Garmın 2008.10 turkıye harıtası !!!

Sponsorlu Bağlantılar

PROTOCHIP

Üye
    Konu Sahibi
Sevgili seydiaa,

.img dosyasını açmanıza gerek yok... Bu dosyayı telefonda, mmc içinde bulunan garmin klasörüne kopyamanız gerekmekte... Yalnız her ihtimale karşı garmin kalsörü içinde bulunan eski harita dosyasının ismini yani gmapsupp.img yi gmapsupp.bak gibi bir isme değiştirin ve sonra bu yeni 2008.10 haritasını kopyalayıp deneyin...

Saygılarımla...

Individual_Love

Üye
dediklerinin hepsini yaptık ama sonuç aynı adreslere girince "Bu özelliği kullanmak için detaylı haritalar gereklidir" yazıyor.

jetby74

Üye
Dogru söylüyorsun arkadaş calışmıyor

excan12

Üye
beyler subat sonu gibi yeni harita cikacakmis baytekin le konustum bence haritada bi sorun var ben cok denedim adres sorununu cozemedim cozen varmis artik sans herhalde ancak serbest gezinmede kontrol ettim izmirde cok yer degismis dogru olmus hosuma gitti ama bekleyecegim yeni haritayi bakalim 2008.7 devam

PROTOCHIP

Üye
    Konu Sahibi
Dogru söylüyorsun arkadaş calışmıyor

Ben de yalan söylemiyorum... Lütfen kimse yanlış anlamasın... Bu yöntemle ben de çalıştı, o yüzden paylaşma gereği hissettim... Size yardımcı olamadıysam özür dilerim... yeni bir çözüm veya daha güncel bir harita çıkarsa haberdar edicem...

Saygılarımla...

cemposeidon

Üye
Arkadaslar
amerıkadan bır tane garmın 760 aldım.turkıyeden bır arkadasımda aynı cıhazdan almıstı.sımdı ben elımdekı cıhaza arkadasımın 760 ıcındekı turkıye harıtalarını almak ıstıyorum.mumkunmudur ? Nasıl yapabılırım?

seydiaa

Üye
arkadaşlar nereye bölümü hala çlışmıyor mu ,boşu boşuna eskisinden olmayalım yani...

zeyunal

zeyunal

Üye
Ben de v50020 yüklü olmasına rağmen mmc kartımdan garmin dizinini silip, garminxt programını uygulama yöneticisinden kaldırdım... Tekrar Garmin v50020 yi telefonuma kurdum ve unl kodlarını yeniden oluşturdum... Adres arayamama sorunu çözüldü !!!

Şu anda 2008.10 haritası ile adres araması yapabiliyorum...

Reis-i Eagles

Reis-i Eagles

Üye
===> Garmin Navcity 2008.10 Haritası "Detaylı Harita Gereklidir." Uyarısı Çözümü by Reis-i Eagles&#8482; <===

Çözüm kendi çözüm yolumdur. Anlatımı adım adım yapmanız gerekiyor. Tam anlamıyla adım adım... Çünkü en az 10 kez kurulum denemesi yaptım ve bu yol başarılı oldu. 1. ve 6. adım çok önemli.

İşi Bilenler İçin Özet: Uygulamayı kesin olarak Uygulama Yöneticisinden kaldırın. Garmin dizini komple silin. root klasörü içindeki 4 dosya ve sis dosyasını direkt karta atın. Harita ve 0'dan oluşturduğunuz UNL dosyalarını Garmin'in içine atın. Kartınızı cihazınıza takın ya da kablonuzu cihazdan çıkartın. Cihazın kendiliğinden Yükleniyor demesini bekleyin. Uygulama yüklenemeyecektir. Kesin olarak Uygulama Yöneticisine gidin. Yüklenmedi yazan GarminMobile_PA'yı seçenekler-sil diyerek silin. Daha sonra karta attığınız kurulum dosyasıyla kurulumu yapın. Son olarak Nereye?-Adresler kısmını kontrol edin.

Kurulum:
1-) Uygulama Yöneticisine gidin. Uygulamayı kesin olarak "Uygulama Yöneticisi"nden kaldırın. Menü'den kaldırmayın.
2-) Daha sonra veri depolama ya da kart okuyucunuz ile bilgisayara bağlanın. Garmin dizinini komple silin. (Ben tekrar deneyişimde Garmin'in içinde harita ve UNL'leri de bırakmıştım, oldu. Siz garantiye alın.)
3-) tıklayarak Garmin v5.00.20 kök dosyalarını yükleyin. (Zaten sizde varsa indirmenize gerenk yok.)
4-) Yine tıklayarak 132mb'lik en güncel ve tam sürüm (2008.10) haritayı indirin. (Zaten sizde varsa indirmenize gerenk yok.)
5-) root klasörü içindeki 4 klasörü ve uygulamayı (Garmin, private, Resouce, sys ve sis dosyası) direkt karta atın. (root'u direkt atmayın ya da yeni 1 klasör açıp içine atmayın. Direkt olarak karta atın.) 2008.10 Haritanızı da Garmin'in içine atın. UNL dosyalarınızı "0"dan oluşturup onları da Garmin'in içine atın.
6-) Kartınızı cihazınıza takın ya da kablonuzu cihazdan çıkartın. 1az bekleyin. Ekranda "Yükleniyor..." yazısı belirecektir. Yalnız uygulama yüklenemeyecektir. "Uygulama yöneticisine gidin." uyarısını dikkate alıp Uygulama Yöneticisine gidin. "Yüklenmedi" yazan GarminMobile_PA'yı seçenekler-sil diyerek silin.
7-) Dosya yöneticinizle az önce karta attığınız GarminMobileXT.sis dosyasıyla kurulumu başlatın. Hem dilde hem ses dosyasında Türkçe'yi seçin.

Son olarak Nereye? - Adresler kısmını kontrol edin. Artık hata almayacaksınız. :oke:

©2004-2009 Reis-i Eagles&#8482; - Her hakkı gizli saklıdır. İzinsiz çalıp-çırpmak ayıptır, günahtır. Lütfen izinsiz kopyalamayınız.

muratertan1972

Üye
===> Garmin Navcity 2008.10 Haritası "Detaylı Harita Gereklidir." Uyarısı Çözümü by Reis-i Eagles&#8482; <===

Çözüm kendi çözüm yolumdur. Anlatımı adım adım yapmanız gerekiyor. Tam anlamıyla adım adım... Çünkü en az 10 kez kurulum denemesi yaptım ve bu yol başarılı oldu. 1. ve 6. adım çok önemli.

İşi Bilenler İçin Özet: Uygulamayı kesin olarak Uygulama Yöneticisinden kaldırın. Garmin dizini komple silin. root klasörü içindeki 4 dosya ve sis dosyasını direkt karta atın. Harita ve 0'dan oluşturduğunuz UNL dosyalarını Garmin'in içine atın. Kartınızı cihazınıza takın ya da kablonuzu cihazdan çıkartın. Cihazın kendiliğinden Yükleniyor demesini bekleyin. Uygulama yüklenemeyecektir. Kesin olarak Uygulama Yöneticisine gidin. Yüklenmedi yazan GarminMobile_PA'yı seçenekler-sil diyerek silin. Daha sonra karta attığınız kurulum dosyasıyla kurulumu yapın. Son olarak Nereye?-Adresler kısmını kontrol edin.

Kurulum:
1-) Uygulama Yöneticisine gidin. Uygulamayı kesin olarak "Uygulama Yöneticisi"nden kaldırın. Menü'den kaldırmayın.
2-) Daha sonra veri depolama ya da kart okuyucunuz ile bilgisayara bağlanın. Garmin dizinini komple silin. (Ben tekrar deneyişimde Garmin'in içinde harita ve UNL'leri de bırakmıştım, oldu. Siz garantiye alın.)
3-) tıklayarak Garmin v5.00.20 kök dosyalarını yükleyin. (Zaten sizde varsa indirmenize gerenk yok.)
4-) Yine tıklayarak 132mb'lik en güncel ve tam sürüm (2008.10) haritayı indirin. (Zaten sizde varsa indirmenize gerenk yok.)
5-) root klasörü içindeki 4 klasörü ve uygulamayı (Garmin, private, Resouce, sys ve sis dosyası) direkt karta atın. (root'u direkt atmayın ya da yeni 1 klasör açıp içine atmayın. Direkt olarak karta atın.) 2008.10 Haritanızı da Garmin'in içine atın. UNL dosyalarınızı "0"dan oluşturup onları da Garmin'in içine atın.
6-) Kartınızı cihazınıza takın ya da kablonuzu cihazdan çıkartın. 1az bekleyin. Ekranda "Yükleniyor..." yazısı belirecektir. Yalnız uygulama yüklenemeyecektir. "Uygulama yöneticisine gidin." uyarısını dikkate alıp Uygulama Yöneticisine gidin. "Yüklenmedi" yazan GarminMobile_PA'yı seçenekler-sil diyerek silin.
7-) Dosya yöneticinizle az önce karta attığınız GarminMobileXT.sis dosyasıyla kurulumu başlatın. Hem dilde hem ses dosyasında Türkçe'yi seçin.

Son olarak Nereye? - Adresler kısmını kontrol edin. Artık hata almayacaksınız. :oke:

©2004-2009 Reis-i Eagles&#8482; - Her hakkı gizli saklıdır. İzinsiz çalıp-çırpmak ayıptır, günahtır. Lütfen izinsiz kopyalamayınız.
sayın reis ben n 95 telefonumda denedim oldu ama nuvi 250 w cihazımdada adres problemi var bununla ilgili bir fikriniz varmı diye soracaktım.

haylazz34

Üye
PROTOCHIP arkadaşın dediği gibi yaptım v31 n82 de çalıştı nereye kısmı. teşekkürler.

yelena

yelena

Üye

sizin anlattığınız gibii birebir uyguladım, bayağı bekledim ama 6-) madde hiç gerçekleşmedi, bende uygulama yöneticisine girim kurulmamış garmini silerek devam ettim ama olmadı, iki kez denememe rağmen çalışmadı, eski haritayı garmin klasörüne atınca çalışıyor.telefonum n95

excan12

Üye
aynen dostum bendede ole

truss85

Üye
6. adım bende de gerçekleşmedi telefonum n79. yardımcı olursanız memnun olurum reis

truss85

Üye
:megafon:arkadaşlar 6. adımın çalısmaması bazı durumlarda olağan oluyor. şöyle bir çözüm önerebilirim ben yaptım sorun çözüldü: hafıza kartına ve telefona format atın eğer mmc dizininden garmini ve alt klasörleri kaldıramıyorsanız kesin çözüm verir. telefona format atmak için *#7370# tuşlamanız yeterli telefonu yedekleyin tüm veriler silinecektir. sonra bilinen usulle garmini tekrar yükleyin yeni harita çalışacaktır.

egeli32

Üye
Reis Gerek anlatımın Gerekse Sunduğun Paylaştığın Programlar İçin Cok Teşekkürler Emeğine Sağlık

murdybey

Üye
yolbil sitesinde 2009.02 güncellemesi var...garmine ne zaman gelir ???

kumuks

Üye
2008.10 yeni haritada balıkesir /
gönen sokaklarını isimleriyle göstermiyor.ayrıca köyleri de göstermiyor. 2008.7 haritasında daha detaylı var bu eksiklikler.bendemi sorun var acaba.??

--------------- Ekleme ---------------

sorun haritada değil sanırım.versiyon yükseltince kö isimleri gidiyor..4... versiyonlarında sorun yok.ama bu 5.20 ve 5.30 da köy isimleri ve gönen sokakları yazmıyor..acil yardım.

frozen475

Üye
arkadaslar ben garmini yükledim telefona ama içindeki harita türkiye haritası değildi şimdi türkiye haritasını indirdim içindeki haritayı sildim bunu yükledim eski haritayı silip bunu yükleyince no map diyor yane harita yok diyor yardımcı olursanız cok sewinirim

osman0119

Üye
Sevgili Arkadaşlar,

Garmin için IMG formatında 2008.10 Turkiye Haritası :

LINK - RapidShare:

2008.07 tarihli haritadan itibaren yapılan güncellemeler :

2008.10:

- Map ID: 848
- İzmir ve Bursa tam olarak güncellendi...
- İzmir e bağlı Dikili, Bergama, Aliağa, Menemen, Urla isimli ilçeler navigasonlu şekilde güncellendi...
- Bursa ya bağlı Gemlik, Orhangazi, İnegöl, Yenişehir, İznik, Mudanya isimli ilçeler navigasyonlu olarak güncellendi...
- Ankara,Istanbul ve Kocaeli şehir merkezleri ve anayollar güncellendi..
- Binlerce yeni POI eklendi ve güncellendi...( Cafe,benzinlik,eczane gibi... )
- Kasabalar,ilçeler ve yollar güncellendi...

Saygılarımla...
Merhaba haritanın link'i ölmüş yenileyebilirmisiniz? Şimdiden teşekkür ederim.