korkumu nasıl yenebilirim

Sponsorlu Bağlantılar

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
korkumu nasıl yenebilirim
ben karanlıktan çok korkuyorum yalnız kalınca karanlıkta kalbim duracak gibi aklıma çok korkunç şeyler geliyor bu durumdan nasıl kurtulabilirim yardımcı olur musunuz ? :(

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
bunun üstüne gitmelisin eğer ertelersen yada üstüne gitmessen hayatın boyunca bununla beraber yaşarsın benden sana tavsiye elinden geldiği kadar bunun üstüne git ve yenmeye çalış

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
çok çalıştım ama bir türlü olmuyor delirmenin üzerine bile geldim bazı zamanlar olmuyor....

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
bu senin tek çıkış kapın büyük ihtimal bilinç altında bayagı bir yer etmiş ve seni çok etkiliyor ve seni yönlendiriyor bunun için savaş vermek zorundasın bunu sen yeniceksin o yüzden yenilmek yok devam etmelisin...

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
Kendini, "Korkmuyorum" diye şartlandırman gerekiyor bence.

Yalnız bunu psikolojikmen de böyle düşünmen gerekiyor.

abdulk4dir

abdulk4dir

Üye
İleride bir ışık varmış gibi düşün kendini oraya sürükle orda çok güzel şeyler var gibi düşün nebiliyim kendini inandır, korkunu yen

EroL

EroL

Emekli Yönetici
Senin korkma sebebin: karşıma bişey çıkar ve ben korkarım. dimi?
bu korkunu yenmen için biraz araştırma yapmalısın araştırma şu yönde olmalı:
dünya dışı varlıklar insanlara fiziki müdahalede bulunabilirmi? biz onları görebilirmiyiz?
Bide şöyle düşün yabancı ülkedeki insanlar arasında neden bizdeki kadar yok bu tür olaylar? bizim karanlıktan, dünyadışı varlıklardan korkmamızın sebebi; biz küçükken yanımızda büyüklerimizin anlattıkları, ben şunu gördüm, ben bunu gördüm demeleri. türk halkının çoğu ömrününde 1 kere cin görmüştür. safsata :)
4-5 yıl öncesine kadar bende gördüğümü sanırdım, gece rüyalarımda korkardım... falan filan.
ama biraz araştırdım ki benim rüyalarımın sebebi boynumun uyuşmasıyla beyne kan gitmemesi, garip cisimler görmemin sebebi ise halüsilasyonmuş.
Anladım ki bana asıl zarar verebilecek olanlar insanlar, sonradan insanlardan kaçar oldum ve karanlığa sığınır oldum.
Çünkü karanlıkta sadece sen varsın, etrafında hiç bişey yok, sana zarar verebilecek hiçbir canlı yok..
karanlık korkunu yenmen için sana evde kedi beslemenide tavsiye edebilirim(bilirsin kedilerin gözünde perde yoktur:))

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Korkunun ne demek olduğunu çok iyi bilirim, küçükken asla uyuyamazdım, ama anne ve babam , çok net hatırlıyorum, beni kapatırlardı odaya ağlardım yarım ve ya bir saat sonra uykuya dalardım,gelip beni kollarlarmış...Ah ah şimdi gece eve zor geliyorum:ehe , üstüne git , ne kadar zor olsa da unutma her başarının arkasında bir zor yatar :)

Berlin Boleyn

psikolojik destek alırsan daha net bir sonuca ulaşırsın..
bende asla çok ışıklı yerde duramam kapkaranlık ve sessiz olması lazım..

canım_sıkılıyor

canım_sıkılıyor

Üye
üzerine giderek

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
ben bunları yaparsam ölürüm yaf elimden geleni yaptım bu arada evde kedi besliyorum bilmiyorum ya aslında seviyorum karanlığı ama aklıma bin türlü şey geliyor ışık istiyorum o zaman ...

Penelope

Penelope

Üye
Canım benim kazadan sonra bende korkuyordum. Hatta bir odadan diğerine geçemiyordum karanlıkta. Ama herkesin dediği gibi üzerine gitmelisin. Mümkün olduğu kadar karanlıkta uyumaya çalış. Bende bu durum azaldı. Mutlaka faydasını görürsün. En önemliside profesyonel psikolojik destek almak.

Mehmet

Mehmet

Emekli Yönetici
En iyisi psikolojik destek korkunun kaynağına inmek gerek

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
bence de gitmem lazım her akşam iş çıkışı ailemi arıyorum kontör dayandıramıyorum yoksa eve bile gelemeyecek kadar korkuyorum :(

Cynical

Cynical

Üye
Korkunun üzerine gitmek yerinde olur ama öyle paldır küldür de gitmek olmaz zannımca. Mazallah daha kötü sonuçlar doğurabilir. Bir yakınına bu korkunu aç ve üstesinden beraber gelmeye çalışın kademe kademe. Beraber karanlıkta yada korkun ileri boyutta ise loş bir ışık altında kalın ve endişelerinin üstesinden gelecek aktivitelerde bulunun. Mesela şu an belki mevsimi değil ama bir gece boyunca beraberce güneşin doğumunu bekleyin. Yada karanlık kapalı ortamlardan korkuyorsan beraber aynı odada sabaha kadar sohbet edin, gülün, eğlenin. Hiçbir korku yersiz ve sebepsiz değil. Bu yüzden senin yenmen gereken karanlığın kendisi değil ondan korkmanın sebebi. Bu da ancak geçmişte yaşadığın muhtemel kötü hatıraları yaşayacağın iyi hatıralarla değiştirmek. En azından benim fikrim bu yönde. Allah yardımcın olsun... :)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Karanlıktan korkma ... Veya başka birşeyden korkmak ... Bunların geçici olduğunu değil de kalıcı olduğunu okumuştum ... Karanlıkta durarak bana kalırsa yenemezsın bu korkuyu abla ... Küçükken olmuş bir sorunun altında yatıyor olabilir bu korku ...

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
evet babannemin vefatından sonra oldu evde öldüğünde ilk gören ben olmuştum o zamanlarda korkuyordum ama bu kadar değil şimdi çok korkar oldum söyledikleriniz çok mantıklı uygulamaya çalışacağım

Nazy

Nazy

Üye
bende küçükken çok korkardım
serdar ortaçın karabiberim şarkısını söylerdim ve etkisi kalmazdı:)
karanlıkta şarkı söylemelisin yada en azından dinlemelisin alışacaksındır

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
    Konu Sahibi
ben dua okuyorum valla :)

TuRkiShCowboy

TuRkiShCowboy

Emekli Yönetici
Evet şarkı dinleyince korku geçiyor ... Evde tek başına elektrikler gidince öyle yapmıştım ... Kalan şarj ile de laptop la uğraşmıştım :) Şeytan sürekli vesvese verecektir kulak asma abla ... Birisi sesleniyor sanki ama sorduğunda kimse seni çağırmadım diyor ...

Üst Alt