Bu kadınlar bir adamla evli

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dreamgirls

dreamgirls

Üye
    Konu Sahibi
Bu kadınlar bir adamla evli
86 kadınla evli olan yaşlı adam ya eşlerinin sayısını 4 indirecek ya da idam edilecek.

Nijerya'da şeriat mahkemesi 86 karısı olan Nijeryalı Muhammed Bello Ebubekir'i uyardı. Şeriat kurallarına göre bir erkek sadece 4 kadınla evlenebilir. 84 yaşındaki Nijeryalı Ebubekir eşlerinin sayısını 4'e düşürmezse idam cezasıyla yargılanacak.

Nijerya'da 86 kadınla evli 84 yaşındaki adamın durumuna, İslam kurallarına göre sadece 4 eşe izin veren şeriat mahkemesi el koydu. Muhammed Bello Ebubekir, eşleri arasından sadece 4'ünü seçmesi, aksi takdirde ölüm cezasına çarptırılacağı konusunda uyarıldı. Ebubekir ise Kuran'da 4 kadından fazlasıyla evlenmek konusunda herhangi bir yasak bulunmadığını belirterek şeriat mahkemesinin kararına direniyor. Eski bir din adamı olan Ebubekir'in eşlerinden 170 çocuğu olduğu tahmin ediliyor.

İngiliz BBC televizyonuna röportaj veren 84 yaşındaki Ebubekir, "10 eşi olan adam yaşlanınca kalpten ölür. Benim gücüm Allah'tan geliyor. 86 eşimle başa çıkabiliyorum" dedi.

Ebubekir'in yaşadığı ve Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu Nijer Bölgesi'nde 2000 yılından bu yana şeriat kuralları uygulanıyor.

canmir

canmir

Üye
valla helal ben biriyle evlenmeye korkarken adam 84 kadınla evli ha harbiden helal valla :agla

_KadirşinaS_

Üye
Öh be kardeşim. Bu nedir ya.
Dün bir haber vardı. Çoban Musa ile ilgili :D. Bu kadınların birkaçını Musa'ya vermek lazım.Haksızlık olmasın:ehe:ehe:ehe:ehe

leiche

leiche

Emekli Yönetici
yazzık kadınlara :ehe

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
maşalah yani

Fatih[Sag0]HiphoP

Fatih[Sag0]HiphoP

Üye
:oha2: gözün doysun

baronofnights

baronofnights

Üye
adam mı arıza yoksa 86 kadın mı ?? 2 bılınmeyenlı denklem ..çözumu basıt ..bence 86 tane arıza kadın var o fotografta ..buna üzüldüm...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
hay maşallah!!!!!!:ehe

iremm

iremm

Üye
:D maşallah...70inden sonra... bi laf denir ama burada söylenmez :D

ayrıca saçma bir durum var ortada eş sayısını4 e indirecek şeriat a göre peki diğer eşleri ne olacak ortada kalacak bu daha saçma değil mi :D

nurikaratas

nurikaratas

Üye
buna ancak çüş denir bana kalırsa...

CEREN

CEREN

Üye
yazık ya nasıl insanlık bu yaşından çok kadına sahıp ayrıca karısı dmek sacma o güzelim kelimeyide bunlar kirletiyor insanın haytında bi karıısı ve bi kocası olur
sadece mide bulandırıcı ve aşağlayıcı bi durum

oTToMaNiAc

oTToMaNiAc

Üye
Amca büyüksün :sukur::sukur:

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
:D maşallah...70inden sonra... bi laf denir ama burada söylenmez :D

ayrıca saçma bir durum var ortada eş sayısını4 e indirecek şeriat a göre peki diğer eşleri ne olacak ortada kalacak bu daha saçma değil mi :D
aynen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt