tek ram takınca pc acılıyor ama 2 ram takınca acılmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
tek ram takınca pc acılıyor ama 2 ram takınca acılmıyor
2 adet 512 ram takılı pc de pcyı yenı actım ve 5 dakıka olmadan kapandı ve ekran gıttı calısmadı sonra ram llerın yerını deığiştirdim yemedi enson birisini takılı bıraktım ve calıstı
aynı sorun baska pc de basıma gelmıstı zamanla ıkıncı ram ıde takınca sorun vermedı sorun ne acaba

• Beğen
Tepkiler: çılgınkarpuz

fatihkadir44

Üye
Sa kardeş psu alakali senin psu degistir yükselt düzelir yada biosdan woltaj fazla ver...

1Hayat

1Hayat

Üye
aynı problem bendede var şuanda sistem 2 manı kaldırmıyor. bende 512 idi 1 gb lik 2. ram taktım eskisinden beter oldu, tekrar çıkardım şimdi daha iyi. Çok fazla anlamam doananımdan ama tahmin ettiğim kadar sistemin diğer parçaları bukadar yüksek ramı kaldımıyor, bence

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
4 yıldır bu parçalar var bende bırsuru hata vs oldu ama bunu ılk defa yaptı pc acılırkende os faıl hatası verıyor f1 le acılıyor ama bıos tan da baktım floppy acık degıl yınede bu hatayı verıyor

• Beğen
rapege

rapege

Üye
anakart kaldırmıyordur belki de

electro77

electro77

Üye
Aynı marka ram takmıyorsan hata verir ve açılmaz.

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
tamamda arkadaşlar 4 senedır anakart kaldırıyorduda sımdımı kaldırmıyor ?,sorun orda.1 sene oncede power ı degıstım ama 1 senedır bu hatayı vermedı,gerı kalan 3 yılda oldugu gbı.

electro77

electro77

Üye
PCnin özelliklerin yaz bari bilelim nerde yanlış var.

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
İşletim sistemiyle alakalı olabilir.OS fail sistem hatasıdır.F1 ile açılışa hatayı entegre etmiştir.BIOS'tan kapatmayı dene.

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
biostan halletım daha f1 cıkmıyor ama hala durdukyere ram ın bırtanesı takılı olunca neden acılmıyor anlamıs değilim powerden kaynaklı bırsey olabılrmı acaba

• Beğen
Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Hayır değil.RAM'lerden her ikisi de çalışıyor mu ? Tek tek kontrol ettin mi ?

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
Hayır değil.RAM'lerden her ikisi de çalışıyor mu ? Tek tek kontrol ettin mi ?
evet hatta anakartın ıkı gırısınede ıkı ramı takım tektek takınca calısıyor ama ıkısı aynı anda calısmıyor kı 4 senelık ram ler sımdıye kadar boyle sorun olmadı yazılımsal birşeymı acaba

SilentOne

SilentOne

Üye
ram slotlarından birisi sorunlu olabilir bi bak bakalım 2 sinide tek tek slotlara tak çalısıyormuu çalışıyorsa ramlerin kaç x olduquna bak bndede aynı hata olduda bir 4x bir 8x miş :D

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
tektek butn gırıslere taktım gırıslerdede sorun yok ramlerde tek tek takılınca calısıyor butn gırıslerde ve format attım pc ye yıne aynı(wınd7 dı xp ye cevırdım) bır anlam veremıyorm ramlerde uyumluluk olmasa 4 senedır uyum olmaz diye dusunuyorm :)

ache

ache

Üye
ramlerin frekanslarına bak aynı değillerse hata verebiliyor ben 3 tane ram almıştım pc açılıyodu ama sonra oyunda fln takılınca frekansı farklı olanı çıkardım sorun halloldu

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
ramlerin frekanslarına bak aynı değillerse hata verebiliyor ben 3 tane ram almıştım pc açılıyodu ama sonra oyunda fln takılınca frekansı farklı olanı çıkardım sorun halloldu
tamam ama 4 senedır aynı ramlerı kullanıyorum hatta power ve harddisc harıc tum parçalar aynı

kral sagocu

kral sagocu

Üye
bendede aynı hata olmuştu.1.sorun şu olabilir:flash better in yani harddiskinin boyutu az olabilir.bence sıfır ram ve harddisk al.:box

--------------- Ekleme ---------------

paylaşım için sağol...:heyo:

_enqin_

_enqin_

Üye
ya büyük ihtimal uyumsuzdur açsa bile oyunlarda kesinlikle reset atar

61semih

61semih

Üye
    Konu Sahibi
bendede aynı hata olmuştu.1.sorun şu olabilir:flash better in yani harddiskinin boyutu az olabilir.bence sıfır ram ve harddisk al.:box
harddisk ım 320gb 7200rpm yeni sorun bundan degıldır
--------------- Ekleme ---------------

paylaşım için sağol...:heyo:

ya büyük ihtimal uyumsuzdur açsa bile oyunlarda kesinlikle reset atar
4 yıllık ram ler evrım gecırmedıyse aynı donanımda dedıgın pek bır garıp geldı bana kardesım :)

yenı 2gb tek modul ram alarak kokten cozul getırdım herkeze teşekkur ederım ılgınız ıcın

X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
4 yıllık ramler he helal :)

Ram hasar görmüştür ufak hasarlar bile ramin doğru çalışmasını engeller, hasarlı bir ramle bilgisayar açılabilir ama verim alamazsın

Üst Alt