Fıat uno hk. Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

baronofnights

baronofnights

Üye
    Konu Sahibi
Fıat uno hk. Yardım
Arkadaşlar size birkaç sorum olcak eger bundan anlayan bır arkadaş varsa yardımcı olursa sevınırım..
1-motora segman atıldıgı zaman ne kadar ıdare eder ??

2-idare ettiği zaman bittikten sonra motoru komple yenilemek şartmı??

3-segman atma fiyatı ne kadar??

4-motoru komple yenilemenin fiyatı ne kadar??

yardımlarınızı beklıyorum ..

schumici

schumici

Üye
birader motor kaçlık araba kaç model kaç binde?

schumici

schumici

Üye
araç uno s 60 serisi 179.000 km de ve 1993 model 1200 beygir yardımcı olursan sevınırım
dostum araştırırım senin için ama bence değmez. çünkü;
araban 180bine dayanmış motorun tahmin edeceğinden çok çok daha kısa sürede biter
araban 93 uno şasisi çok yorulmuştur. o ivmelenmelerde çok zorlanır zaten kağıt gibi bi şasisi var

normalde ben bu tarz arabalar için böyle bi istek duymadım ama sen sanırım uno ya has bi sevgi besliyosun içinde ondan bunu yapmak istiyosun.
ben araştırıp ilk fırsatta yazarım buraya birader:oke:

baronofnights

baronofnights

Üye
    Konu Sahibi
dostum araştırırım senin için ama bence değmez. çünkü;
araban 180bine dayanmış motorun tahmin edeceğinden çok çok daha kısa sürede biter
araban 93 uno şasisi çok yorulmuştur. o ivmelenmelerde çok zorlanır zaten kağıt gibi bi şasisi var

normalde ben bu tarz arabalar için böyle bi istek duymadım ama sen sanırım uno ya has bi sevgi besliyosun içinde ondan bunu yapmak istiyosun.
ben araştırıp ilk fırsatta yazarım buraya birader:oke:

ilgin için sagol kardeşim cvpini beklıyorum

schumici

schumici

Üye
ilgin için sagol kardeşim cvpini beklıyorum
eyvallah dostum araştırıyorum emin ol:oke:

--------------- Ekleme ---------------

birader konuyu araştırdım ve istediklerini öğrendim. segman bildiğin üzere pistonların altındaki yağla pistonun üstünde patlamalar sonucu oluşan kompresyonun birbirine karışmasını engelleyen pistonun üst bölümü. segman değişimi genelde aşırı yağ kaybından yapılıyor. zamanla sürtünmeden dolayı segman çapının azalarak motor içindeki yağı kaçırması ve yakıtla birlikte bu yağı yakması buna neden. yani motorun aşırı derecede çok yağ yakıyosa segmanı atcaksın mecburen. ama bunun için tahmin edeceğin gibi motor komple sökülüyor. aracın motorunun orjinalliği kalmıyor. ki bu değişimde çok hassas bi şeklide yapılmalı. değiştikten sonrada yağ ve performans kaybı ortadan kalkıyor ama motorun zaten 180binde olduğundan yeni segmanların sürtünmeside daha yoğun olacağından motorun bi nebze daha çabuk eskir teorik olarak. bi noktadan sonra ki bu senin motorun için çok uzak değil artık araban doğru düzgün gaz yemez çünkü motorun çok aşırı bitmeye başlar. benim tahminim 275binden sonra çok iş açar motor başına. en nihayetinde uno:(

senin için bu nisanın ortasında yapılan komple bi motor değişiminin parça parça fiyat listesini yayınlıyorum:
takım segman: 225
piston tanesi: 93 x 4
takım conta: 150
sübaplar: 320
ekzantrik mili: 500
triger kayışı: 8
gergi bilyesi: 14
anakol yatak: 150 ytl
rektefiyeci işçiliği:100
motor işçiliği: 500

TOPLAM: 2350 YTL bi fiyat çıkıyor tüm parçaların toplamı.

olay bundan ibaret dostum. eğer işine yarayacak bi durumsa atabilirsin seçim senin.

umarım yardımcı olabilmişimdir:oke:

baronofnights

baronofnights

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah dostum araştırıyorum emin ol:oke:

--------------- Ekleme ---------------

birader konuyu araştırdım ve istediklerini öğrendim. segman bildiğin üzere pistonların altındaki yağla pistonun üstünde patlamalar sonucu oluşan kompresyonun birbirine karışmasını engelleyen pistonun üst bölümü. segman değişimi genelde aşırı yağ kaybından yapılıyor. zamanla sürtünmeden dolayı segman çapının azalarak motor içindeki yağı kaçırması ve yakıtla birlikte bu yağı yakması buna neden. yani motorun aşırı derecede çok yağ yakıyosa segmanı atcaksın mecburen. ama bunun için tahmin edeceğin gibi motor komple sökülüyor. aracın motorunun orjinalliği kalmıyor. ki bu değişimde çok hassas bi şeklide yapılmalı. değiştikten sonrada yağ ve performans kaybı ortadan kalkıyor ama motorun zaten 180binde olduğundan yeni segmanların sürtünmeside daha yoğun olacağından motorun bi nebze daha çabuk eskir teorik olarak. bi noktadan sonra ki bu senin motorun için çok uzak değil artık araban doğru düzgün gaz yemez çünkü motorun çok aşırı bitmeye başlar. benim tahminim 275binden sonra çok iş açar motor başına. en nihayetinde uno:(

senin için bu nisanın ortasında yapılan komple bi motor değişiminin parça parça fiyat listesini yayınlıyorum:
takım segman: 225
piston tanesi: 93 x 4
takım conta: 150
sübaplar: 320
ekzantrik mili: 500
triger kayışı: 8
gergi bilyesi: 14
anakol yatak: 150 ytl
rektefiyeci işçiliği:100
motor işçiliği: 500

TOPLAM: 2350 YTL bi fiyat çıkıyor tüm parçaların toplamı.

olay bundan ibaret dostum. eğer işine yarayacak bi durumsa atabilirsin seçim senin.

umarım yardımcı olabilmişimdir:oke:

bana çok yardımcı oldun emegıne ayagına saglk.. sana çok teşekkür ederım dstum supersın...:oke:

masrafı çok o zaman elden çıkarmalıyım zaten bır ıkı ısteyenı vardı bu bılgılendırmeyı yapıp elden cıkaracaz ozaman

schumici

schumici

Üye
bana çok yardımcı oldun emegıne ayagına saglk.. sana çok teşekkür ederım dstum supersın...:oke:

masrafı çok o zaman elden çıkarmalıyım zaten bır ıkı ısteyenı vardı bu bılgılendırmeyı yapıp elden cıkaracaz ozaman
eyvallah dostum ne demek ne zaman yardıma ihtiyacın olursa biz burdayız. inşallah istediğin fiyata elden çıkarabilirsin. şimdiden hayırlı olsun:oke:

Misafir - 539102

s.a bende 70s uno var. yag cubugundan asiri yag firliyo sebebi nedir. rektefiyeysede maliyet ne cikar ortalama