Gölge CIA'nın Kehaneti...!Yıl 2050 TÜRKİYE HARİTASI.....

Sponsorlu Bağlantılar

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
Gölge CIA'nın Kehaneti...!Yıl 2050 TÜRKİYE HARİTASI.....

Türkiye'yi bölen ve parçalara ayıran haritalarıyla gündeme gelen ABD Fikir Fırtınası örgütlerinin son haritası Türkiye'yi bölmüyor, büyütüyor. Haliyle sormak gerekiyor eski haritalar(!) nereye gitti?
Amerikan İstihbarat Ajansı CIA’ya yakınlığı nedeniyle “Gölge CIA” olarak bilinen Stratfor’un sahibi, ünlü stratejist George Friedman, önümüzdeki yüzyılın sonlarında Çin ve Rusya gibi ülkelerin gerileyip yerlerini Türkiye, Japonya, Meksika ve Polonya gibi yeni dünya güçlerine bırakacağını öne sürdü. Friedman, “Next 100 Years: A Forecast for the 21’st Century” (Önümüzdeki 100 Yıl: 21’inci Yüzyıl İçin Öngörüler) adlı yeni kitabında muhtemel bir Türkiye -ABD savaşından sözederken kimileri de oturdu bu haritayı çizdi.
Haritayı görünce aklımıza ilk olarak ABD tarafından çizilen 'bölünen Türkiye haritaları geldi. Anlaşılan Bölünen Türkiye haritalarının işlevi bitmiş yerini genişleyen Türkiye haritaları almıştı... İlk bakışta yurdunu seven her türkiye Cumhuriyeti vatandaşının gururunu okşayacak olan bu haritalar acaba ne tür emperyalist planlarla çizildi dersiniz?
Karaman'nın koyunu sonra çıkar oyunu demeden hamasi duyguları bir yana atıp etraflıca düşünmekte ve fikir fırtınaları yapmakta yarar var...

• Beğen
Tepkiler: TheORCUN, One907, cres557 ve 1 kişi daha

İmparatore

İmparatore

Üye
türkiye zaten büyük bir ülkeydi desene simdi dahada büyecek :)

Nazy

Nazy

Üye
neden İsrail Kırmızı değil:allalla:
Ben sevmedim bu haritayı

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
Aslında bize Osmanlıdan kalan topraklar bunlar belkide buna dikkat cekmeye calışmış CIA....

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
2050 yılı önümüzdeki yüzyılın sonu mu oluyor yoksa ortası mı? Bu stratejiyi geliştirenlerin önce bunu bilmesi lazım..

Catty

Catty

Emekli Yönetici
Nazy

Nazy

Üye
Sana Katılıyorum Ama İsrail'lilerin Kirlettiği Toprağı da ne YApacaksın.Boşver Orası Eksik kalsın..:):oke:
Sana göre toprak bana göre dünyanın merkezi
orası küçük ama çok etkili bir yer
bütün dünyanın kaderi orada belirleniyor

degerli43

degerli43

Üye
İnşallah böyle olur tabii israil de içinde...

TopFury

TopFury

Üye
Sonra da al başına belayı...daha bu kadar Türkiyem için onca laf yapılıyor...bir de böyle olsa neler olur Allah bilir...41 yılda bu kadar genişleme de maşallah yalnız...

suur1907

suur1907

Üye
ALLAH ın izniyle olacak ben buna inanıyorum osmanlıdan daha güçlü olacak inşe ALLAH

HenryBenzema1410

HenryBenzema1410

Üye
Vaaaaaaaaaaay..Güzel Değil Bence Çünkü Avrupa'ya Açılmalıyız Aldığımız Yerlerde Güzel ama; Alıcak Genç Var mı?
Bide Şu Sözü İlke Edinmişimdir: Herşeye Sahip Olmak İsteyen Elindekini de Kaybediyor

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
Bir şeye dikkat ettim ben konuyu 4 gün önce açtım ama bu konu bakılma hiti en yüksek konulardan biri oldu şu an için bu sayı 455 buda memleketle ilgili haberlere insanlarımızın ne kadar da duyarlı olduğunu gösteriyor tamam bu harita belki fake birşey ama herkesin bu konuda duyarlı olması gercekten güzel birşey............... İyi Forumlar...

cobra_11

Üye
aslında bu haritayı çizen şahsiyet misaki milliye haritasının tersini çizmiş ama yine yunanistan bizim elimizde olmuş çok zayıf bir ihtimal ama CIA nın araştırmalarına göre 2050 den daha önce olacakmış bu harita ve nerdeyse bu haritadan daha büyük. İsraili neden kırmızı yapmamışlar orası hakkaten ayrı bi konu ama yahudiler allah tarafından lanetlendiği için bir gün bütün dünya onlara savaş açacak ve sadece bir bitki türü haricinde dünyada ne kadar canlı cansız varlık varsa onların yerini belirleyecek ve şimdi israilde çoğu yerde o bitkilerden dikiliyomuş....

TopFury

TopFury

Üye
Ne savaş meraklısı adamlarmışsınız yahu.elinizdeki toprağın değerini bilin de bırakın Alla'sen...Ne yani savaş mı olsun ille...ille toprak mı alalım..!İlle genç askerler mi ölsün..! Nerde sulh... :@

mert ademoğlu

Üye
Ben size olayı ve içyüzünü anlatmaya çalışayım. Amerika bilindiği gibi dünya siyasetini yönlendiren bir ülke. Bu plan da aslında Türkleri parçalama planı ama ellerinde patlayacak. Çünkü onlara göre küçük bir dilimi koparmak, parçalamak daha zordur. Fakat lokma büyük olursa kolay parçalanır. Bu açıdan Türkiye'ye destek verip bir anlamda "pohpohlayıp" büyütecekler ve boyutları büyük bir ülkede hem ıraktaki problemlerle, hem ermenistanla, hem yunanistanla ve diğer şeylerle uğraşmak zorunda kalacağız.

Tabi bu durum onlara göre Türkiye'mizin sonu olacak. Fakat biz bu durumu tersine çevireceğiz inşallah. Çünkü türkler her gittiği yerde sevgiyle, saygıyla karşılanıyor. Bu durum Afganistanda böyle, Saraybosnada böyle, Somalide böyle vs... Türklerin yönetiminde olan yerler bizim dostluğumuzu, pozitif anlayışımızı gördüklerinde ortada ne savaş kalacak, ne de problem.

Daha 1 sene önce ermenistanla asla anlaşamayacak durumdaydık. Sonra ne oldu? Bir maçla herşey değişiverdi. Biz bu kadar pozitif, bu kadar sevecen ve bu kadar kardeşçe duygular içerisinde olmasaydık bunlar olacak mıydı? Hayır!.. İşte bu yeni topraklarda da yine bu şekilde olacak.

Bildiğiniz üzere Suriye ile vizeleri kaldırdık. Pasaportu olan anında Suriyeye geçebilir. Bir Suriyeli de Türkiye'ye geçebilir. Yakında pasaport da sorulmazsa şaşırmayın!.. Çünkü bir birliğe doğru ilerliyoruz.

Kısacası Türkiye, Ortadoğuda sevilen ve liderliği, ağabeyliği kabul edilen bir ülke. Bu açıdan yukarıdaki harita ve daha fazlası Türkiye haritası olmasa da Büyük bir "birlik" haritası olabilir. Bu birliğin adı 'dir. Benim tahminim önce türk devletleri arasında bir birlik kurulacak ve ardından ortadoğudaki ülkelerin katılacağı büyük bir birlik olacak. Lider devlet osmanlıdan kalan mirasından dolayı Türkiye olacak.

Aslında bu plan onlar açısından da biraz riskli. Kaybetme riskleri var ama belki de son kozlarını oynayacaklar. Çünkü 2 kutlu şahıs meydana çıkacak ve dünya üzerindeki tüm oyunları bozacak!

Bunlardan biri: Hz. Mehdi'dir.
Diğeri de Allah katına yükseltilmiş olan: Hz. İsa (A.S.)'dır.

Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
Ben size olayı ve içyüzünü anlatmaya çalışayım. Amerika bilindiği gibi dünya siyasetini yönlendiren bir ülke. Bu plan da aslında Türkleri parçalama planı ama ellerinde patlayacak. Çünkü onlara göre küçük bir dilimi koparmak, parçalamak daha zordur. Fakat lokma büyük olursa kolay parçalanır. Bu açıdan Türkiye'ye destek verip bir anlamda "pohpohlayıp" büyütecekler ve boyutları büyük bir ülkede hem ıraktaki problemlerle, hem ermenistanla, hem yunanistanla ve diğer şeylerle uğraşmak zorunda kalacağız.

Tabi bu durum onlara göre Türkiye'mizin sonu olacak. Fakat biz bu durumu tersine çevireceğiz inşallah. Çünkü türkler her gittiği yerde sevgiyle, saygıyla karşılanıyor. Bu durum Afganistanda böyle, Saraybosnada böyle, Somalide böyle vs... Türklerin yönetiminde olan yerler bizim dostluğumuzu, pozitif anlayışımızı gördüklerinde ortada ne savaş kalacak, ne de problem.

Daha 1 sene önce ermenistanla asla anlaşamayacak durumdaydık. Sonra ne oldu? Bir maçla herşey değişiverdi. Biz bu kadar pozitif, bu kadar sevecen ve bu kadar kardeşçe duygular içerisinde olmasaydık bunlar olacak mıydı? Hayır!.. İşte bu yeni topraklarda da yine bu şekilde olacak.

Bildiğiniz üzere Suriye ile vizeleri kaldırdık. Pasaportu olan anında Suriyeye geçebilir. Bir Suriyeli de Türkiye'ye geçebilir. Yakında pasaport da sorulmazsa şaşırmayın!.. Çünkü bir birliğe doğru ilerliyoruz.

Kısacası Türkiye, Ortadoğuda sevilen ve liderliği, ağabeyliği kabul edilen bir ülke. Bu açıdan yukarıdaki harita ve daha fazlası Türkiye haritası olmasa da Büyük bir "birlik" haritası olabilir. Bu birliğin adı 'dir. Benim tahminim önce türk devletleri arasında bir birlik kurulacak ve ardından ortadoğudaki ülkelerin katılacağı büyük bir birlik olacak. Lider devlet osmanlıdan kalan mirasından dolayı Türkiye olacak.

Aslında bu plan onlar açısından da biraz riskli. Kaybetme riskleri var ama belki de son kozlarını oynayacaklar. Çünkü 2 kutlu şahıs meydana çıkacak ve dünya üzerindeki tüm oyunları bozacak!

Çok güzel bir yorum....:oke:

careem

careem

Üye

:oke: :oke: :oke:

'Davut

'Davut

Üye
ben haritamdan memnunum bu bize yeter