretli olsun toplamda 7 isret olacak.
ardindan filboxu kapa tekrar ac.
artik filebox ile acacagin programlar yada yapilacak islemlerler kaydetme olayini ustlenmis olacaktir.
bu ayarlari yaptiktan sonra yukarida yazdigim gibi islemleri gerceklestir.
yanlis bisey yapmamis isen save sorunu diye bir olay kalmamis olur.
kolay gele.

mert_1047

mert_1047

Üye
bunu bir kere denedim cihazın hafıza uçtu:) heralde 8gblık vanilla kullandığım için uymadı bunu yaptım cihazı reboot ettim hafıza kayıp androidden girdik kurtardık dataları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt