Yardım: Facebook Hakkında (Dikkat sizin de başınıza gelebilir)

Sponsorlu Bağlantılar

Freddy Krueger

Freddy Krueger

Üye
    Konu Sahibi
Yardım: Facebook Hakkında (Dikkat sizin de başınıza gelebilir)
Arkadaşlar merhaba.Telefonum Nokia 5800 ve telefonum da opera 5.1 beta ve opera 10 final sürümünü ve Turkcell mobil internet kullanarak uzun zamandır m.facebook.com adresini kullanarak Facebook hesabımı kullanmaktayım.Sorunum daha önce de bir kaç kez başıma geldi ama bunun bir hacker saldırısı olduğunu düşünmüştüm.
2 gün önce tekrarlana olayın gelişimi şöyle oldu.Cep telefonumdan m.facebook.com a girdim, şifremi yazdım fakat açılan sayfada facebook a Pc üzerinden girmemi söyleyen bir hatayla karşılaştım.
Hemen pc üzerinden facebook a girdim 2-3 dk. önceki saat dilimini ve harita olarak izlandayı gösteren ve bu ülkeden bir mobil cihazdan hesabıma giriş yapılmaya çalışıldığını belirten bir uyarı yazısıyla karşılaştım ve benden yeni bir şifre almam istendi.Yeni bir şifre alarak hesabımı aktif ettim.Ertesi gün tekrar telefonumdan m.facebook.com a girdim ve yine aynı hata ve aynı yönlendirmelerle tekrar şifre almak zorunda kaldım.Ve bu olay 2 gün de 3-4 sefer tekrarlandı.Daha önceleri başıma geldiğinde girişin Hollanda üzerinden yapıldığı hatası geliyordu.Ve bunun şifremi ele geçirmeye çalışan bir hacker saldırısı olduğunu düşünüyordum.Bu sefer ise her seferinde İzlanda olarak uyarı almaya başladım.Turkcell müşteri hizmetlerini aradım konuyu detaylı bir şekilde anlattım fakat yardımcı olamadılar, hatta böyle sorun karşısında şaşırıp kaldılar.
Yani kısacası ülkemden mobil internetle facebook a girdiğimde bunu farklı bir ülke gibi algılayarak facebook bunu uyarıyor.Kullandığım mobil tarayıcılarda ki çerez (cookies) / geçmiş (history) / kayıtlı parolaları da silmeme rağmen her denemem de aynı hatayla karşılaşıyorum.Bunun bir çözümü var mıdır? İlgilerinize, teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: besir_5

kpln04

kpln04

Üye
Bu sorun bazen bendede oluyor ama çok sık değil

CQNSTANT!NE

CQNSTANT!NE

Üye
Arkadaşım o sorunla karşılaşmak istemiyorsan wifi ile banacaksın olay budur oke kolay gelsin...

Freddy Krueger

Freddy Krueger

Üye
    Konu Sahibi
Turkcelle kafayı yedirttim kız en sonunda gülmeye başladı bunun çözümü yok diye.Az kalsın küfür edip bayramlık ağızımı bozacaktım akşam akşam

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşım o sorunla karşılaşmak istemiyorsan wifi ile banacaksın olay budur oke kolay gelsin...

sağol yaaa onu düşünmedim sanki, 3310 kullanmıyorum ben acemi değilim :d:

fedata

fedata

Üye
bence operadan kaynaklı bi durum demedi deme ibrahim:)

teoman1141

teoman1141

Üye
operadan kaynaklı bence . bende de bolttan girince olmustu .

SilentOne

SilentOne

Üye
yok ip farklılıqından dolayı oluyor o

fnldstntn

Üye
operatorden kaynaklanan bi problem değil...ben başka bir ülkeden opera ile giriyorum benimde başıma aynı şey geldi...ben hesabımı tekrar aktifleştirebilmek için bana bir sürü soru sordu...uğraştım baya...

SilentOne

SilentOne

Üye
dedim yha ip farklılıqından die

The Best OEZIL

The Best OEZIL

Üye
Benımde basıma geldı operayı sıldım teldekı faceyıde sılmıstım. Ucweb e gerı dondum en ıyısı bu

K.Serdar12

K.Serdar12

Üye
FaceBook'un Yeni Getirileri İşte Artık Başka İpden Girince Tantana Ediyor :D Alışmak Lazım Ama Ayarlanabiliyordu O Facebook Üzerinden Hesap Ayarlarını Bi Kontrol Et.

yusigs

Üye
Ben operayla kendi hesabıma rahatça girerken -wifiden- kardeşimin hesabına girmek istedik. Deneme yaptıktan sonra aynı şey çıktı ve pcden girince baya bişey sordu. Doğum tarihi vs.. Doğruladıktan sonra hiç bişey olmadı tekrar deneyince girdim operadan.

yarox

yarox

Üye
Bendede senin ki gibi oluyordu hack ledim asla öyle bir şey başıma gelmiyor artık.

Freddy Krueger

Freddy Krueger

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar yardımlarınız ve önerileriniz teşekkürler.
Ben olayı kısmen çözdüm cepten girince çıkan uyarıda facebooka pc üzerinden girmemizi istiyor ya ben de tekrar facebooka pcden girip yeni şifre alıp daha sonra ki sayfada çıkan haritada
"izlanda üzerinden mobil cihaz ile girilmiştir" uyarısında (bilgim yok) / (bilgim var) seçeneğini bilgim var olarak işaretledim veArtık hem pc den hem telefondan sorunsuz girebiliyorum

emsalsiz2000

emsalsiz2000

Üye
bunun sebebi (izlanda)dns numaraları ile alakalı olmasın?

behcet98

Üye
face'e girmek ,çin kullandığınız mobil uygulamanın serveri İzlanda'da olduğu için böyle oluyor.

SERTREIS

SERTREIS

Üye
ne alaka daha önce neden hollanda çıkıyodu o zaman artık ip den mi dns den mi bilmiyom ama bu ikisinden birinden otomatik alıyoya o yüzden facede güvenlik olarak u lan bu adam demin adana daydi la ne çabuk amsterdama geçti de facesine giriyo bakim dur yolcu kimsin sen çık dışarı çık parola şafak mi bak bakim bu resimdekiler kim diyor senin sen olduğunu teyit edince de sana diyor la eleman ayık ol bak bi ordan bi burdan senin facene giriliyo sen misin değil misin haberin var mi yok mu sen de evet benim ben gezmeyi severim 10 dk da dünya turu atmaya bayılıyom dersen tamam o zaman sen gez diyor ve tekrar uzak yerden girdiğini hissetmesi durumun da bu bizim eleman ya gezme hobisi vardı bunun diyo
Saygılar
Iyi forumlar

ultrayer6

ultrayer6

Üye
opera mobile ile giriyorsan sorun yok ama opera mini farklı bi sistem kullanıyo işte. Youtube kapalı iken, hiçbir ayar yapmadan opera mini ile youtube'a girebiliyordum.

Üst Alt