Tesettür'den dekolteye bir nefs öyküsü!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"The Patriot"

"The Patriot"

Üye

Derya Topaloğlu, henüz 25 yaşında. 18 yaşında ünlü türkücü Mustafa Topaloğlu ile evlendi. Tesettürli olan İmam Hatip Lisesi mezunu genç kadın, bir anda bambaşka görüntüyle herkesi şaşırtı.

Ve değişimin şöyle anlattı:
Mutaasıp bir ailede büyüdüm. Annemin başı örtülüydü. Ama başımı örtmemle ilgili üzerimde bir baskı yoktu. Ailem ilkokuldan sonra beni İmam Hatip’e yazdırdı. Kendi isteğimle olmadı. Annemin zoruyla oldu.

* İlkokulda okulun bando takımındaydım. Trompet ve bando çalıyordum. Ailem beni İmam Hatip’e yazdırınca arkadaşlarımdan ayrılmak çok zoruma gitti. 6 ay boyunca her gün ağladım. Hatta ağlamaktan gözlerim bozuldu. İmam Hatip’i istemediğimi söyledim ama kabul etmediler. İlkokulda güzel bir arkadaş ortamım vardı ve öğretmenlerimle çok kaynaşmıştım. Fakat büyükler isteyince boyun eğiyorsun. İmam Hatip’le başka bir dünyaya girdim. İlk yıl çok bocaladım, hatta orta 1’de sınıfta kaldım.

* Bana kalsa deniz subayı olacaktım. Gazetelerde deniz subayı kızların resmini görüp saklardım. O üniformayı giymek kendimi beyazlar içinde görmek istiyordum. İçimde bununla ilgili büyük bir yara var. Anne ve babama daha sonra ’Bana niye bunu yaptınız’ diye isyan ettim. Çünkü o yara içimde hiç geçmiyor, hep duruyor. O günleri hatırlamak, geri dönmek istemiyorum. İstediğim meslek ellerimin arasından bir yıldız gibi kayıp gitti. (ağlıyor)

* 18 yaşındayken kızım Irmak’a hamile kaldığım zaman içimden geldiği için kapandım. Herhalde bulunduğum ortamdan, eşten dostan arkadaştan etkilendim. Mustafa bu kararıma çok büyük saygı duydu. “Ne istersen onu yap” dedi. Birden kapandım. Pardesü giyinip baş örtüsü kullanmaya başladım. Örtündükten sonra annem ve babam bana daha güzel bakmaya başladılar.

* Başımı kafamda çıkan yaralar yüzünden açmak zorunda kaldım. Hassas bir cildim var. Havasızlıktan başım terliyordu. Bundan dolayı kafamda enteresan yaralar çıkmaya başladı. Saçımı evin içinde açıyordum ama 2-3 saat baglamam tahriş olmasına yetiyordu. Gittiğim doktorların verdiği -ların faydasını görmedim. “Bana başını açacaksın” dediklerinde önce tereddüt ettim.

* Başımı açmadan önce bir hocaya bile danıştım. O da bana “Dış görünüş hiçbir şey değildir. İnanç insanın içinde, niyetinde, ruhundadır. Her şey Allah ile kul arasındadır. Buna kimsenin aklı gücü kudreti yetmez. Önemli olan ruh güzelliği” dedi.

İnsanlar nefsini örtsün
Topaloğlu: Bu eşimin kendi kararıydı. Rahatsız olduğunu ve çok zor durumlar geçirdiğini kendi gözümle gördüm. Saçın açık ve kapalı oluşunun benim nefsime insan olarak zarar vereceğini düşünmüyorum. Sen önce kendi nefsini ört. En güzel insan nefsini örten insandır.

(Vatan)

Yasminozz

Yasminozz

Üye
evet bence de bi insanın görünüşünden çok içindeki önemlidir...ne kapalılar var açıklardan daha cesur ve ne açıklar var kapalılardan daha çekingen edepli...bence bi insanı açık ya da kapalı diye ne şekilde olursa olsun yargılamamalı...ama 2 foto arasında ki farka bakarsak bu bayanda vur deyince öldürmüş mübarek... :) :) :)

kafadaki yaralar baya büyük olcak ki göğse kadar açmış... :D :D

neyse yine de her zaman dediğim gibi hayat onun ister örtünür ister açılır,genel ahlak kurallarını aşmadığı sürece tabii...Allah tan başka kimse hesap soramaz...özgürlük...

Solamente

Üye
evet bence de bi insanın görünüşünden çok içindeki önemlidir...ne kapalılar var açıklardan daha cesur ve ne açıklar var kapalılardan daha çekingen edepli...bence bi insanı açık ya da kapalı diye ne şekilde olursa olsun yargılamamalı...ama 2 foto arasında ki farka bakarsak bu bayanda vur deyince öldürmüş mübarek... :) :) :)

kafadaki yaralar baya büyük olcak ki göğse kadar açmış... :D :D

neyse yine de her zaman dediğim gibi hayat onun ister örtünür ister açılır,genel ahlak kurallarını aşmadığı sürece tabii...Allah tan başka kimse hesap soramaz...özgürlük...

katılıyorum sana

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Ailelerin bu baskısını hiç anlamıyorum... Evlatlarının kendi malları olmadığı, kendi seçimleri kararları ve fikirleri olan birer birey olduklarını nasıl göremiyorlar!.. Allah bir evladı bilinçsiz aileden korusun...

Başörtüsüne gelince; burada yorumunu yapmak doğru olmaz... Ama zaten yapılanlar fena değil... :oke:

omayra

Üye
Bizim sokağımızda da bir vcd'ci var. önce açıktı başı, sonra kapandı, kocası sakal bıraktı, kravat takılamayan yakasız gömleklerden giymeye başladı, aradan bir süre geçti kadın başını açtı. Niye kapandın demediğim gibi, niye açtın da demedim (bana ne) Kendisi açıkladı başında yaralar çıkıyormuş , ondan açmış başını. Niye açtın diye sormadığım gibi, niye açıklama yapıyorsun da demedim, sormam ben, ama bana anlatırlar :) Bu arada, korsan satıyorlar, kimi davada mahkum oldular kimi davada yargılamaları devam ediyor.

CEREN

CEREN

Üye
başını acması hiç önemli değil olabılır sağlık sorunları
de vucudunu neden acmış onu anlamadım ben
sonucta bitek başı tahriş oluyormuş yaralar oluşuyormuş
vucuduyla nealaka ilginç
ayrıca insan evladının fıkrıne hiç önem vermezse sonuçta böyle olabilir
zorla istemediği bi okul bı hayat çok yanlış..

_KadirşinaS_

Üye
Bu kadın kesinlikle samimiyetten uzak ve kötü yönde özendirici bir hareket yapmış. Madem başın yara oluyor, o zaman başını aç.Niçin dekolte giyip de göğüslerini açıyorsun?İşte bu gibi insanlar yüzünden başını hakkıyla ve bilinçli olarak örten insanlar değersizleşiyor. Söylenecek tek söz var. Allah'tan Bul.:@

Salihyet

Salihyet

Üye
Bu bayanın ailesi düşünsün, kızlarının ahirette vereceği hesabı..

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
hesabını Allah a verecek biz sadece kalpile buğz edebiliriz cünkü elimizden onu düzeltecek bisey gelmez nede olsa müslüman? bi ülkede yasıyoruz....

-YARINIYOK-

-YARINIYOK-

Üye
hayırlısı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...