yunus chiliklet balıklarım var yardım lazım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
yunus chiliklet balıklarım var yardım lazım
yunus chiliklet balıklarım var yardım lazım bazı forumlarda kaya tuzu eklenmesi lazım yazıyor ne iş anlamadım bu benim bildiğim tatlı su balığı işin doğrusunu bilen varsa yardım ederse sevinirim

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
yunus chiliklet balıklarım var yardım lazım bazı forumlarda kaya tuzu eklenmesi lazım yazıyor ne iş anlamadım bu benim bildiğim tatlı su balığı işin doğrusunu bilen varsa yardım ederse sevinirim
BEN KULLANIYORUM BİR ŞEY OLMUYOR DÜZENLİ OLARAK ATMALISIN AMA!!!!:oke:

berkinersan

Üye
Dostum kaya tuzu yada yemeklik tuz farketmez sadece akvaryumun büyüklüğüne göre miktarı farkeder bunun sebebı sudakı zararlı bakterilerı öldürmektir.bu işlem akvaryumun suyu değiştiğinde yapılmaktadır..

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
berkinersan Normal Tuz Balıklara ZARAR verir.Bilgin olsun.. Her şeyi dogru söyledin ama Yemeklik Tuz derken neyi kastetiğini anlayamadım..:bye2:

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
71 cm lik bi akvaryumum var şimdilik ay sonunda yeni bi akvaryum projemiz var 150 cm lik daha büyük bi akvayum yapıcam 10 tane yunusum var inşallah bi sorun olmadan büyütürüm

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
Hazır mı alıcaksın yoksa sen mi cam alıp yapıcaksın ???

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
kendim yapıcam

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
silikonu özel al benim arkadaşım normal silikon almıştı.15 cm lik balığı ölmüştü ve zebra cikleti silikon zehirlenmesinden ondan özel silikon al adama su bazlı silikon de!!!

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
:) normal silikonları kuruduktan sonra tabiki kaya tuzuyla sürterek suyla beraber 5-6 defa ılık suyla yıkarsan bi sorun olmaz

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
inşallah olmaz çünkü oda bayağı uğraşmıştı ben bilgilenmen için söylemiştim :)

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
akvaryum yapımı konusunda iyiyim sadece sadece balık beslek konusuna biraz acemiyim :)

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
Camların metresi konusunada bilgin var mı fiyat bakımından??

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
150*70*50 oratalama bana maliyeti 300tlyi geçicek

--------------- Ekleme ---------------

yazmayı unutmuşum ben normal cam değil damperli ve buğu camı kullancam bitince resimlerini eklerim steye

zeE*

zeE*

Üye
Ben size konuyu toparlim... Akvaryumu kendiniz yapcaksanız akvaryum silikonu kullanın aksi taktirde normal silikon balıkları zehirle. Kaya tuzu içinde iyot bulundurmaz o yüzden akvaryumun can dostu bakterilerin baş düşmanıdır. Normal yemek tuzunde iyot bulunmaktadır iyot balıkları için pekde iyi değildir onları zehirler.Sen içine atarsın hiç belli olmaz bütün balıkarını öldürür

İyi Günler...

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
:ehe evet atabilirim benim balıklar suşi olurlar

izmirligenc

izmirligenc

Üye
su yunuslarin bir resmini cekip koyabilirmisin gorsek adaslarimizi:ehe

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
150*70*50 oratalama bana maliyeti 300tlyi geçicek

yazmayı unutmuşum ben normal cam değil damperli ve buğu camı kullancam bitince resimlerini eklerim steye
Güzel ama ben burda 200*90*70 şi burada 100 tl civarında yaptırıyorum ama senin nerede oturduğuna bağlı bu bence :)

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
burası antalya sizin orada bir liralık malzemler burada 10 lira biraz ondan kaynaklı birde normal cam kullanmayı düşünmüyorum damperli cam ve buğu camı kullanıcağımızdan dolayı pahalıya çıkıyor

su yunuslarin bir resmini cekip koyabilirmisin gorsek adaslarimizi:ehe

ne alaka anlamadım :)

00akvaryum00

00akvaryum00

Üye
Bende Edirneden alıyorum ucuz su bazlı camlar falan :)

İnternetende sipariş edebilirsin sahibinden gittigidiyordan ws ordada ucuz :=)

akula

akula

Üye
    Konu Sahibi
baktım ama benim istediğim gibi bulamadım bulduklarımında hacimleri küçük veya pahalıya geliyor en iyisi kendim yapıcam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...