Apple'a Karşı Adobe, Dört Koldan Saldırıyor; Peki 5800'a Ne Olacak?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
e1ektronick

e1ektronick

Üye
    Konu Sahibi
Apple'a Karşı Adobe, Dört Koldan Saldırıyor; Peki 5800'a Ne Olacak?
Merhaba arkadaslar, yazilim sektorunun devlerinden olan Adobe kendisini tercih etmeyen Apple'a karsi diger tum isletim sistemi ureticileri ile goruserek Adobe Flash Player 10.1'i, BlackBerry OS, Symbian, MeeGo, Android OS'un gelecek sürümleri (zaten tersi beklenemezdi), Windows Phone 7 ve LiMo Vakfı'nın Linux temelli işletim sistemi LiMo ile uyumlu hale getirecegini resmi dille aciklarken bu baglarin ne zaman gerceklesecegi hakkinda bir bilgi vermedi.

evet 5800 kullanicilari simdi bu konuda siz ne dusunuyorsunuz, size gore bu
Adobe Flash Player 10.1, 5800 icin gelecek olan v60 surumuyle uyumlu hale gelecek mi, yoksa Nokia elindeki satıs stratejisi icin bunu uygulamaktan kacacak mi; yorum ve dusuncelerinizi paylasabilirmisiniz.

celibar

celibar

Üye
bence nokia flash 10'u koymaya karar verirse 5800'da değil de satışları arttırmak için s^3'lü modellerine koyma ihtimali daha yüksek.müşteri memnuniyeti için v60'da flash 10 desteği olabilir.tabi ticari kaygılar müşteri memnuniyetinin önüne geçmedikçe.

kaptannova

Üye
inş olur.... bekliyoruz bakalım...

abdurrahmanz

abdurrahmanz

Üye
Ne bahtsız bir telefonmuş 5800

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
SilentOne

SilentOne

Üye
hiç sanmıyom flash 10.1 in gelmesi nokia satış politikası aykırı cunku n8 i satmak zorunda zaten n8 dede reset atma sorunu varmış yani n8 de 5800 gibi baya güncelleme yiyecek

e1ektronick

e1ektronick

Üye
    Konu Sahibi
evet arkadaslar ben konuyu yazdiktan sonra da takip ediyordum baktimki hic olumlu bir cevap goremedim bu flash olayinin uyumlu olup olmayacagina dair, bana gore Adobe Flash Player 10.1 destegide v60 surumu ile gelecektir neden derseniz telefona flash uzantili (flv, swf vs) bir video vs atildiginda bunu galeri kisminda flash ikonu ile goruyoruz lakin flash guncel olmadigindan yeni nesil videolari desteklemiyor. bunu bu sekilde gorebiliyorsak bunun destegi veya uyumu, gelecek olan v60 ile guncellenecektir. dizginler Nokia'nin elinde olamsi gercekten kotu, bunu yazilimi gelistiren firmanin (adobe'nin) resmi sitesinden alip sisteme enjekte edebilme imkanini kullanicilara tanisalar kullanici Nokia ile bu tur sikintilara girmez((vel hasili destek bu son guncelleme ile gerceklesecektir) diye dsunuyorum)...

rozalp

rozalp

Üye
inşallah ,ama böyle bir güncelleme olursa lütfen haberdar edin bizi

tayyip34

tayyip34

Kapalı Hesap
evet arkadaslar ben konuyu yazdiktan sonra da takip ediyordum baktimki hic olumlu bir cevap goremedim bu flash olayinin uyumlu olup olmayacagina dair, bana gore Adobe Flash Player 10.1 destegide v60 surumu ile gelecektir neden derseniz telefona flash uzantili (flv, swf vs) bir video vs atildiginda bunu galeri kisminda flash ikonu ile goruyoruz lakin flash guncel olmadigindan yeni nesil videolari desteklemiyor. bunu bu sekilde gorebiliyorsak bunun destegi veya uyumu, gelecek olan v60 ile guncellenecektir. dizginler Nokia'nin elinde olamsi gercekten kotu, bunu yazilimi gelistiren firmanin (adobe'nin) resmi sitesinden alip sisteme enjekte edebilme imkanini kullanicilara tanisalar kullanici Nokia ile bu tur sikintilara girmez((vel hasili destek bu son guncelleme ile gerceklesecektir) diye dsunuyorum)...
Valla hocam çok haklısın çok donanımlı bir cihaz ama özellik "0" bari FLASH PLAYER versiyonu yükselse birde kaydırma,menü hızı o kadarı yater. (temadaki yavaşlıkta cabası yani) :ah

e1ektronick

e1ektronick

Üye
    Konu Sahibi
Valla hocam çok haklısın çok donanımlı bir cihaz ama özellik "0" bari FLASH PLAYER versiyonu yükselse birde kaydırma,menü hızı o kadarı yater. (temadaki yavaşlıkta cabası yani) :ah

ben flash playerin uyumlu olacagi (v60 surumune enjekte edilmesi) konusunda kesin demiyorum ama uygulama var fakat "surum eski" olunca yeni nesil video ve uygulamalari acmiyor meret! :off: var olupta calismamasi ile gercekten kullaniciyi madur ediyorlar, konu ile ne adobe den bir cevap var ne nokiadan bir haber (Flas Player 10.1'i Symbian'ın 9.4 kerneli uzerine kurulan S60 V5'lere bu surume uygun hale getirilmesiile ilgili) ! => su anda bu ayin yani kasim ayinin ortalarini bekleyecez :bilmm . surda az kaldi. gelince goruruz. |-)

kinetik kaydirmadaki donarak kayma cok bariz belli :oke: . sistemin de yavas hareket etmeside (mesela ana menuden uygulamalar'a gecis olsun veya ayarlarda baglantilarin acilmasi vs vs daha bir cok yerin gecikmeli acilmasinida) yazilimdan kaynaklandigini dusunuyorum.

konuyu diger bilgisi olan arkadaslar veya uzmanlar bildiklerini bizlerle paylasirsa daha guzel olur. :bigstar:

e1ektronick

e1ektronick

Üye
    Konu Sahibi
zaman daraliyor bakalim ne olacak, kasimin ortalari denilmisti v60 icin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...