Bu özelliklerde bir nokia tavsiyesi (yardım)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ksk_pentagram

Üye
    Konu Sahibi
Bu özelliklerde bir nokia tavsiyesi (yardım)
Merhaba arkadaşlar.
Bir süredir kendi kriterlerimde telefon arıyorum ama kriterlerim basit olmasına rağmen bu özelliklerde bir telefon bulamadım...

Nokia olacak
Slide olacak
Dizayn berbat olmasın yeter.Öyle bilgisayar görünümlü olmasın mesela.
Dokunmatik olmayacak kesinlikle
3 megapiksel yada daha üzeri bir kamera
Flaş (çok önemli)
Kasa sağlamlığı
Renk olarak ya tam siyah yada siyah+metalik.
Bir de symbian olursa iyi olur.Ama bu ''olmazsa olmaz'' bir kural değil benim için.
Ekran büyüklüğü (çok çok büyük olmasa da küçük olmasın en azından)
MSN gibi programları kullanabilmek
Ses ve titreşim düşük olmamalı.
Fotoğraf ve video benim için önemli.

Önce 3600, 6600 slide, 6500 gibi telefonlara baktım.Kardeşimde 3600 var sağlam telefon hala bir arızası olmadı.Bende 6600 slide vardı ama çabuk bozuldu.6500'ın da ekranı çok küçük.Sonra x3'e baktım, herşeyi çok güzel x3'ün ama flaşı yok... Sonra 6700 slide'a baktım, onunla ilgili de çok fazla hata okudum kullanıcı yorumlarında.Aynı şekilde e66 hakkında da okudum bunları.Yeni kullanmaya başlayanlar mutlu , lakin uzun vadede çok fazla problem çıkıyormuş.
Açıkçası sürekli bozulan telefonlar yüzünden değişim yapmaktan bıktım...
Bu özelliklere sahip maximum 500-550 tl olan bir nokia modeli yok mudur?
Siz bilgi sahibi arkadaşlarımdan değerli önerilerinizi bekliyorum.

Şu an için en yakın gördüğüm ihtimal e66.Ama yorumlardan dolayı fazlasıyla tırstım.Fiyatı da tabi...
Kasa konusunda sağlamlık açısından da 6500 slide bir adım önde...
Ama tabiki asıl kararı sizlerin tavsiyeleriyle vereceğim.
Şimdiden teşekkürler.

MyDownLoaD

MyDownLoaD

Üye
6700 slide alabilirsin hata olarak sadece belli bir süre sonra yavaşlama görülüyormuş fakat çözümü yok değil bilgilerini yedekleyip hard format atınca ilk günkü gibi hızlı oluyormuş.En azından 3-4 yıl götürür seni.

ksk_pentagram

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım öncelikle teşekkürler önerin ve ilgin için.
Ama tek sorun o değil, kapağında da büyük sorunlar varmış.Birkaç sıfır telefonda da bakılmış onlarda da aynıymış.O yüzden tırstım ondan.

MyDownLoaD

MyDownLoaD

Üye
evet kapağı çok garip bi şekilde tasarlanmış çift hat felan takılıyorsan değiştirmek için en az 5dk felan harcarsın.sen bence dokunmatik sınıfına yönel yada marka değiştir nokiaya kızak sistemli telefonlarda fazla güvenme.Eğer zenginim parayı basar alırım diyorsan n95-n96 yada 2sinide ezecek olan samsung innov8 var.

ksk_pentagram

Üye
    Konu Sahibi
Yok hocam ne yazık ki zengin değilim... Zaten oraya da yazdım maximum verebileceğim 500-550.O bile çok zor...
Kızak sisteminde Nokia'ya güvenme diyorsun ama 3600 kullananlar çok uzun süre sorunsuz kullanıyor gördüğüm kadarıyla.Onda da tek sorun niteliklerinin düşük olması.
O sağlamlıkta olup, benim dediğim nitelikleri taşıyan telefon yok mu bu Nokia'da ?

MyDownLoaD

MyDownLoaD

Üye
2.el telefon kullanırmısın orada birçok seçenek çıkar karşımıza ?

ksk_pentagram

Üye
    Konu Sahibi
2. el telefondan dilim çok yandı... Bir daha çok zor... Hatta neredeyse imkansız...
Sıfır ve dediğim standartlarda olmazsa içime sinmez...
Bilirsin hani bir telefon alırken sanki ömür boyu kullanacakmış gibi seçer ya insan, o psikoloji hakim bende şuan.
Son aldığım 2. el telefonu elimden bile çıkaramadım...
Şu niteliklerde yok mu bir şahsi düşüncen bir modele yönelik?

Zegen

Zegen

Üye
6600s yada 6500s sana göre olabilir belki bi incele istersen nokia'nın sitesinden istediğin özelliklerde bu ve bi kaç tane daha çıktı yalnız flaşlı mı bilmiyorum ona göre:)

ksk_pentagram

Üye
    Konu Sahibi
6600s yada 6500s sana göre olabilir belki bi incele istersen nokia'nın sitesinden istediğin özelliklerde bu ve bi kaç tane daha çıktı yalnız flaşlı mı bilmiyorum ona göre:)
Arkadaşım sana da teşekkür ediyorum ilgin ve tavsiyen için.
6600s son kullandığım telefon ve şuan elimden bile çıkaramıyorum...
6500s her açıdan iyi ama symbian yok... O fiyata symbian'sız bir telefon almak yanlış olur bana göre...

MyDownLoaD

MyDownLoaD

Üye
istediğin türde telefon çok zor 0 olarak ama internette gitti gidiyorda çok telmiz telefonlar var özellikle fotoğraflı olanları inceleyebilirsin en azından telefonu görürsün.0 olarak 6700s yada 6500s var

fnldstntn

Üye

Nokia e66

ksk_pentagram

Üye
    Konu Sahibi
istediğin türde telefon çok zor 0 olarak ama internette gitti gidiyorda çok telmiz telefonlar var özellikle fotoğraflı olanları inceleyebilirsin en azından telefonu görürsün.0 olarak 6700s yada 6500s var
Peki e66 hakkında ne düşünüyorsun ?

MyDownLoaD

MyDownLoaD

Üye
daha önce görmemiştim ama e66 senin krtierlerine uyuyor sanırım güzel telefonmuş ama kalitesi ne derece bilemem.

ksk_pentagram

Üye
    Konu Sahibi
Ben yazarken arkadaş resmi atmış bile :) Teşekkürler :)
Zaten saatlerdir inceliyorum ama fotoğraf konusunda iyi değilmiş bu parayı haketmiyormuş e66.Ayrıca sağlamlığı konusunda derin endişelerim var...

--------------- Ekleme ---------------

6700s ve e66 arasında kaldım arkadaşlar...
birinde wifi falan var birinde carl zeiss merceği ve 5 megapiksel kamera var.Fiyat farkı da var...
Hangisi daha sağlam bilmiyorum... Sağlamlığı önemli... Olur da telefon düşerse ölmesin...
Bu ikisi arasında siz olsanız hangisini seçerdiniz? Sebepleriyle yazarsanız sevinirim.

6700 slide

E66

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt