Nokia n8-motorola droid-sony erikson x10 ve blacberyy 9800

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

erkara_64

Konu Sahibi
Nokia n8-motorola droid-sony erikson x10 ve blacberyy 9800
arkadaşlar bunlar arasında çok kararsız kaldım...droid haric hepsini bizzat kullanarak denedim ve bugün itibari ile Nokia N8 kervanına katılmış oldum...
acaba yanlış karar verdim mi diye düşünüyorum sizler ne dersiniz bu konuda...
ayrıca uşakta bir bayiden kvk garantili aldım..(sadece bana özel ama)...:)
şu an kargodaymış yarın kavuşacağım en kötü ihtimal cumartesi kesin elimde...

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Öncelikle Hayırlı olsun,kararı cihazı kullanmaya başlayınca sen verirsin artık,ben bu cihazların hiçbirini kullanmadım,o yüzdende işkembe-i kübrâdan sallayacak değilim.

ozggurr

ozggurr

Üye
Zaten almissin, bu baslikta normal olmayan birseyler var.

erkara_64

Konu Sahibi
normal olmayan şeyler derken başkanım:) normal olmayan nedir anlayamadım...

pcwolf

pcwolf

Üye
Demek istediği öneri istemek için başlık açmışsın gibi ama telefonu almışsın bile:)

erkara_64

Konu Sahibi
Demek istediği öneri istemek için başlık açmışsın gibi ama telefonu almışsın bile:)

kusura bakmayın arkadaşlar ama evet aldım cihazı asıl anlatmak istediğim cihazı inceledim fakat elime ulaşmadı..bu cihazlar içinde keşke şunu alsaydınız diyebileceğiniz bir cihaz var mı diye sorabilirdim...biraz devrik kelimeler kullanmışım:)

venusutarit

venusutarit

Üye
Evet kelimelerin devrilmiş :zuhaha: Bu platformda neden herkes bunu soruyor ki burda Nokia N8 taraftarları var kime sorsan N8 der

pcwolf

pcwolf

Üye
Evet kelimelerin devrilmiş :zuhaha: Bu platformda neden herkes bunu soruyor ki burda Nokia N8 taraftarları var kime sorsan N8 der
Nokianın önceki yeni telefonlarında şu olsa bu olsa diye şeyler oluyordu yok xenon flaş dı yok hafızaydı yok bilmem neydi derken böyle bir telefon çıktı ama etraf hâlâ ..k atanlarıyla dolu. Nokianın android veya başka bir işletim sistemine geçeceğini hiç sanmıyorum, çoğu marka kendi işletim sistemini yazıyor neden nokia başka sisteme geçsin ki.

SilentOne

SilentOne

Üye
n8 al gitsin

erkara_64

Konu Sahibi
arkadaşlar şu an da n8 elimde kurcalıyorum...

kullandıkça bilgilerimi paylaşacağım şu anda programları kurma aşamasındayım..kesinlikle pişman değilim iyiki almışım diyorum.

öncelikle;
kamerasını anlatmama gerek yok mükemmel ötesi birşey
dokunmatiği ıphone aratmayack türden
x6 ile gelen kulaklığı taktım mükemmel ses deneyimi(kendi kulaklığını denemedim)
dış hoperlör sesi tatmin edici derecede tabiki müzik serisi gibi değil ama beni tatminkar etti..sadece üstünü kapatırsanız ses az geliyor..
16 gb ek olarak 8 gb hafıza kartı taktım..(2000 resim-1280 müzik-27 video-3 tane hd kalitede oyun yükledim yemin ederim ki tek kasma yok:)

bence anlatmayla olmuyor yaşamak lazım bizzat bu sefer nokia harbiden tutturmuş verilen paraya hiç üzülmedim:)

ben gibi kararsız kalan arkadaşların kesinlikle almasını tavsiye ederim...

bu arada özgür hocamız sağolsun onun deneyimleri sayesinde aldım diyebilirim....

not= n8 şarja taktım tabiki dolmasını bekleyemiyorum dikkatimi çeken telefonda belli bir ısınma söz konusu sanırım kullandığımdan dolayıdır diyorum???

hadesperado

hadesperado

Üye
ısınma oluyor biraz ama geçici, yani bir süre sonra geçiyor, sıkıntı yok yani.
hayırlı olsun bu arada.

ozggurr

ozggurr

Üye
arkadaşlar şu an da n8 elimde kurcalıyorum...

ben gibi kararsız kalan arkadaşların kesinlikle almasını tavsiye ederim...

bu arada özgür hocamız sağolsun onun deneyimleri sayesinde aldım diyebilirim....

Sen de sagol kardesim, ben sadece cep telefonuna ilgi gosteren herkesin merakla bekledigi bir telefonun dunyadaki "-son kullanici statusunde- ilk kullanicilarindan birisi olarak" kendi deneyimlerimi ve telefonla ilgili dusuncelerimi paylastim..

Yeni telefonun hayirli ugurlu olsun, gule gule kullan.

Isinmadan kastin avuc icinde tutarken eli terleten ve rahatsiz eden bir isinma ise bence telefonun sorunlu.
Cok uzun sure yuksek cozunurluklu video izlerken ve 3D oyun oynarken benim telefonumun isindigini normalde ele aldigimda hissettigim soguklugu hissetmedigimde anliyorum, yani normalde govde metal oldugundan dolayi avuc icine aldigimizda surekli hissedilen soguklugu hissetmeyerek... Rahatsiz edici bir isinmayi Nokia 5800'de hissediyorum bu gibi durumlarda ama N8'de o kadar isinmayi hic hissetmedim...

pcwolf

pcwolf

Üye
Sen de sagol kardesim, ben sadece cep telefonuna ilgi gosteren herkesin merakla bekledigi bir telefonun dunyadaki "-son kullanici statusunde- ilk kullanicilarindan birisi olarak" kendi deneyimlerimi ve telefonla ilgili dusuncelerimi paylastim..

Yeni telefonun hayirli ugurlu olsun, gule gule kullan.

Isinmadan kastin avuc icinde tutarken eli terleten ve rahatsiz eden bir isinma ise bence telefonun sorunlu.
Cok uzun sure yuksek cozunurluklu video izlerken ve 3D oyun oynarken benim telefonumun isindigini normalde ele aldigimda hissettigim soguklugu hissetmedigimde anliyorum, yani normalde govde metal oldugundan dolayi avuc icine aldigimizda surekli hissedilen soguklugu hissetmeyerek... Rahatsiz edici bir isinmayi Nokia 5800'de hissediyorum bu gibi durumlarda ama N8'de o kadar isinmayi hic hissetmedim...
N8de ısınma gibi birşey varsa belki alüminyum alaşımlı olduğundan, yani cihaz ısındıkça çabukcak ısıyı vermesinden olabilir.

erkara_64

Konu Sahibi
mesela şöyle anlatayım size
yaptığım işlemler; telefon laptoba bağlı video kopyalıyorum ve aynı zamanda şarja takılı acaba diyorum usb den şarj olayı varya o etkiliyor olabilir mi?
normal telefon kullanımında asla ısınma söz konusu değil 30 tanede program çalıştırsamda ısınmıyor..
yanlış bir işlem yapıyorsamda mutlaka uyarın beni?

ozggurr

ozggurr

Üye
mesela şöyle anlatayım size
yaptığım işlemler; telefon laptoba bağlı video kopyalıyorum ve aynı zamanda şarja takılı acaba diyorum usb den şarj olayı varya o etkiliyor olabilir mi?
normal telefon kullanımında asla ısınma söz konusu değil 30 tanede program çalıştırsamda ısınmıyor..
yanlış bir işlem yapıyorsamda mutlaka uyarın beni?

Noki N8 usb'den sarj olan bir telefon. Eger laptopa usb kablosu ile bagliyken video kopyaliyorsan zaten ayni anda usb'den sarj da ediyorsun. Bir de ince pimli sarj aleti ile sarj etmeye kalktiysan sarj aletini takar takmaz pil dolmus gibi, "enerjiden tasarruf etmek icin sarj aletini prizden cekin" seklinde bir uyari alman gerekir.

Yine de guvenlik icin Nokia N8 ile birlikte gelen usb kablosu ile (CA-179) biilgisayara bagliyken ayni anda sarj aletini kullanmamakta fayda var.

erkara_64

Konu Sahibi
uyarı filan almıyorum ama bundan sonra kafamın en sağlam yerine not ettim değerli üstadım bundan sonra aynı anda takmamaya özen gösteririm...
telefon peşimi bırakmıyor ki burda forumda rahat edelim:))sadece spb shell de bile zaman geciyor:)nice mutlu senelere:)

musticakirs

musticakirs

Üye
ne zaman aldın nokia n8 i.şu an nasıl kullanımın sorun var mı hiç bilgilendirirsen çok sevinirm.bende de var ama 3 kere gönderdim kvk ve nokia care e hala devam ediyor sorunları yazılımsal diyorlar ama yine düzelmiyor anlamadım gitti....

ozggurr

ozggurr

Üye
3 Ekim 2010'dan beri kullaniyorum. 16GB class 4 mikro sd kart dahil 32 gb bellek var. Cin Halk Cumhuriyeti piyasasi icin uretilenlerden, Pekin yapimi Nokia N8 siyah.
Teknik, donanimsal vs hicbir sorun yasamadim. Hic format atmadim.
Kurulu programlar:
1. Dukto R3-
2. Ovi Maps 3.06
3. Zip
4. winRAR
5. Adobe PDF
6. Quickoffice
7. Dictionary
8. Msg. Reader
9. Qtorch
10. Noise Auto Fix
11. RAMblow pro
12. Tune Wiki
13. Youtube
14. Youku
15. Sohu
16. TudouTV
17. TVGuide
18. CNR
19. Fring
20. Nimbuzz
21. Skype
22. Social Network
23. Ovi Chat
24. Facebook
25. The Sims 3
26. NFS shift
27. Angry birds
28. Real Golf
29. Galaxy on fire
30. PES2011
31. Angry Birds Rio
32. Hero Of Sparta
33. Wefi
34. Joiku Spot
35. QQ messenger
36. Ovi Blog
37. Own voice
38. Screen Snap
39. Camera Pro
40. HDR Camera
41. Notifications
42. NokiaDrop
43. OHI
44. Situations
45. SPB Weather
46. 3Dphotofree
47. MDScan

Sorunsuz...

erkara_64

Konu Sahibi
benim n8 fransa için üretilen seriden çünkü oviden güncelleme yaptığım zaman fransız koduna göre güncelleme yapıyor bende sürekli phoenixle flashlamak zorunda kalıyorum...çünkü dili fransızca oluyor...
özgür ustamın kullandığı programların 3 aşağı 5 yukarı hepsini bende kullanıyorum kullandım bir tek olsun reset olayına rastlamadım.
ve sürekli flashlama yaptığım halde yani modlanmış fw lere karşı zaafım var:) hemen kuruyorum...hiç mi sorun çıkarmaz bu cihaz ya walla yakında nazar boncuğu filan takıp gezeceğim:)

sanırım senin n8 arızalı seriden gelmiş ama şimdiki n8 lerde kesinlikle böyle bir hata yokmuş...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...