sizce dahili harddisk mi alayım yoksa haricimi??

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
sizce dahili harddisk mi alayım yoksa haricimi??
bende 16 gb kingsoton vardı onu satıyorum alıcısı hazır...
ve şuan pc de
160 lık dahili disk,
1 TB lık taşınılabilir diye geçen ancak taşınması güç olan
3,5'' harici,

1 tb lık haricimi hız gerektiren oyunlarda (shift,just cause) kullanamıyorum çünkü kasıyor (ondan dolayımı kasıyor pek bilmiyorum ama 3-4 oyunda bunu farkettim..)bilgisayarın dahili harddiski zaten bana zor yetiyor birde o oyunları ona yükleriyince yer kalmıyor..(videolar,resimler falan var onda harici ye pek güvenmediğimden onlarıda dahilide tutuyorum,sonra bi 30 gblık yer ayırdığım pardus var o yüzden 160 lık pek yetmiyor bana)

şimdi size soruyorum :) bu durumda elinizde 100 lira olsa;
gidip bir 2,5'' harici mi alırdınız yoksa
dahili bir 3,5'' mi alırdınız ??

oyunlar 2,5'' dede kasarmı?

Utku

Utku

Üye
boyutla alakası yok

--------------- Ekleme ---------------

dahili al

hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
Utku™;2928941' Alıntı:
boyutla alakası yok

tam olarak neyin boyutla alakası olmadığını anlamadım abi :S

--------------- Ekleme ---------------

Utku™;2928941' Alıntı:

bana sanki harici biraz daha sıcak geliyordu ama dahili dediysen dahilidir :ehe

Utku

Utku

Üye

demişsin ya

hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
Utku™;2928971' Alıntı:

demişsin ya

:hmmm:hmmmhmm..o zaman haftaya gidip bi dahili alıyım..peki benim dediğim gibi mi dir oyunlar haricide olduğundan mı kasıyodur?

M3L!H

M3L!H

Üye
Bence harici al. :naughty:

OğuzcanAbi

Üye
bence harici olabilir :hmmm

CS BETA

CS BETA

Üye
Bende bu dertlerdeydim ve düşün düşün haziranda telin parasını da katıp :D bunu aldım tavsiye ederim sesssiz takıntısız

ve dahili 2slota taktım ben belki sen ilk yaparsın :D

ST310005 28AS SCSI Disk Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

aldıgım sitede bu halende satışda.
28.11.2010'e kadar indirim fırsatı ! Kampanya bittiğinde ürünün fiyatı 105,00 USD +KDV olacaktır

ben aldıgımda dha uczdu :D

futbol123

futbol123

Üye
bencede harici disk al

hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
Bende bu dertlerdeydim ve düşün düşün haziranda telin parasını da katıp :D bunu aldım tavsiye ederim sesssiz takıntısız

ve dahili 2slota taktım ben belki sen ilk yaparsın :D

ST310005 28AS SCSI Disk Device (1000 GB, 7200 RPM, SATA-II)

aldıgım sitede bu halende satışda.
28.11.2010'e kadar indirim fırsatı ! Kampanya bittiğinde ürünün fiyatı 105,00 USD +KDV olacaktır

ben aldıgımda dha uczdu :D

sağol önerin için :)

bencede harici disk al

bazı haricilerin kablosunun pc ye 2 girişi oluyo yani 2 usb bağlantı yeri oluyor...o neden hızlandırıyo olabilirmi??

Burak

Üye
bence harici daha iyi.
harici al

By Y@VUZ

By Y@VUZ

Üye
Harici almanı tavsiye ederim bence 3.5 hdd daha yararlı olur

hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
fikirleriniz için teşekkürler...bu gidişle harici alacağım gibi :)

anl_tr

anl_tr

Emekli Yönetici
Harici al hatta biraz daha bekle parayı biriktir usb 3.0 lı lardan al aktarım hızı müthiş hızlı, usb3.0 slotum yok diye üzülme bazı firmalar onuda yanında hediye ediyor mesala
linkteki ürün PCI-E USB 3.0 Kart hediyeli evet fiyatı biraz pahalı ancak bu fiyatlar 2 ay içinde düşücek bence bekle 100 kagıda 2.0 alcagına biraz daha ekle ve bekle usb 3.0lı al...

hakan.c

hakan.c

Üye
    Konu Sahibi
Harici al hatta biraz daha bekle parayı biriktir usb 3.0 lı lardan al aktarım hızı müthiş hızlı, usb3.0 slotum yok diye üzülme bazı firmalar onuda yanında hediye ediyor mesala
linkteki ürün PCI-E USB 3.0 Kart hediyeli evet fiyatı biraz pahalı ancak bu fiyatlar 2 ay içinde düşücek bence bekle 100 kagıda 2.0 alcagına biraz daha ekle ve bekle usb 3.0lı al...

bunu söylediğin çok iyi oldu...bu yanında verdikleri kart anakartın neresine takılıyor?benim anakart asus m2nx-plus bunu bildiğim kadarıyla desteklemiyor :(

teşekürler..

61semih

61semih

Üye
performan arıyorsan hdd taşınaabılır bellekler hıcbırzaman hdd nın yerını alamazlar en azından suandakı teknolojıyle gelecekte ne olur bılemeyız,oyle olmasa pc lerde tasınabılır dısk standart olurdu hdd degıl

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
Bence Dahili disk Al bende ikilemde Kaldım bir ara alırken sonra baktım fiyatlarda iki kat oynuyor nerdeyse 1 tb dahili Aldım

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Önemli olan senin ihtiyacına hangisinin en çok karşılığı vereceğidir.Bence harici al , çok amaçlı kullanırsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt